Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12-hetes babás vagyok. Magánre...

12-hetes babás vagyok. Magánrendelésre járok ami 8000/vizsgálat. De szülésnél nem fogok tudni százezreket adni a dokinak. Mitcsináljak? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 4. 18:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mindenki le fog pontozni..Ha valaki magánrendelésre jár és felfogadja a dokit az sajnos kiadással jár.Ha nem tudja kifizetni,miért fogadja fel?!Attól még hogy magánrendelésre jár az ilettő,nem köteles felfogadni,szülhet az ügyeletesnél is.Vagy sztk alapon kell csinálni az egészet és nem kerül pénzbe.
2008. dec. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 37 hetes vagyok és nekem is 8000 Ft/vizsgálat az Nst pedig 3000Ft/alkalom ami mostmár hetente van.Én 20.000 Ft-ra gondoltam szülésnél + vmilyen pia mellé.Szerintem ennyi elég.Amint én hallottam most minden doki emelt a vizsgálatok díján.

Jó babavárást kívánok!

2008. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem értem, akkor miért jársz magánrendelésre? Aki a szülésért nem akar fizetni, vagy nem tud, az miért nem az sztk-ba jár? Szerintem ez egyáltalán nem korrekt így, akár soknak tartjuk az orvosnak járó összeget, akár nem.Különben sok ilyen sumákolós meg felháborodott véleményt olvasok itt mostanában. Magánkórházból nincs annyi, hogy aki akar, ott szüljön, és az orvosok sem tudnak ilyen helyeken elhelyezkedni, mert nincs elegendő állás. Nagyon inkorrekt az a hozzáállás, ahogy pár kismama viszonyul ehez a helyzethez. Én is sztk-ba mentem volna, ha nem engedhetném meg magamnak a magánorvost, de ha egyszer már oda járok, akkor szerintem az a korrekt, ha még az elején igenis tisztázva van minden, nem pedig az van, hogy én ennyire meg ennyire gondoltam. A férjem munkája révén, pedig nagyon sok TB-t fizetünk be az államnak, mégsem hőzöngünk, hogy ez nekünk jár! Ettől úgy sem változik meg a rendszer!

37 hetes

2008. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De ha valaki eljár a magánrendelésre az nem egyenlő azzal,hogy fel is fogadta,hogy nála szüljön.Tehát te dönthetsz ugy,hogy szülsz az ügyeletesnél.És igy őt sem rángatnád be a nem megegyezett összegért.Én csak az orvosom mellett érzem magam biztonságba,igy ha soknak is találom ezt az összeget,már a terhesség elején elkezdtem gyűjteni.
2008. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írom én is, hogy a szülésznő ugyanolyan, ha nem fontosabb, mint a doki! ha csak egyiket tudod megfizetni, akkor már inkább a szülésznőt!

És ssajnos nem magánkórházról van szó, szült már a hozzászóló ügyeletesnél? Én max 4. gyereknél vállalnám be, ahol már kipottyan.

2008. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki ilyen gazdag, vagy mindenki nőgyógyász, esetleg annak a felesége???

Szerintem ez a hálapénz a szemétség! Attól, hogy valaki magánrendelésre jár, még nincs felfogadva a doki. A magánrendelés minden esetben ki van fizetve. Ez még nem jelenti azt, hogy meg is lesz vele végig elégedve a kismama. Én például most tervezem, hogy váltok, pedig már 5 éve ehhez a dokihoz járok, eddig minden rendben volt. Most hogy terhes lettem, és 10 percet foglalkozott velem, szinte kitessékelt a rendelőből pedig tele voltam kérdésekkel, és volt pofája elkérni a 8000-et, ez betette nálam a kaput. Én akkor fogok majd fizetni a dokinak a szülés után, ha úgy is érzem, hogy van miért. De szerintem is a szülésznőre lehet sokkal jobban számítani, ezért lehet az ügyeletes doki is épp elég. Szülésznőt hamarabb választanék. Sőt!

2008. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

(előző hozzászóló vagyok)

Írta valaki, hogy ezután ugye nem is adóznak, tisztán zsebre teszik, mi viszont ami töredékét ennek a pénznek megkeresünk, azután még rendesen (kb. a felét) le is adózzuk. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy a kézhez kapott legális fizujuk ebből a mi adónkból van! Szóval azt is mi adjuk nekik. Már ha itt nem mindenki közalkalmazott, köztisztviselő!!! szóval lehet itt szemétségekről írni, de szerintem ez a legnagyobb szemétség, hogy van hálapénz. És az is illegális, ha az ember ad nekik, meg ha azok el is fogadják. Ha bizonyítani lehetne, fel is jelenteném! Nehogy már mindig mi, kisemberek szívjunk!

2008. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Kedves kismamák!

Csak akkor adjatok ,ha jó szívvel teszitek!Minden orvos, nővér, beteghordó, mentős és minden ember, úgy megy be dolgozni, hogy a tőle elvárható legjobbat fogja nyújtani. Mivel emberek vagyunk, egyszer ez jobban sikerül, máskor kevésbé.

2008. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!