Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség esetén mindenféle képen tartandó a pl. 160 grammos szénhidrát diéta? Vagy elegendő a diéta kompatibilis étkezés folytonos számolás nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon bosszant ez az egész. Terhességi diabéteszem van és az én orvosom egyáltalán nem javasolt szénhidrát számolós diétát. Csak annyit, hogy semmilyen fehér lisztes terméket, cukrot, cukrozott üdítő italokat és egyes gyümölcsöket nem ehetek. Illetve a napi zöldség fogyasztást növeljem. Az adagokat pedig úgy magyarázta hogy a tányér felén zöldség, egyik negyedén hús, másikon köret legyen.

Miután megtudtam, hogy terhességi diabéteszem van csatlakoztam néhány csoporthoz ahol ilyen problémával küzdő kismamák vannak, hogy egy kicsit jobban képben legyek. De ott szinte kivétel nélkül mindent számolnak. Gyors/lassú szénhidrát, minden étkezéshez a megadott mennyiség. Ez számomra egyszerűen agyrém és kivitelezhetetlen. Minden diabéteszes egy életen át számol minden falatot? Ez tényleg így kell legyen és az itteni dokik (Németország) más protokoll szerint "kezelik" a diabéteszeses kismamákat?



2021. ápr. 30. 20:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Segítő szándékkal írok es nem kötekedni akarok.

Megegyszer írom, hiába mérünk jó értéket ha nem tudjuk mennyi ch-val lett annyi. A kevés sem jó, ingadozhat a cukor, keton termelődik, nem jó a babának. Ezért kell számolni, legalábba a terhesség alatt. Utána már en sem csinálom,helyreállt a cukrom. De! Nagyobb esélyem van a cukorbetegségre a későbbiekben. Figyelnem kéne, de ugye amit a baba miatt nagyon szigorúan vettem, csak magam miatt már nehéz.

2021. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Keton csak az elején volt néha, de akkor amit meg tudtam enni ki is jött, így ugye érthető hogy nem volt ami kordában tartsa. Reggelire és vacsira nem eszem gyorsat. Az alapelveket kitanultam a csoportokból és rengeteg receptet is át néztem. Illetve saját ízlésemre szabtam. Eddig csak a grammra pontosan mérés maradt el.
2021. máj. 1. 12:20
 13/14 anonim ***** válasza:
80%
8-as vagyok, nyilván nem magamtól találtam ki, hanem volt orvosi konzultáció. Szinten kell tartani erről volt szó, le se eshet, fel se mehet. Elég ch-t viszek be, az értékeim tökéletesek, de köszi az alaptalan vagdalkozást.
2021. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
27%
Milyen alaptalan vagdalkozás? Te írtad, hogy nem jött be a ch diéta, képtelen voltál annyit enni. Ezt csak úgy lehet értelmezni, hogy nem viszel be annyi ch-t, amennyit a kismamáknak előírnak.
2021. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!