Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terheléses cukrom magas...

Andrea1987 kérdése:

A terheléses cukrom magas lett 8.7. Mondta a védönöm, hogy semmilyen édességet nem ehetek, de nem bírom megállni. Anyukám meg cukorbeteg. Szerintetek nagy baj, ha nem bírom ki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Furi dolog az ember agya. Ami tiltott, azt szeretné. :) Próbáld meg becsapni magad. Cukormentes csokiból egy kis kocka, több gyümölcs, natúr joghurt gyümölccsel, édesítéshez fruktóz, tv előtt rágcsálásnak répa v. alma...

Én csak a jövő héten tudom meg az eredményt, de úgy faltam a sütit, gyümölcslét a hétvégén, mintha sose ettem, ittam volna. Pedig eddig nem kellett, nem is kívántam, csak mióta lezajlott a cukorterhelés. Előre félek, hogy letiltanak róla, pedig még nem is tudom az eredményét...

2010. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem már 9 hetesen mennem kellet cukorterhelésre,mert a családba van cukorbeteg.De 16 hetesen megint meg kell ismételni.Már előre félek.
2010. dec. 19. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a terheléses vércukrom nagyon magas volt, ezért diétára lettem fogva. Majd megvesztem az édességekért. Vettem diabetikus csokit és ha már nagyon nem bírtam egy kockát megettem belőle. A baba érdekében sikerült megállnom hogy ne faljam az édességeket. Pedig nagyon édesszájú vagyok. Igazából nemcsak a babának árthatsz vele, vannak, akik a terhesség alatt lesznek cukorbetegek. De szerintem a te vércukrod még nem vészesen magas...nekem 11 volt.:-)
2010. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az az egy bibi van,hogy utálom a diabetikus édességeket,mert nem valami jóizüek.De valahogy erőt veszek magamon.
2010. dec. 19. 17:48
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

terhességi cukorbetegség a magzatra is komoly veszélyt jelenthet. Mivel méhlepényeden keresztül saját véreddel táplálod a babát, az ő szervezete is reagál a megemelkedett vércukorszintre. Előfordulhat, hogy hízni kezd, ám ennek következtében nem lesz elegendő számára az oxigén, így akár az agya is károsodhat. Ugyanakkor, ha a magzat hasnyálmirigye az emelkedett vércukorszintnek megfelelő mennyiségű inzulint termel, a szülés után, amikor már szervezetedtől függetlenül működik, vércukorszintje hirtelen lezuhanhat, ami szintén agykárosodást okozhat.A cukorbeteg újszülöttek súlytöbblete nagyrészt felhalmozódott vízből ered, de vizenyősen megnagyobbodott belső szervei nem tudják normálisan ellátni funkciójukat. Az ebből adódó elégtelen májműködés vagy szívelégtelenség szintén veszélyt jelenthet.

Ha első terhességed alatt kialakul a cukorbetegség, későbbi várandósságaid során is számíthatsz rá, hogy átmenetileg diabéteszes leszel, illetve nagyobb lesz a kockázata annak is, hogy idősebb korodban újra cukorbeteg leszel. Ezért elengedhetetlen, hogy ne csak várandósságod ideje alatt, de a későbbiekben is rendszeresen vegyél részt kontrollvizsgálaton, ami nem áll többől, mint egy vérvételből, melynek során ellenőrzik vércukorszintedet. Ha a mindennapok során is tartod magad az egészséges étrendhez, és rendszeresen eljársz az orvoshoz, elkerülheted a későbbi problémákat, melyek gyakran előfordulnak, amennyiben valakiről nem derül ki idejében, hogy cukorbeteg.



Saját véleményem szerint baj, ha nem törődsz a dologgal, de te tudod.

2010. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen, nagy baj. Nekem terhességi diabéteszem volt, inzulinos lettem, hétről hétre egyre több egységet kellett adnom magamnak. Olyan nincs, hogy nem bírod megállni, ez csak hiszti. A babád meg is halhat, erre gondolj, szerintem nem éri meg. Nekem a dietetikusom megengedte, hogy hétvégén egyszer egyek egy sütit, de én így is csak arra tudtam gondolni, hogy ha emiatt lesz baja a babámnak, hát sose bocsátom meg magamnak.
2010. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem holnaptól egy csokit se eszek.Megijedtem.Köszönöm a tanácsotokat!
2010. dec. 19. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:

8,7 melyik eredményed volt? Az első mérés, vagy a második? És mit kellett csinálnod? Cukorszirupot itattak?

Nekem a kislányomnál a cukorsziruposat csinálták, és az első vérvétel már nem emlékszem pontosan, de olyan 10 körül volt. Diétára fogtak, ellenőriztek, de akkor csak zsömlét kellett ennem előtte. Akkor meg jó volt. Teljesen más ok miatt bekerültem a kórházba, és megkérdezték, hogy maga meg minek diétázik ilyen eredmények miatt...

2010. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az első cukorterhelésem volt 8.7 a 9. héten,és most nem ehetek édességet.
2010. dec. 20. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!