Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon magas lett a terhességi...

Nagyon magas lett a terhességi cukorértékem, mi jön ezután?

Figyelt kérdés

Második cukorterhelésen kellett ma részt vennem 31 hetesen. Az első méréskor 7,5 lett a 120 perces értékem, azért küldött el doktor úr mégegyre.

A mai értékem 11,3 lett, a 120 perces. Rögtön hívtam a nőgyógyászom aki jövőhétre hívott be dietetikushoz.

Volt már valaki akinek ilyen magas volt az értéke?


Azért nem értem, mert nem eszek sok cukros ételt, tésztából se eszek sokat.

Megvagyok ijedve rendesen, a védőnőm azt mondta nem találkozott még ilyen magas értékkel.



2021. máj. 5. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak diétáznod kell, de azt nagyon komolyan kell venned.
2021. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen értékkel szinte biztos, hogy inzulint kapsz, de azt nem a dietetikus, hanem a diabetológus írja fel, érdemes lenne egyet felkeresned (akár magánúton, ha az állami nagyon sokára adna időpontot).
2021. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Diéta és rendszeres vércukormérés. Ha diétával is magas, akkor inzulin.
2021. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Diéta és némi inzulin lesz
2021. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 10 fölött volt. Diétáztam keményen, de a végén mégis kellett inzulin mert a reggeli értékeim magasak maradtak. Nyugi, nem első és nem utolsó eset. De felejts el a cukrozott ételeket/italokat, fehér lisztből készült dolgokat és az össze vissza evést
2021. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád, ne hibáztasd magad. Nem attól lesz ez magas, hogy te nem jó ételeket eszel, hanem maga a terhesség okozza valahogy. Az a fontos, hogy kiderült, a kezeléssel minden rendben lesz.
2021. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Fogsz kapni inzulint, mert magas. Nekem magasabb volt valamivel, viszont a védőnőd ijesztget, ennél sajnos sokkal magasabbal is találkoztam anno, amikor diabetológushoz jártam.
2021. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
A védőnőd elég szemét hogy ijesztget hülyeségekkel. Az a fontos hogy kiderült, kezelve lesz, nem hüledeznie kellene hogy juj de magas... Nem lesz semmi baja a babádnak, épp azért mert kezelni fogod, és vannak ennél rosszabb eredmények is. Egyébként se te tehetsz róla hogy magas lett, semmit se csináltál rosszul.
2021. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek. Megnyugtattatok.

Esetleg tudtok olyan oldalt ahol cukorbetegeknek vannak fent receptek? Megmondon őszintén imádok főzni, de most olyan tanácstalan és szomorú vagyok amiért magamra máshogy kell majd főznom. Apukámnak megfőzöm a szokásos ételeket de tényleg nagyon tanácstalan vagyok.

2021. máj. 6. 13:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Van a "terhességi cukorbetegség" c. fb-csoport, ott amellett, hogy csomóan segítenek, ha kérdésed van és rengeteg hasznos infó van fent, tele van szuper receptekkel, én onnan szoktam mazsolázni.
2021. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!