Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elkezdeni...

Mikor érdemes elkezdeni bevásárolni, és mivel kezdjem? Mikor csomagoljak össze?

Figyelt kérdés
29 hetes vagyok, eddig a babaágyat vettük meg, február 19.re vagyk kiírva, nem tudom mikor kezdjünk bevásárolni, és hogy milyen sorrenbe. na meg.... mi kell???? van valami oldal, ahol levan írva? nem akarok felesleges dolgokat vásárolni.
2008. dec. 5. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A 36. hét körül elég összecsomagolni. Lassan elkezdhetsz vásárolgatni a babának, de akkor sem vagy késésben, ha megvárod a januárt. Szerintem ezek kellenek a babaágyon kívül: babakocsi lábysákkal, overál (62-es), ágynemű, paplan, fejvédő a kiságyra, kb. 15 db textilpelenka, újszülötteknek való eldobhatós pelenka, gzógysyertári fürdető, olaj, popsikrém, hintőpor, alkohol (ezeket majd a gyerekorvos felírja), sapka (vastagabb és vékonyabb is, mert lehet, hogy otthon is kell rá adni az első napokban), 6-8 db rugdalózó és hozzá body (56-62-es méretben), egy olzan takaró, amit a babakocsiban tudsz használni, 1-2 kardigán vagy kocsikabát, babakád, 2-3 db türcsi a babának, lázmérő, orrszívó, vízhőmérséklet mérő. Hát, most ennyi jutott eszembe.
2008. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél. :)
2008. dec. 5. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a kórházi csomagot a 35. héttől összepakoltam, igaz minden héten átnéztem, hogy minden meg van.

A picinek szülés előtt 2 hónappal megvettünk mindent, szinte egyszerre egy helyen.

Picinek ezeket vettük:

kiságy (nekünk kombi van), pelenkázóra szivacs, ágyneműgarnitúra, babakocsi, pléd (kicsi és nagy), lepedő, matracvédő gumilepedő, kofogó, kapucnis fürdőlepedő, kádállvány, kád, vízhőmérő, textilpelenka, pelenkázóalátét ( utazáshoz, védőbe nagy praktikus)

2008. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a kórházi csomagot a 35. héttől összepakoltam, igaz minden héten átnéztem, hogy minden meg van.

A picinek szülés előtt 2 hónappal megvettünk mindent, szinte egyszerre egy helyen.

Picinek ezeket vettük:

kiságy (nekünk kombi van), pelenkázóra szivacs, ágyneműgarnitúra, babakocsi, szivacs a kiságyba, pléd (kicsi és nagy), lepedő, matracvédő gumilepedő, kofogó, kapucnis fürdőlepedő, kádállvány, kád, vízhőmérő, textilpelenka, pelenkázóalátét ( utazáshoz, védőbe nagy praktikus, orrszívó elektromos, hordózó, körömvágó olló, cumi, cumisüveg, fertőtlenítőfolyadék, pelenka, popsitörlő, lázmérő, fülpiszkáló, 10x10 mull lap (köldökére).

Egyéb: körforgó, kiskestyű, hajkefe, bébiörző

Védőnő vagy a gyerekorvos írja fel: Popsikrém, fürdető alkohol stb.

Kisruhák 56- os de nem kell túlzásba esni, mert mi 3 hétalatt kinőttük.

Remélem nem hagytam ki semmit.

Jó babavárást és könnyű szülést kívánok neked.

Ezt az oldalt ajánlom: www.babaholmiolcson.hu: Mi itt vásároltunk meg mindent, és nagyon olcsó, jó dolgok vannak. Kiságyat nézd meg!

2008. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Annyit fűznék hozzá az előttem szólóhoz,hogy ha kifogót veszel, vegyél tetra anyagút is. Nekünk ez vált be. Sokkal jobban felszívja a vizet a pici testéről mint a frottír. Egyébként nyugodtan elkezdhetsz vásárolgatni,főleg ha jó áron látsz valamit. Nekünk pl.így van takarónk féláron. Utolsó darab volt.

Boldog babavárást!! :-)

2008. dec. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat, a kiságyat mi is így vettünk meg:) Akkor nézeődöm, és ha olcsó dolgot találok, akkor megvesszük. Jó babavárást mindenkinek
2008. dec. 5. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
hány hetesen szültél?Mikor csomagoltál össze szülésre?
2022. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!