Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez befolyásolhatta a cukorterh...

Ez befolyásolhatta a cukorterheléses vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok

27 hetes vagyok, meg volt a cukorterheléses vérvétel aminek a 2 órás értéke 8,4 lett.

Kicsit aggódom. És nem tudom mennyire jó az eredmény.

Túlsúlyom is van és a 9.héten jelentkezett nálam vérnyomás probléma is amire napi 4x1 dopegytet szedek. Ezt azért szeretném tisztázni az elején.

Helyben a városban ahol élek vették le reggel a vért, viszont annyira nehezen találta a vénám az ápoló, hogy az közölte ő nem akarja a 2 órásit levenni mert nem biztos hogy sikerülne neki.

Levette a vérem, megittam nála a cukros lötyit majd haza küldött és közölte menjek át a 20kmrel messzebb lévő kisvárosba hogy ott próbálják levenni a vérem.

Úgyhogy haza sétáltam, majd kocsival át a másik városba, úgy kerestem az sztkban valakit aki beutalo nélkül leveszi a 2 óriási vérem.

Mennyire elfogadható így az eredmény?

Kicsit aggódom hogy 8,4 lett a 2 óriási mert sosem volt gond a cukrommal. Az éhgyomri 4,3 volt egyébként.

Védőnővel konzultáltam azóta aki annyit mondott kicsit figyeljek oda jobban az étkezésre. Szombaton találkozom a nőgyógyászommal de eléggé izgulok :/


2021. máj. 12. 17:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%
De az nem terhelés, hanem sima étkezés utáni vc mérés laborban...
2021. máj. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
Dehogynem, saját reggelis terhelés.
2021. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Terhelés = az élettaninál nagyobb mértékű terhelés.

De jó, hagyjuk.

2021. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13-as, ha valamiről még nem hallottál, de valaki állítja, hogy létezik, legalább vehetnéd a fáradtságot, hogy utánanézz, mielőtt ismételten elutasítod.


“ A szabványos 75 g szőlőcukor elfogyasztása helyett előfordul, hogy a kezelőorvos „saját reggelis” terhelést kér, ilyenkor a páciens a szokványos reggelijét eszi meg a 0. perces vérvételt követően.”


Forrás: [link]


“A vizsgálat történhet citromlé hozzáadásával is (kevésbé lesz édes az elfogyasztott folyadék), illetve bizonyos esetekben a szakorvosok saját reggeli elfogyasztásával javasolják a terhelést elvégeztetni. Mindezekre azonban nincsen egységes szakmai ajánlás, így helyenként, orvosonként eltérhet a vizsgálat módszere!”


Forrás: [link]


[link]

2021. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!