Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjuk el a nagyszülőkne...

Hogy mondjuk el a nagyszülőknek a kisbaba érkezését?

Figyelt kérdés

Az én szüleim már tudják hogy nagyszülők lesznek. Velük még az elején megosztottuk a hírt,-mert voltak egézségügyi problémáim.


A férjem szülei viszont most érkeznek haza Németországból a hétvégén.


Sajnos egy korábbi veszekedés miatt megromlott anno a kapcsolat közöttünk,-ami az elmúlt 1 évben nem rendeződött.

Beszéltem a férjemmel,-hogy itt volna ideje elásni a csatabárdot, mindenki fogadja el azt hogy adtunk-kaptunk, és történt ami történt, de lépjünk tovább.


Én megbocsájtok nekik,-már csak a kislány miatt is, akit nek foszthatok meg egy család lehetőségétől. Ahogy az én szüleimnek joga van látniuk az unokájukat, így anyósomnak,apósomnak is. Nem szeretném ha a lányunk úgy nőlne fel mint a férjem, teljesen magára hagyva és mindenkitől távol. Nem kell felherdálni a múltat, egyszerűen tekintsünk úgy mintha meg sem történt volna és indítsunk tiszta lappal. Az is előfordulhat hogy megszeretik a kislányt.

A férjem nagy nehezen rábólintott.


Most megállapodtunk abban hogy kapnak egy fényképet uhról és egy levelet amit átadunk nekik személyesen.


Az áll benne:

Kedves nagymama és nagypapa!


Szeretnék bemutatkozni nektek, a nevem Titanilla!

Fogadjátok szeretettel az első kis fotómat rólam. Még egy kicsit cseperedek,de hamarosan szeretnék veletek is találkozni. Sok puszit küldök nektek!

Unokátok


Van valakinek esetleg más ötlete, vagy valami kedves gesztus amit ilyenkor illene adni?


2021. máj. 12. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez így teljesen rendben van. Remélem örülni fognak a nagyszülők!! 🤞🙂
2021. máj. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Titanilla? Szegény gyerek...


Persze, jó lesz így elmondani nekik, de a közös ebéd közben aranyosan bejelentitek, az is bőven elég.

2021. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a név választása volt a kérdés. :) Nekünk ez tetszik.
2021. máj. 12. 15:13
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is. Már eleve az egy szép gesztus részetekről, hogy így álltok hozzá, és a kislány érdekét nézitek. Remélem a nagyszülők is így tesznek majd.
2021. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, ha ilyen sz*r a kapcsolat, minek erőltetni? Csak ti hiszitek, hogy ez jó a gyereknek...


Aztán majd jönnek a viták, a stressz, az idegbetegség.

2021. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy biztos kamu a kérdés, mert senki nincs olyan hülye, hogy ennyire részletesen és felismerhetőek írjon ki kérdést, hogy be lehessen azonosítani...
2021. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én azon a véleményen vagyok,- hogyha nem fogadják el unokaként, akkor még mindig ott a lehetőség a távolságot tartani. Ha viszont nem adom meg nekik ez esélyt,sose tudom meg milyenek lennének nagyszülőknek. Anyósnak előző házasságból van már 3, azokat imádja. Apósnak az első unokája lesz. 70+os (sok anyós és após közt a különbség) talán örülne ha tudná neki is lesz sajátja
2021. máj. 12. 15:16
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Tulajdonképpen most mi a kérdésed? :D


Van egy tervetek a kapcsolat rendezésére, kitaláltátok hogyan jelentsétek be az unoka érkezését.


Mit szeretnél tőlünk?

2021. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt hogy nem e tolakodó ez vagy van e valakinek szebb ötlete? Mi illik es mi nem?
2021. máj. 12. 15:49
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem, hogy ilyen mézes-mázas körítésre várna valaki. Inkább mondjátok el telefonba, írjátok meg neki, vagy írjátok meg azt, hogy valami fontosról akartok beszélni, de ezt inkább nem! Ha én kapnék egy ilyen levelet, biztos kétszer röhögőgörcsöt kapnék az biztos. Ez nagyon ciki, mindig is ciki volt ez a gyerek nevében beszélés (főleg amíg nem is gyerek, hanem embrió). Facebookon is látom a fél éves gyerekről kitesznek egy fotót, amin a feje búbjától a bokájáig csokis, és azt írják oda: "Most ettem csokit. Anya nagyon mérges lesz rám, mert a ruhám is leettem." Ilyenkor mindig fogom a fejem, hogy te jó isten gyere le.


De ha mindenképp levélben akarod írni, akkor:

Kedves Pisti és Mari!


Szeretnénk elmondani, hogy unokátok fog születni, aki a Titanilla nevet fogja kapni majd!

Fogadjátok szeretettel (amit amúgy showműsorokba felkonferálásnál mondanak, de engedjük el, írjuk így) a legelső kis ultrahangos képet!

Sok puszit küldök nektek:

Józsi és Juli.

2021. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!