Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 44 éves vagyok, kiderült,...

44 éves vagyok, kiderült, terhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy volt nálam, hogy nem lehet gyerekem. Erre mondhatnám, csoda történt. Viszont mindenki a szemeit forgatja, pofát vág, hogy már 45 éves leszek, mire szülök, tönkreteszem a gyerek életét, hogy öreganyja lesz. Viszont szeretném megtartani, hogyan kezeljem, hogy ne nézzen rám mindenki ferde szemmmel? Igen, tényleg már idősebb vagyok, de ennek pont örülni kéne, hogy mégis összejött.
2021. máj. 8. 14:21
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
52%

25

Te szerencsétlen, ezen mi a vicces???!!!

2021. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
38%

#31


Az, hogy kamu. A hozzád hasonlóak mégis elhiszik 🤷‍♀️

2021. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem is egy tini írta.

44 éves nő nem írna ki ilyet.

Az orvos nem cseszi le, ha 53 lenne, még elhinném, hogy megjegyzi az orvos a korát, de 43 évesen sokan szülnek még.

Gondolom a rokonok közül tudták, hogy nem lehet gyereke, kétlem, hogy így reagálnának egy "csodára" .

És szó sem esik az apáról. Ő mit szólt?

2021. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
80%
Hú, én eléggé szerencsés voltam akkor, mert negyvenen felül fogantam meg én is, de nekem senki, aki a várandósgondozásomban részt vett, nem jött ilyennel. Sőt! A nőgyógyász azzal kezdte a terhesség megállapításakor, hogy most neki ki kell töltenie egy papírt, hogy az életkorom miatt veszélyeztetettnek számítok, de egy percig se vegyem komolyan. Szerinte ez egy megkövült középkori nézet, amit ma percenként cáfol meg a gyakorlat és még hosszan elemezte, hogy ez semmilyen hátrányt vagy nehézséget nem jelent a legtöbb esetben. És utána is mindig mindenki ezzel jött, amikor én vetettem fel azt, hogy jelent-e a korom nehézséget, mindenki ugyanúgy reagált, hogy nem, ha egy szervezet megtartja a babát az első trimeszterben, akkor az a szervezet fel van készülve a kihordására és a felnevelésére is és hogy ma nagyon gyakran szülnek a nők ilyen korban és még idősebben is. Úgyhogy nyugi, ezek az anyukák ott lesznek a szülői értekezleten, nem leszel egyedül "idősebb". Nekem is volt anno olyan osztálytársam, akinek utolsó gyerekként már őszültek a szülei, de a többi szülő inkább felnézett rá és tisztelte, mintsem megítélte volna. De persze ez iskolázottságtól is függ, a fogalmazásodból ítélve Te is egy magasan kvalifikált embernek tűnsz, úgyhogy nem tudom, honnan szedsz ilyen primitív ismerősöket.
2021. máj. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
73%

Én 30, 32, 34 éves korombam szültem, a legidősebb ovis, igencsak a legfiatalabb anyukák között vagyok, a többség 8-10 évvel idősebb. Férjemmel mindkettőnknek van 18 évvel fiatalabb tesója, és mindkét oldalon elmondható, hogy a szülők alkalmasabbak lettek a feladatra, mint mikor a mi szüleink voltak.

Annak, aki írta,hogy felelőtlenség, hogy esetleg a tesónak kell felnevelni: én gondolkodás nélkül felnevelném anyósom gyerekét,ha szükség lenne rá, és nem tenné tönkre az életem, de 56 évesen símán van olyan kondiban, mint én, szóval nem kell temetni.

2021. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a #16-os válaszban nyilatkozó 28 éves is aggasztó mentális és fizikai állapotban lehet, ha önmagából kiindulva ássa el a negyveneseket.
2021. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!