Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van értelme 37-38...

Szerintetek van értelme 37-38 hetesen beoltatni magam?

Figyelt kérdés
Decemberben már átestem a covidon, enyhe tünetekkel. Gondoltam majd szoptatás alatt beoltanak, de most mondták, hogy a szoptatós anyákat mégsem veszik előre.
2021. márc. 31. 21:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Persze, hogy van ertelme. A babanak mar ugyse art a III. trimeszter vege , pluszban meg lehet O is kap egy kis vedettseget.

Ha most nem, szules utan kitudja mikor kerulnel sorra.

2021. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Nincs.
2021. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Van! Egyetértek az elsővel!
2021. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Kísérleti szert a terhesség bármely szakaszában felelőtlenségnek tartok bevenni/beadatni. Teljesen mindegy, hogy biztonságosnak mondják, mivel még nincsenek erre vonatkozó hiteles és megbízható adatok, én biztosan nem kockáztatnék. Pláne úgy nem, hogy 3 hónapja estél át a fertőzésen, igen nagy valószínűséggel még vannak antitestek a véredben.

#1-essel abszolút nem értek egyet: a baba tüdeje az tolsó 1-2 hónapban érik meg a megszületésre (ezért szoktak kapni a 7-8 hónapos koraszülöttek tüdőérlelőt szükség esetén). A covid leginkább a tüdőt támadja, mint az köztudott (legalábbis eleinte még így volt), úgyhogy semmiképpen nem kockáztatnám meg, hogy olyan mesterséges anyag kerüljön belém és rajtam keresztül a babába, aminek bármilyen formában köze van a vírushoz vagy annak bármely részéhez.

2021. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Én beoltatnám magam.
2021. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

4: olvasgass egy kicsit az mRNS oltások működéséről (de akár a régebbi oltásokéról). Max antitestek mennek át a placentán, a vakcina tartalma a kart sem tudja elhagyni... A tüdő fejlődésére való hatás meg nagyon logikusnak tűnik, kár hogy mellőz mindenféle biológiai alapot... Maga a sars cov2 sem fertőzi a magzatot, "csak" az anya tud rettenetes állapotba kerülni, ami miatt cuki oxigénhiány, koraszülés, stb jön mint következmény.


Kérdező: mindenképpen.

2021. ápr. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Én beoltattom. 27 hetes vagyok. Bár én is átestem a terhességem korai szakaszában a covidon.
2021. ápr. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Már eldöntöttem, de jöhetnek még válaszok.
2021. ápr. 1. 16:49
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy be. A babám és az én egészségem az első.


Nem szeretnék lebetegedni, kórházba kerülni.


Felelőtlenségnek tartom az anyukákat akik nem oltatják be magukat, ki fog a gyerekükről gondoskodni ha ők kidőlnek a sorból? Persze van apja stb de velem van 0-24 a szoptatott gyermekem, én nem kockáztatok.

2021. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Igen, van értelme. Inkább az oltás, mint a lélegeztetőgép és halál.

Mindenki azt gondolja h vele ez nem történhet meg, pedig de, sajnos nagyon is.

Tegnap hunyt el 37 évesen covidban egy volt osztálytársam, teljesen egészséges volt a covid előtt! Az ilyen eseteket ha lehet, el kell kerülni oltással! (Ő 1 hónapja fertőződött meg tehát még nem volt lehetősége oltatni magát ilyen fiatalon)

Terheseket Pfizer/Modernával oltanak, ezek teljesen biztonságosak, nem igaz az hogy kísérleteznek az emberekkel. A magzatnak semmi baja nem lesz tőle.

2021. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!