Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy reagálna ha anyós...

Ki hogy reagálna ha anyós após mindenbe bele akar szólni, a babám nevelését illetően?

Figyelt kérdés

Adódott az a helyzet hogy felújítás alatt áll a házunk. Így ide költöztünk anyósékhoz. Egy jó darabig itt leszünk.. időközben teherbe estem (tervezett baba). Első unoka lesz a párom szüleinek. Így nagy az öröm. De néha úgy érzem túlzásba esnek. A nagy örömöt az akaratosság felváltotta. Pl, mikor legyen megkeresztelve a gyerek, már azonnal most , nem várhat semmit. A testvérem nem lehet keresztszülő, mert az már milyen. Körzeti gyerek orvosok közül szerintük a legtávolabbit választottuk (kb +10km-el nagyobb a táv a legközelebbihez képest) milyen hülyék vagyunk. De hozzá kell tennem, a közelebbi gyerekorvos/háziorvos nem foglalkozik a betegeivel.. míg a másik igen. De ez ugye lényegtelen... és ezen kívül sok sok minden másba bele szólnak. De nem tudom hogy reagáljam le. Mivel az ő házukban élünk, nyilván pofátlanság lenne megválaszolni, mert itt semmi nem jó, és már veszekedés megy ha valakinek nem tetszik valami. Néha azt is érzem, hogy anyós szeretné betölteni majd az anya szerepet. Sok megjegyzés van ezekre is. Egyszerűen tanácstalan vagyok. Nyilván ha már itt lesz a babám, én is akaratosabb leszek és nem fogok engedni semmiből, de jelen esetben félek hogy mi lesz. Arról is volt szó hogy az ő szobájukba lesz a gyerekágy. Majd magukhoz költöztetik a gyereket ha nagyobb lesz és a szüleit messzire kerülni akarja majd.. miért is?

Jogos lenne ha vissza szólnék, de abból olyan veszekedés lenne... költözni innen sajnos nem tudunk mert falu, és albérlet sincsen.. nem tudom mi lenne a legjobb megoldás erre. Vagy csak én reagálom túl?


2021. ápr. 19. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Hát nekem hasonlóak voltak a szüleim. De tudason ekezdtem őket leállítanj erről a viselkedésről még babatervezés előtt.


Most hogy babát várunk, ilyen jellegű kérdéseik még nem voltak, de ha lennének egyből leállítanám őket. Inkább legyen hiszti 2 hétig, minthogy hónapokig meg utána évekig hallgasd hogy bezzeg...


Nem nekik szülsz gyereket. És ezt meg is kell velük értetni, hidd el tapasztalat, ha most nem állsz a sarkadra éveken keresztül hallgathatod.


Nem kell feltétlen veszekedni de üljetek le a pároddal velük beszélni közösen. Nyilván jobb ha ezt a párod adja elő hiszen az Ő szülei.

2021. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

nállunk kitalálták hogy anyós jön el a melohelyről ha megpesz a gyerek. Mikor elsőre meghallottam, leköptem kólával a röhögèstől... utánna mondták hogy ezt komolyan is gondolták...

Èn azt csiláltam hogy megmondtam nekik. a gyereket mi csináltunk, az èn házamban èl, a mi törvènyeink alapján, ès ők csak vendèkek, ahogy mi is az ő házukba.

(erre asszonynak kiesett a kanál a kezèből mert ez volt az első mikor szenbe mentem apjával.... de tetszett neki)

2021. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1es, nekem is ez van a gondolataim közt, ha hagyom, akkor abból jó ne sülhet ki..

2es, ha hiszed ha nem, ugyanez volt nekünk is. Még mikor tervbe se volt a gyerek, momdta anyuka hogy az anyja menjen csak dolgozzon én majd felnevelem a gyereket, elmegyek gyesre... nem mo dtam semmit, hisz tudtam hogy 100% hogy ilyen nem lesz. Meg mi jogon?!neki is ott voltak a gyerekei, tőle se vette el senki sem azt az időt, hogy a gyerekeivel lehessen..

