Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor illik elmondani a...

Mikor illik elmondani a szülőknek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párom szülei már tudják, de sajnos az én szüleimmel nincs túl jó kapcsolatunk. Nem is járunk sokat haza. Viszont szeretném ha tudnák, hogy lassan unokájuk lesz. Most vagyok 10 hetes.

Ti mikor mondtátok el?


2021. ápr. 9. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mondtuk el mindkét gyereknél, amikor az orvos is megerősítette a terhességet, 6 és 9 hetesen.
2021. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Amikor már biztos, hogy megmarad a baba.
2021. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Most 2éves a fiunk.

Őt a 7.héten, mikor az orvos is rábólintott, akkor mondtuk el anyának. Anyósom kb a 10.hét körül tudta meg. Férjem felhívta, hogy csináltam tesztet, 2 csík lett rajta. Anyós erre: akkor most felvették vagy nem?! Férjem csak hallgatott, h mivan?! Hat anyós azt hitte valami munkahelyre felvételiztem és ott kellett tesztet csinálni 🤦‍♀️

Nevelőapám, tesómék a 16.héten tudták meg, mikor kiderült, hogy fiú.


Második terhességem senkinek nem mondtuk, 9hetesen elhalt a baba. Így örültem, nem tudott róla senki.


Most 15hetes vagyok.

Anya az első aki megtudta, 10hetesen. Anyós a 12hetes uh képet kapta meg, mqjd visszaírt, ez mi?!

Nevelőapám, tesómék még nem tudják.

2021. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Szia

En 12 hetes vagyok és nem tudja meg senki a családban. Egy hét múlva lesz a genetikai UH majd utána tervezzük. De őszintén én nem nagyon szeretném. Teljesen jó kapcsolatunk sőt annyira közel élünk hogy már titkolni is fárasztó. Dee most h járvány van felek hogy az öröm helyett állandóan aggódni fognak és negatív gondolatolkal vesznek körül. Így is ha faj torkom már tok meg vannak ijedve.. mi lenne ha tudnak? Plusz anyósom iszonyat pesszimista a hobbija a rémhírek küldözgetése neten részemre... xD Mikor kiderült hogy egy barátnője lánya elvetélt, 12 hetesen derült ki az UHn amúgy csak hogy felszívódott már rég.Felhivott és órákat zokogott a telefonba ekkora tájt már rég tudta hogy mi is babát akarunk amúgy. Szóval én addig titkolnám amíg lehet. :D

2021. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Anyósom poénkodott a teszttel, de ez nálunk jól jött ki, mi ilyen beszólogatós kapcsolatban vagyunk. (De kedveljük egymást.) Nálunk is a férjem hívta fel, hogy csináltam tesztet, és végre pozitív lett. Anyós visszakérdezett, hogy terhességi vagy IQ teszt volt.
2021. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Haha jók ezek a sztorik én már előre edzem magam anyósomra. Ő először majd nem érti, utána elkezd zokogni örömében az kitart elég hosszán majd pánikolni és ijesztgetni hány terhes van lélegeztetőn. :D
2021. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az első orvosi vizsgálatot megvártuk. Akkor mondjátok el a szüleidnek ha jónak érzed. Nincs olyan, hogy "illik".
2021. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12. héten mondtam el a családnak.
2021. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első genetikai vizsgálat után fogjuk
2021. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

#7: De igen, van olyan, hogy "illik". Nekem apám annó a féltesóm érkeztét a 30. hét után mondta el, és nagyon rosszul esett. Még csak nem is arról volt szó, hogy titkolóznia kellett volna, évek óta együtt élt a nőjével, be is mutatott korábban, nem volt vele semmi bajom, és örültem is a hírnek. De bántott, hogy olyan sokáig titkolták.

Szerintem egy problémamentes első trimeszter után igenis illik elmondani a családnak egy terhességet.

2021. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!