Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beoltatod magad? Nem tudok...

Beoltatod magad? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Nagyon sok terhes nő halt meg az utóbbi hetekben :(



2021. ápr. 26. 13:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Terhesen beoltatnám, de 20 + hetesen. Most azért nem oltatom mert 2-3 hónapot adtam, hogy terhes legyek a korom miatt, így nincs 2 hónapom, hogy várjak.
2021. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
29 vagyok, nincs még gyerekem.
2021. ápr. 26. 13:08
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
Be, mert sok terhes nő meghal.
2021. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Akkor igen, neked van időd várni.
2021. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Igen beoltattam magam.

Sajnos hiába vigyázok magamra, egy elég népes városba lakok. 1x mentem le pékárúért a sarki boltba, ahol polcos rendszeren van a sütemény, sikeresen náthás lettem. Az berek tojnak bele a védekezésbe, alig hordják a maszkot, nem használják a kézfertőtlenítőt, összetaperolnak mindent a boltba, ugyanúgy beletüszögnek a kezükbe, majd a boldban azzal válasszák ki a "legmegfelelőbb" zöldséget, gyümölcsöt, pékterméket. Na hát én benyeltem egy sima náthát, amivel gyógyszerek híán 10 napig szenvedtem otthon, mert ugye, amik eddig használtak rá, azt terhesen nem veheted be. Kapásból 2 vizsgálatot ki kellett hagynom emiatt pedig jött egy nagyon aggasztó laboreredményem, amit meg kellett volna beszélni minél előbb a nőgyógyásszal, szóval meg voltam teljesen lőve. 10 nap után már könyörögtem a háziorvosnak, hogy adjon valamit, mert nem is láttam a végét a dolognak. Akkor gyógyszer után 4 nap és végre meggyógyultam.


Most belegondoltam, hogy a kovid az sokkal rosszabb is lehet és én sem a terhességem nem akarom a kovid osztályon tölteni, reménykedve, hogy nem kell félárván hagynom egy újszülöttet, de az sem kellemesebb ha a szülészeten azzal indítanak, hogy akkor még benm maradsz egy ideig, mert kovidos lettél.

(nálunk egy anyuka bement szülni negatív teszttel és ott a szülészeten lett kovidos, majd átrakták elkülönítőbe, úgyhogy az első 1-2 hete a picivel ilyen meghitten telt a kórházba- szerencsére azóta jól vannak mindketten)


Én jobban tartok a kovidtól mint az oltástól. És kiszolgáltatott állapotba sem akarok kerülni megint (elég lesz a szülés). Gyerek pedig halva nem született oltás miatt.

2021. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Gyerek pedig halva nem született oltás miatt.


De még fel sem nőtt még. Ha érted, mire gondolok. Kicsit olyannak érzem ezt az egészet, mintha kísérlet lenne.

2021. ápr. 26. 13:25
 7/23 anonim ***** válasza:
49%
Ha jó a labor és biztos nem vagyok covidos, akkor igen. Látatlanban hülye lennék.
2021. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

Igen


Tűkön ülve várom, hogy hívjanak. Nem Olyan rég regisztráltam, mert szoptatok még.


2 gyerekem van tervezünk 3.-at


A környezetemben sorra halnak meg a gyerekeim barátainak a szülei.Pedig 3 -1 èvesek a gyerekek csak.


Megvisel.

Szeretném felnevelni őket.

2021. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

17hetes terhes vagyok. Sem most, sem késöbb nem oltatunk. Sem én, sem az egész család...


Több olyan ismerőst, rokont, barátot tudunk felmutatni, akik az oltástól lettek rosszul, haltak bele, mint olyant, aki a vírus miatt.


Nem ítélek el senkit, aki mashogy látja, mi ehhez tartjuk magunkat.


Nem vagyunk kíserleti nyulak, mondhat barki barmit, ez nem más.. (van orvos a csaladban, nem is egy, ők is ezt vallják).

2021. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Azért két oltás + két hét után megnézném hányan halnak meg. Az oltás után meghaltak többsége csak egy oltást kapott és nem alakult ki nála a védettség. Én beoltatom magam mert egy éven belül babát szeretnénk és nem akarom, hogy anya nélkül nőljön fel a gyerekem.
2021. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!