2021. ápr. 19. 11:37
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
annyira meg tudlak èrteni.... de tènyleg.... megvettük a lakást. mèg a kiutalás előtt átmentünk hozzájuk, após előtt tervrajz, hogy hogy fog kinèzni. ès mondja,ondja , mondja. Megfogtam a papírt szèttèptem ránèztem fejreutatás közben annyit mondtam:"A terv itt van bent!"
2021. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
nèha úgy èrzem, hogy kívánják ezt... amíg vőlegèny voltam, addik hagytam... de már fèrj vagyok, asszony pedig felesèg. Ès ő már az èn "Birtokomban" van, az èn nevemen... innentől kezdve hogy közös a nèv a gyerek köz ügy ès nem nèpügy... :)
2021. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha most hagyod akkor később is hagyni fogod. Egyszerűen csak annyit kellene mondani hogy úgy lesz ahogy mi akarjuk a férjemmel. Nem kell leállni vitatkozni. Én vagyok az anyja, magának is volt lehetősége. Ennyi, de te soha nem fogsz kiállni magadért. Panaszkodsz majd a férjednek és szép lassan felőröl az anyós, rossz esetben el is váltok. Mire vársz egyébként? Hogy jobb lesz? Hogy valaki megvívja a saját csatáidat? Hogy változik anyós? Minden csak rosszabb lesz ha te nem állsz magadért és a gyerekedért.
2021. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

El kell nekik magyarázni, hogy a szülei ti lesztek, ők az unoka életében akkor is csak másodlagos szereplők lesznek, ha tótágast állnak. A jó tanácsokat meg nem kell megfogadni, te vagy az édesanya, amiben az a jó, hogy végeredményben akkor is az fog történni, amit te szeretnél, ha anyós pörög a hátán, mint a büdös bogár.


Megértem a problémakört amúgy, nálunk is vannak ilyen jellegű problémák, anyós a 4 hónapos gyerekeit passzolta le a saját bevallása szerint is impertinens anyósának, a gyerekek úgy jártak iskolába, hogy a nagyszülőknél laktak hétköznap, a szüleiket csak hétvégén látták. Na most mikor ez az anyák gyöngye jön a tanácsaival, meg a tapasztalataival, ami volt 30 éve 4 hónapig, akkor azért nehéz eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek. Próbálom leállítani, de néha csak annyit mondok, hogy értem. Neki még nem esett le a tantusz, hogy a gyerekeivel elvesztegetett éveit nem fogja bepótolni az unokájával, mert ő is céloz rá, hogy majd átvesszük tőle a munkát ès ő addig elbabázgat, de megmondtam férjemnek, hogy egy gyereknek a szüleire van szüksége, a kedves anyukájának is megvolt a lehetősége 2x is, nem élt vele, így járt. Reméljük lesz következő élete, ahol ügyesebben állítja fel majd a fontossági sorrendet.

2021. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket olvasva, hálás vagyok az Égnek, hogy nekem normális a kapcsolatom az anyósommal, pedig mi együtt élünk és nem csak átmenetileg. Ő is elég nyomulós volt, de én próbáltam őt megérteni, nemcsak direktbe nemet mondani folyamatosan.


Egy anyós nagy segítség lehet egy anyának. De az ugye nem úgy működik, hogy amikor kell ugráltatom, aztán maradjon kussba, ha éppen nincsem rá szükségünk.

