Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fustolt dolgokat lehet enni...

Fustolt dolgokat lehet enni terhesen?

Figyelt kérdés

Ugy gondolom, hogy fustolt dolgokat pl angol szalonnat ami csak siman felvan fustolve de megfozve nincs. Csak a soba erett es felvan fustolve. Vagy az meg attol ugyanugy nyers hus azert olyan piros?

Ilyesmikre gondolok.

Koszonom :)


2021. ápr. 3. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én simán ettem szalonnát ha megkívántam.
2021. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Én is ettem. Most is és a fiammal is. Semmi bajunk nem lett.
2021. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De az is valahol nyers hus nem?

Mert csak soban es fustolon volt.

Es a hazi kolozsvarin latszik is hogy piros

2021. ápr. 3. 20:57
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy hazi angol szalonna
2021. ápr. 3. 20:58
 5/14 A kérdező kommentje:

Teszek ide pl mint ez is


[link]


Vagy pedig ez


[link]

2021. ápr. 3. 21:00
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Én is ettem. Nem volt semmi gond.
2021. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Ha nincs megfőzve, csak füstölve, akkor nem ajánlott. Ahogy a nyers tojást tartalmazó ételek sem.

De ha véletlenül ettél ilyesmit, nem jelenti azt, hogy biztosan baj lesz belőle. Csak egy esetleges fertőzés ilyenkor sokkal veszélyesebb, mint nem terhesen.


Szerintem nem lehet mindent teljesen kizárni, ami elvileg tiltólistás. Én pl.nem mondtam le se a kávéról, se a fahéjról, pedig azokat sem ajánlják.


33 hkm

2021. ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Na jó most tuti le leszek pontozta. A válaszom nem rád irányul kérdező.

Viszont sok ilyet olvasok. Anno nagyon régen nem volt ilyen. Nem voltak laktóz mentes dolgok és sorolhatnám még. A nők szalonnát és mindenféle dolgot ettek terhesen. Mégis egészséges gyereket szültek. Most mivan? Ezis tiltó listás meg azis. Konkrétan ha a mai világot nézem terhesen nem lehet enni semmit és nem lehet csinálni semmit. Anyám velem fizikai munkát végzett egészen 8honapos koráig. Mégsincs semmi bajom. Félre értés ne essék 19hetes terhes vagyok. Nem vonok meg magamtól semmit amit megkívánok de ha nem kívánom is megeszem. Nem fogok egy listát nézni 9hónapon keresztül, hogy mit ehetek és mit nem. A kávét sem vontam meg. Napi kettőt ugyanúgy megiszom és köszönjük szépen minden rendben van velünk.

Szerintem nagyon nem ezen múlik a dolog hogy ez ember mit eszik. Ha így lenne akkor már mi sem lennénk itt, mivel az emberiség már kihalt volna abban az időben amikor ez emberek még csak vadásztak. Na mindegy.

Szerintem egyél nyugodtan amit szeretnél.

2021. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolso.

En nem pontozok le senkit esigen igazad van viszont azert en szeretnek jobban oda figyelni magamra vagyis inkabb a babamra es azert a nyers hus es a nyers tojas eleg nagy fertozest tud hordozni magaban amit elkaphatok :)

En.inkabb ezt elkerulnem

Es nem nem nezem a tiltolistat egesznap h mit ehetek mit nem kepzeld el :)

De viszont ennel a nyers etelu dolgoknal inkabb vigyazok a biztonsag kedveert :)

2021. ápr. 4. 07:48
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó vagyok. Persze nem azt mondtam ezzel, hogy egyél meg mindent 😅 meg hogy ne figyelj oda. Csak ez az én véleményem. Mint írtam is nem rád irányul a válaszom. Ehetsz ilyen dolgokat nyugodtan, gondolom nem minden nap minden órájában ezt eszed. Az hogy párszor eszel belőle nem fog ártani.


Boldog Babavárást és jó egészséget kívánok!

2021. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!