Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kávé, sushi, pasztőrözetlen...

Kávé, sushi, pasztőrözetlen sajtok, dinnye, alkohol, kádban fürdés terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Ti a felsoroltakat teljesen elhagytátok a teljes terhesség időtartamára?

A sushi tudom, hogy csak akkor gond, ha nyers hal van benne, erre a formájára gondolok.

A felsoroltakat, nyilván mértékkel, de mind nagyon szeretem, mi 5 évig Franciaországban éltünk egy munka miatt és ott is született meg az első kislányunk, ott kicsit mások az ajánlások ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, csak a mértékletességre és az élelmiszerek frissességére helyezik a hangsúlyt. Most várom a második babánkat, már idehaza, már voltam védőnőnél és ő kérdés nélkül is felsorolta a fenti dolgokat, mint tiltólistás élvezeteket.

Emlitettem neki, hogy a korábbi terhességemnél én nem mondtam le ezekről teljesen és nagyon kiakadt, azt mondta csak a Joistennek köszönhetjük, hogy nem lett beteg a babánk.

Ez eléggé arcul csapott, mivel én akkor is az orvos ajánlásait követtem, csak az ajánlások mások voltak.

Nem szeretnék önzőbbnek tűnni, mint amennyire valójában vagyok és el is bizonytalanodtam, hogy árthattam volna a babánknak.

Érdekelne ki mennyire fogyasztotta, hagyta el a felsoroltakat, vagy hagyja el most, a terhessége során.

A dinnyét azért mondta (ezt találtam a legfurcsábbnak, hátha masnak sem egyértelmű) mert tragyazzak, nem lehet rendesen megmosni és belekerül a szennyeződés-toxoplazmozis veszély.



2021. máj. 2. 14:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes dolog ez. Nekünk úgy volt hogy nem lehet gyerekünk, 4 éve nem védekeztünk, esélytelenek nyugalmával. Ettől fogva, sejtésünk sem volt hogy ennyi idő után, mégiscsak összejött. Az első hónapban míg nem késett, 3* voltam szülinapi buliban ahol hát sajnos ittunk rendesen, egy hónapig rendszeresen forró kádban merültem el fél- egy órákra, Ja és étteremben véres steaket is ettem. A babóm makk egészséges :) *lekopogom**


Természetesen amióta megtudtam, ezek nem fordulnak elő és nagyon vigyàzok néha napján 1 tejeskávé csúszik le. De hogy ez a szerencsének köszönhető-e nem tudom.

2021. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholt ittam (kB az egész terhesség alatt 3-4 deci vörösbort, és 1x véletlen beleittam egy vodka narancsba)

Dinnyét zabaltam végig.

Sajtból csak a trappistat kívántam de azt nagyon. És fürödtem kádban is. Ha zárt a mehszaj akkor nem árthat a saját kádban fürdés.

2021. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Kutatások alapján napi 200mg koffein nem ártalmas a magzatra. Ez napi 2 espresszonak felel meg (vagy kólából, zöld/fekete teából amennyit ez jelent, szóval belefér). Szoptatás alatt ez amúgy 3-400 mg, vagyis napi 3-4 espresszo (néha szükségem is van rá :D ). Szóval én a napi egy kávé és délután egy zöldteát simán letoltam.


Sushit csak zöldségeset meg rántottásat ettem, mert amúgy rajongok érte és baromira kívántam, ezt a kompromisszumot meghoztam. Bár őszintén szólva szerintem egy-két lazacos nigiri belefért volna.


Sajtot mindig boltban veszem, sosem piacon vagy a szomszéd Juli nénitől, így bátran ettem mindent. A bolti Camambert, feta, akármi, az mind-mind pasztőrözött tejből készült, szóval semmilyen sajtról nem mondtam le a terhességem alatt.


Dinnye. Hát ha az problémát okozna, akkor kb semmilyen zöldséget nem ehetnél terhesen. Meg epret, málnát, satöbbit sem. Én mondjuk nem ehettem dinnyét, de nem a trágyázás meg a toxoplazma miatt, hanem mert GDM-es voltam és így a dinnye tiltólistára került. De azért talán kétszer így sem tudtam neki ellenállni, egy kis szeletkével lenyomtam így is.


Alkoholból ha iszol alkalmanként egy keveset, az biztos nem fog megártani. Mármint ha szülinapkor koccintasz a családdal egy deci borral vagy nyáron megiszol egy doboz 5% alkoholtartalmú sört, az biztosan nem árt. Nyilván ezzel kapcsolatban senki sem kísérletezik és egyszerűbb zéró toleranciára ráállni, mert nehéz megmondani, hol a biztonságos határ és mi van azon túl.