2021. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6os, igazad lehet. Ezen csak én tudok változtatni. És az én hibám lenne ha valami nem úgy alakul ahogy azt mi szeretnénk. Igen panaszkodok a bajomról mert nem tudom mi lenne a helyes. Ha az eszemre hallgatok nem hagyok döntési lehetőséget. Ha a szivemre akkor pedig nem vagyok bunkó. Tényleg itt nem lehet közölni senkivel semmit. Mert úgy bevagyunk támadva hogy hihetetlen.. nehéz helyzet nagyon nagyon! És itt állandóan az megy hogy az idősebb véleményére kell adni, az időset tisztelni kell. Ha szépen beszélsz ha nem. Ha tudom hogy így alakul a dolog, nagyon sokmindent nem tettem volna meg. Elköltözhettem volna messzire. De nem tudtam hogy így alakul. Tetszett a nyugis környék, anyósék is rendesek voltak mindig, legalábbis mikor nem laktam itt.. ahogyan ideköltöztem szépen lassan változott minden. Már a házunk is megvolt.. de jó darabig oda nem mehetünk, hatalmas munkálatok vannak még hátra.. voltak régebben megjegyzéseim nekem is.ami nem is tetszett nekik. Azóta is lehet hallgatni, és úgy vagyok mkst már vele hogy inkább maradtam volna kussba és nem mondom el a véleményem...

7es, nekik nem lehet elmagyarázni semmit úgy érzem. Van az a bizonyos " cső látás" csak az amit ők gondolnak, csak az amit ők mondanak.. nem tudom mi lesz. A férjem úgysem hagyja annyiban a dolgot, mert hiába a szülei, ha neki valami nem tetszik, úgysem fogja szó nélkül hagyni. Akár a szüleivel szemben, akár velem szemben. Azthiszem az akaratosságot az anyjától örökölte. A gyerekéértmeg mindent megfog tenni ezt tudom.

8as, szerencsés lehetsz , hisz egyébként ritka a jó anyós-após kapcsolat. Itt legalabbis az ismerősi köreimben. Ahol az anyós jó, ott panaszkodik hogy a menye milyen bunkó és sértő módon banik vele. Mert van ilyen ismerősöm is. Van aki okkal, van aki ok nélkül is gyűlöli az anyós/apóst vagy a menyét/vőjét.. de az ritka ahol jó minden..

Soroltam anyósnak hogy nővérem anyósa mindennek lehordta tesóm,... (valahogy szóba jött) es egyből magát kezdte el sztárolni hogy na és akkor én hozzá képest ezerszer jobb anyós vagyok... mellékelve hozzátette, mégsem vagyok jó senkinek.. úgy hogy igen, légy hálás

2021. ápr. 19. 12:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel egyébként ezeket az “így fogunk segíteni, meg úgy fogunk babázni” dolgokat nem is kell komolyan venni. Addig tart csak az érdeklődés, amíg az alvó babát lehet ölikéztetni, hidd el, ha majd órákon át sír éjszaka, mert fáj a hasa, akkor hirtelen senki nem akar majd helyetted babát vigasztalni. Nálunk legalábbis így történt, egész terhességem alatt ment a “majd így fogunk segíteni, meg úgy, meg bármiben számíthatsz ránk”, persze ez kimerül abban, hogy jaj alszik a baba, hadd vegyék ölbe. Mikor én fáradt vagyok és megkérem, hogy picit vigyázzanak rá, akkor a síró baba torkán nyomják le a cumit (amit szegény amúgy köp ki), meg ide oda rázzák “MIÉRT NEM ALSZOL??!”, majd én 20 perc után megunom a szerencsétlenkedést és végül visszaveszem (már nem is próbálkozom amúgy). De az is vicces volt, mikor épp etettem a babámat, anyós megjött (kulcsa van hozzánk, bejelentkezés nélkül), én meg megkértem, hogy a pelenkázó mellett töröljön fel, mert odapisilt a baba. Erre fogott egy textilpelenkát, elmaszatolta a parkettán a pisit, azt tőle jó volt úgy. Miközben hónapokkal korábban ment az ígérgetés, hogy majd mennyit segít. Hát ennyit. Szóval ne szrj be, könnyen lehet, hogy nálatok is addig tart a lelkesedés, amíg a kisded hang nélkül elvan az ágyában.
2021. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!