Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ehetek? Kiderült hogy...

Mit ehetek? Kiderült hogy magas a vércukrom?

Figyelt kérdés
miket lehet enni inni,és mit nem lehet..
2011. máj. 13. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos ez az oldal és én is nagyon szeretem, de szerintem konzultál inkább orvossal, mert nem mindegy, hogy mennyi volt a cukrod, mikor, hogyan mérték...szerintem...

Jó egészséget!

2011. máj. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mennyi lett a terhelésed? Ha olyan magas akkor úgy is küldenek dietétikára,ott megmondják miket ehetsz...
2011. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
7.6 lett!Igen küldenek tovább ,csak addig is vigyázni akarok a cukorszintemre!!Persze a diatetikus úgyis megmondja csak tényleg addig se akarok összeenni mindent!!
2011. máj. 13. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Feltétlenül kerüld a cukrot!Egyél 5-6x egy nap,úgyis megtanítanak majd,de általában (mivel neked nem olyan magas az enyém 9,3)170-180g napi leosztott szénhidrátot kell enni!találsz a neten táblázatot hozzá!Kb.reggel:30g ami 1db korpás zsömle,10órai:20g ami 1 alma korpovit keksz3Db,ebéd:13óra 50g főzelék hússal,vagy barna rizs(mérni kell szárazon)Hússal,uzsi 20g kefír,vagy tejtermék,vacsora.50g hasonló a reggelihez,utóvacsi:10g pár keksz (cukor mentes)!Kicsit bonyolult elsőre,ezt kell nekem tartani de lehet neked más lesz!de ki fogod tapasztalni,hogy neked mi lesz a jó,ja és délig tilos a taj mert felviszi a cukrot a kajálás pedig 3 óránként jön ki reggel 7kor kezdődik!

Ird be a keresőbe,hogy terhességi diabétesz fórum:van ott is egy csomó jó tanács!az a neve hogy HOXA PORTÁL!

2011. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia. Én kérdeztem mennyi lett az eredmény:) kismamáknál 7,8ig jó az eredmény! Tehát nem magas.

Nekem 7,8lett,akkor azt mondta a doki azért nézzek el a dietétikára,elmentem ott mondták nincs semmi gond,ez még elfogadható eredmény. Nem is kellett feljárnom...

kíváncsi leszek neked mit mondanak,írd majd meg :)

2011. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát én is kíváncsi leszek hogy mit mondanak!!Persze megírom mi volt ..kedden megyek..Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!Nem is vettek újra vért tőled?csak mondták hogy ez még rendben van?
2011. máj. 14. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia:) nem vettek újra vért,be kellett mennem kb.2*,de csak azért mert a fődokival akarta a diabéteszes asszisztens,hogy

beszéljek,mivel pont határ érték volt,csak a doki nem volt bent..ezért mentem még 1*.Aztán mikor beszéltem vele,mondta,hogy határérték,nem kell feljárnom ez miatt a szülészetre. De biztos nem is volt semmi baj a cukrommal,mert a kislányom se lett nagy baba39+2napra született 49cm,és 3130gr volt :)Most a cukorterhelésem hétfőn voltam (27.hétbe vagyok ) kereken 6 lett :) kicsit izgultam,hogy ne legyen magas ...de szerencsére tökéletes lett.:)

Üdv Zsu

2011. máj. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

érdekes, nekem az elsőző terhességemnél 7,8 lett, és abszolút nem vették jó eredménynek. inzulinrezisztencia kategória, a papír szerint. diétáznom kellett, a 180 grammosat. amúgy jól leírta itt valaki mire kell figyelni.

még annyi, hogy vannak olyan ltelek, amik bár konkrtéan nem cukrosak, de nagyon rosszak olyan szempontból, hogy hirtelen ls nagyon emeleik a vércukorszintet, ilyen pl. a krumpli is, pedig az jó lenne, mert 100 grammban csak 20 gr szénhidrát van, de mégse jó emiatt...szóval nem csak a tartalom lényeg, lehetőség szerint ezeket az ún. magas glikémiás indexű dolgokat is kerülni kell. ide tartoznak még pl. a különböző gabonapelyhek is, meg minden puffasztással, extrudálással készült termék, sajnos, hiába egészségesek amúgy.....

ajánlom fövényi józsef -papp rita könyvét, cukorbetegség és diéta, receptek is vannak benne.

2011. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sziasztok!Ma voltam a diatetikusnál és 180 g -os diétát kell csinálnom..1 hét múlva vérvétel és ha akkor is magas a cukrom akkor inzulin!!Remélem elég lesz a diéta!!
2011. máj. 19. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!