Kádban fürdés: nagyon forró víz azért nem jó, mert megemeli az általános testhőd, és az első trimeszterben vetélést, harmadikban koraszülést tud okozni. De ha normális hőmérsékletű vízben fürdesz (nem úgy, mint én, aki a pokol tüzében szoktam jellemzően), akkor egészségedre. Saját kádban még fertőzést sem kapsz, de egyébként most nyárra vonatkozóan, a természetes vizekben is szabad fürödni, amennyiben a méhszáj kellően zárt, csak vigyázz, hogy ne legyen túl hideg (mert az meg görcsöket tud okozni és az meg azért nem jó).


Igazából itthon a szakemberekben is van egy kicsit olyan hozzáállás, hogy a terhességet betegségként kezelik, meg nekem ami kiverte a biztosítékot, amikor a védőnő a szülés után meglátogatott minket és a szoptatással kapcsolatban felsorolta kb az összes létező ételt és tevékenységet, amitől tartózkodjak, mert vagy allergizál, vagy a pocakja fog fájni a gyereknek tőle, vagy a tejem megy el (amúgy nem). Szóval szerintem nyugodtan olvass utána a dolgoknak tudományos fórumokon (én ezt tettem egyébként), és abszolút a te anyai kompetenciádra és megérzéseidre hallgass. A terhesség nem betegség, igenis lehet mellette boldogan, teljes életet élni, ebből a szempontból szerintem a franciáknak inkább igazuk van, mint a magyaroknak.

2021. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más szerintem, hogy mit szabad és mit nem. Én amikor megtudtam, hogy terhes vagyok teljesen elhagytam a kávét magamtól, de mivel nagyon alacsony a vérnyomásom, az orvos kisebb adagot engedélyezett, sőt ajànlotta is, hogy egy terhesség előttihez képest fele akkora adagot igyak reggelente, vagy teázzak, nehogy elájuljak a vérnyomásom miatt.

Pasztőrözetlen sajtot manapság már nem is nagyon lehet kapni, max biopiacon, ha elolvasod akármelyik camambert vagy bármilyen sajt címkéjét, mind pasztőrözött tejből készül. Ez nekem nagy öröm, mert óriási sajtevő vagyok :) Sushit én csak azért nem eszek, mert igyekszem a kajáinkat itthon elkészíteni, főleg ebben a covidos helyzetben nem tudhatom ki és hogyan nyúlkált hozzá amíg a tányéromra került, a városomban meg rendes sushi étterem nincs, csak ilyen gyorskajáldák, ahol műanyag dobozban adják a sushit. Olyan helyen meg terhesen, vírushelyzetben inkább nem eszem. Dinnyéről nekem senki nem mondta, hogy el kell hagyni, de mivel mire szezonja lesz, megszülök, szerintem tárgytalan az ügy. Az alkoholt természetesen elhagytam, azt mondani se kellett. Amúgy se voltam soha egy nagy ivó. A kádban fürdéstől engem sajnos eltiltott az orvos a terhesség teljes idejére, de sokakat nem. Ez orvos és anamnézisfüggő.

2021. máj. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kavet imadtam elotte de terhesen megundorodtam tole igy azt nem sokat ittam

Sushit utalom

Dinnyenek pont nem volt szezonja

Furodni furodtem

Alkoholt is ittam (1 kis pohar bor vagy egy fel doboz max 1 doboz sor alkalmakkor)

Camember sajtot is ettem

Sot tudom nincs a listan de hajat is festettem

Amirol teljesen lemondtam az a szoli:( az mar nagyon hianyzik

2021. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minden válasz nagyon hasznos volt. Szerintem úgy fogok csinálni, mindent, mint az előző terhességnél. A sushi valóban, itt kicsit problémásabb, mint egy olyan helyen, ahol frissen fogják, az uborkas nagyon jó ötlet! :)
2021. máj. 4. 09:06
 17/18 A kérdező kommentje:
Marmint a halat fogjak frissen, nem a sushit :)
2021. máj. 4. 09:06
 18/18 anonim ***** válasza:
pont a frissen fogott hal a veszélyesebb. A csendes szörnyetegek anasakiasisról szóló részében egy kísérlet alatt szépen el is mondják hogy miért (erősebb gyomrúaknak ajánlom)
2021. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!