Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! Mit tegyek?

Segítség! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Teherbe estem, kifutottam az elvetetési időből. Nem tudom mihez kezdjék. A gyermeket nem akarom megtartani. Örökbe adnám. A sulit fel kellesz majd adnom. Egyházi szakgimnázium, mivel a terhesség rontja a hírnevét. Anyukám beteg , nagyon drágák a gyógyszerei. 2 öcsém van akik általános iskolások. A barátomra nem számíthatok. Most végzős. Nincs munkája. A családom többi tagjától nem tudunk segítséget kérni. Albérletben lakunk. Mit tegyek? Anyukám minden kedvezményt elbukik így hogy a tanulói jogviszonyomat elvesztem. 2 hónap múlva leszek 18. A tb-m nem tudja senki sem állni. Az orvosi vizsgálatokhoz pedig kellene. Dolgozni nem mehetek terhesen, főleg 8 általánossal.

Segítsetek légyszíves.



2021. márc. 24. 13:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%

1. Hogy lehet kifutni az időből, mikor 18 év alatt 18 hét a határ? Komolyan 14 hétig (ha az elmaradó menzesztől számolom) nem tűnt fel, hogy terhes vagy?

2. Csvsz-t kell felkeresni, ők el fogják mondani, hogy milyen lehetőségei vannak (anyaotthon pl).

2021. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Nem, 18 év alatt 12.hét a határ
2021. márc. 24. 13:27
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Orokbe.hu-n tudnak segîteni


Szerintem a nyílt örökbeadás lenne a megoldás


Suliban nem kell szólnod


Sokat nem látnak online oktatás van, de egyébként sincs közük.

2021. márc. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Volt mensim, majd utána csak pecsételőm, csináltam teszteket. Negatívak lettek. Utána mentem orvoshoz. Ott sem láttak. Semmit. Produkáltam a tüneteket tovább. Megint vissza mentem hozzá és azt mondta terhes vagyok. Kifutottam az időből
2021. márc. 24. 13:28
 5/39 A kérdező kommentje:
11.es vagyok. Jövőre érettségiznék. A baba október körül jönne. Addig 2 hónapot nem tudnék lehúzni. Mivel vékony alkat vagyok, nagyon meglatszana
2021. márc. 24. 13:30
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

18. Hét 18 év alatt


3. Vagyok


Véletlen elküldtem



Védőnővel kezdeném.

Elmond mindent, minden lehetőséget, egyébként is menni kell


Nyilt örökbefogadásnál találhatsz szinpatikus párt, nem hivatalosan a vizsgálatokba be tudnak segîteni.

Ha újra rendes oktatas lesz, akkor a háziorvos ad tesi felmentést, és a vizsgálat időpontokra igazolást.

Nem kell veírnia, hogy miért voltál nála..

2021. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
A suliba még be kell mennem hogy tudjam kicsapnak e vagy sem. Nem akarom otthagyni a sulit.
2021. márc. 24. 13:32
 8/39 anonim ***** válasza:
93%

“A terhesség a 18. hétig szakítható meg, ha egyrészt fennáll az előző négy feltétel valamelyike, és emellett teljesül a következők közül még egy feltétel:


az állapotos nő korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;

vagy terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az 12 hetes időtartamot.”



“ Aki korlátozottan cselekvőképes, tehát korlátozó gondnokság alatt áll vagy 14 és 18 év közötti, annak a törvényes képviselőjének (gondnok vagy szülő) a tudomásul vevő nyilatkozata is szükséges.”

2021. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt az évet végigjárod, akkor a tb-d diákod stb passzív jogon okt 31-ig él
2021. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Ez régi, már nem lehet megtenni. Anyukám is ezt mondta . 20hetes korig lehet rendellenesség/betegség miatt
2021. márc. 24. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!