Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez befolyásolhatta a cukorterh...

Ez befolyásolhatta a cukorterheléses vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok

27 hetes vagyok, meg volt a cukorterheléses vérvétel aminek a 2 órás értéke 8,4 lett.

Kicsit aggódom. És nem tudom mennyire jó az eredmény.

Túlsúlyom is van és a 9.héten jelentkezett nálam vérnyomás probléma is amire napi 4x1 dopegytet szedek. Ezt azért szeretném tisztázni az elején.

Helyben a városban ahol élek vették le reggel a vért, viszont annyira nehezen találta a vénám az ápoló, hogy az közölte ő nem akarja a 2 órásit levenni mert nem biztos hogy sikerülne neki.

Levette a vérem, megittam nála a cukros lötyit majd haza küldött és közölte menjek át a 20kmrel messzebb lévő kisvárosba hogy ott próbálják levenni a vérem.

Úgyhogy haza sétáltam, majd kocsival át a másik városba, úgy kerestem az sztkban valakit aki beutalo nélkül leveszi a 2 óriási vérem.

Mennyire elfogadható így az eredmény?

Kicsit aggódom hogy 8,4 lett a 2 óriási mert sosem volt gond a cukrommal. Az éhgyomri 4,3 volt egyébként.

Védőnővel konzultáltam azóta aki annyit mondott kicsit figyeljek oda jobban az étkezésre. Szombaton találkozom a nőgyógyászommal de eléggé izgulok :/


2021. máj. 12. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
A mozgás LEFELÉ viszi a cukrot. Ha még mozgással is 8.4, biztos lehetsz benne, hogy terhességi cukorbetegséged van. És nem elég annyi, hogy "odafigyelsz" az étkezesre. Normális diéta kell még vércukor naplót kell vezetni. 7.8-ig lenne jó amúgy....
2021. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ja, arról nem is beszélve, hogy ha terhességi magasvérnyomásod van, és dagi is vagy, előrehozott ogtt kellett volna már a 16. Héten.
2021. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Dietetikust keress fel.

Diétát biztosan kell tartanod.

2021. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Addig is amíg eljutsz dietológushoz, kezdd el a 150 CH-s diétát és vezess étkezési naplót (pontos mennyiségekkel, innivalókkal együtt). A diéta garantáltan kelleni fog, a terheléses cukor vizsgálatot pedig ismételni kell ha már egy ideje diétázol, akkor kiderül, elég-e a diéta vagy gyógyszer is kell.
2021. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó: ha egyszer ki van mondva a GDM, akkor a cukorterhelésnek nincs értelme. Diétázni kell és vercukrot mérni rendszeresen, abból látszik, hogy használ-e a diéta vagy sem. A terhelésndk nincs értelme, hiszen az a lényeg, hogy a napi étkezés mellett jók legyenek a cukrok... Attól, hogy dietazik, 75 gramm cukor után nyilván magas lesz.

Ha a diéta mellett rendben van a cukor, akkor csak ennyi. Ha nem, akkor inzulin kell. De manifeszt gdmgnél nem ismételgetünk terhelést...

2021. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
4. Terhesen nem gyogyszert kapnak,hanem inzulint a kismamak, illetve nem csinalnak ujra,hanem otthon ellenorizni kell naponta tobbszor is.
2021. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

A jelentkező magas vérnyomàs mellett ez biztosan gdm

És toxémiàt is figyelni kell.


Ez nem lesz egy egyszerű menet.

2021. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem lesz egyszerűmenet, de rengetegen csináltak már végig így terhességet, és szültek időre egészséges kisbabát. Ne ijedj meg, minden rendben lesz! Oda kell figyelni a vércukorra meg a vérnyomásra, normál tartományon belül tartani őket, majd az orvos megmondja pontosan hogyan. De ennyi, nem egy világvége.
2021. máj. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Nagyon félek, hogy fogom ezt csinálni, be tartani.

Hogy képes vagyok e rá, mindent észben tartani :(

Utana olvastam már a neten és már most elvesztettem a fonalat a mit lehet mit nem és mit mikor opciók között :(

De természetesen megteszek mindent, hogy ne legyen baj.

A vérnyomásom hálistennek rendben van amióta gyógyszert szedek.

100-115 között van folyamatosan, azzal már nincs probléma, remélem nem is lesz.

De ez a cukor most nagyon meglepett és megijesztett. De köszönöm a tanácsokat.

2021. máj. 12. 20:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy a mozgástól csak alacsonyabb lenne az érték, éppen ezért nem szabadna alap esetben mászkálni a két óra alatt (a te eseted egyedi, nem tehettél róla).


Viszont nem igaz, hogy megállapított GDM-nél senkinél sincs további terhelés, csak ott jó esetben saját, kimért reggelit kell vinni. Ismerősömnek havonta kellett járnia szülésig, ugyanis a laborvizsgálat pontosabb értéket ad.

2021. máj. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!