Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor illik elmondani a...

Mikor illik elmondani a szülőknek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

A párom szülei már tudják, de sajnos az én szüleimmel nincs túl jó kapcsolatunk. Nem is járunk sokat haza. Viszont szeretném ha tudnák, hogy lassan unokájuk lesz. Most vagyok 10 hetes.

Ti mikor mondtátok el?


2021. ápr. 9. 12:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Mit jelent az, hogy nincs túl jó kapcsolatotok? Minek tartjátok egyáltalán a kapcsolatot, ha annyira nem szeretitek egymást, hogy még akarjátok osztani a hírt és kellemetlennek érzitek beszélni velük arról, hogy gyerekekek lesz?


Én sem vagyok jóban a szülőkkel, végül néhány év gyötrődés után megszakítottam a kapcsolatot velük, pont akkor lettem várandós, nem is szóltam nekik a babáról. Az anyósomékat viszont imádjuk, nekik már a teszt után elmondtuk.


Szóval ez egy ilyen dolog. El kell felejteni, mit illik és mit nem.

2021. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Azt, hogy nem túl jó, de nem vagyunk haragban/rosszban.

Nagyon sokat veszekszem anyámékkal, de ezek amolyan békülős összeveszések. Egy ideig harc van, aztán béke. Szeretem őket, nem arról van szó, csak jobb megtartani a pár lépés távolságot a béke miatt. Ezért nem akarom elsietni ezt a hírt sem, mert ha isten ne adja nem marad meg a pici még abból is veszekedést kreálna.

2021. ápr. 9. 14:13
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Én meg akartam várni az első genetikai UH-t, de pont 10 hetes voltam karácsonykor, és ezt a lehetőséget azért nem lehetett kihagyni mégsem. Gyorsan elmentem két nappal előtte a nőgyógyászhoz, hogy akkor megvan-e még, és azokkal az UH-képekkel jelentettük be, de akkor már a teljes családnak a karácsonyi vacsorán.

A következő terhességemnél is ugyanez a terv, első genetikai UH után bejelenteni, hacsak nem kínálkozik jobb alkalom.

2021. ápr. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

Kapcsolatfüggő.


A saját szüleimnek a pozi teszt után azonnal elmondtuk minden alkalommal.


Ha rosszul alakult volna abba is beavattam volna őket.



Anyosoméknak 8 hetesen mondtuk el.. így alakult.. de nem igazán érdekelt a dolog mikor tudják meg..

Ha 14 hetesen találkozunk, akkor akkor mondtam volna el..

( évi 3-4 alkalommal látjuk egymást)

2021. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
87%
Mi megvártuk a 12. heti ultrahang után az első személyes találkozást. Így anyósomék a 14. szüleim a 18. héten tudták meg. Semmiről nem maradtak le így sem.
2021. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!