Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » ?Alacsony progeszteron 20nmol/L!

?Alacsony progeszteron 20nmol/L!

Figyelt kérdés
Sziasztok, már lassan egy éve próbálkozunk a babával, de sajnos nem jön össze... voltam teljes hormonvizsgálaton, nőgyógyásznál is aki megállapította , hogy ovuláciom is van... ennek ellenére a progeszteron szintem nagyon alacsony - 20 nmol/L - ovulació utan 9 nappal (akkor tudtam menni csak) ( referencia tartomany 5.3-86 lutealia szakaszban) nagyon el vagyok szomorodva. Volt meg valaki hasonlo helyzetben??

2021. máj. 14. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem is uh-n volt nagy tuszo

Rá kB 1 hétre progi 9....


En is nagyon szomorú voltam.

Aztán rá kB 10 napra pozi teszt...


Azóta 1,5 éves kislány


😁

Dokim azt mondta, lehet már másnap 40 volt a progi.


(terhesség elején azért kaptam progi pótlást, mert volt pici barnazas)

2021. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Szóval azért ne add fel, nekem előtte mondjuk 2 körül volt a progim a 21.napon


Egyebkent mozgás segíthet még.


Esetleg inzulinterheles volt?


Nekem tsh is picit magas volt, de javult mozgással és diétával

2021. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tsh nekem is magas volt kicsit , de arra kaptam kezelést , most 1 és 1,5 között mozog . Yogazni szoktam és sétálni , edzőterembe nem szivesen járnék most. Nagyon jó ilyet sikersztoryt olvasni ❤️
2021. máj. 14. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 25nmol/l volt legutóbb, tehwrbeeséshez elvileg kevés. Mivel követem lh teszttel és hőmérőzéssel is a ciklusom tudom mikor van ovulációm, így írt fel nekem az orvos progeszteron pótlást. Ovu után 2 nappal kell majd kezdenem, remélem ennyi elég lesz a sikerhez...


(Másik orvos rögtön clostilbegytet írt, azt egyelőre nem mertem beszedni, ha így nem sikerül ígyis-úgyis az lesz a következő lépés.)

2021. máj. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szurolok, hogy sikerrel járj és megfoganjon a babó..

èn is jövőhéten megyek nőgyógyáshoz és endokrinológushoz is.. remélem kapok valamilyen hormonpótlást...

2021. máj. 16. 17:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Elég érdekes dolog történt, voltam endokrinologusnal duphasont irt fel ( nagyon kis dózisban) és mondtam neki , hogy az ovulációm a 20-21. Ciklusnapon van , erre ő azt mondta hogy 18. naptól kezdjem el szedni... pedig tisztáztam vele , hogy gyerekvállalas céljából jövök hozzá. Az ovulációt nem gátolja a progeszteron? Én úgy tudom. Azt hiszem ovulációig elmegyek még nőgyógyászhoz...
2021. máj. 20. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!