Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az az Amnialis szalag? 16...

Mi az az Amnialis szalag? 16 hetes kismama vagyok és a legutóbbi ultrahang leleten rajta van hogy amnialis szalag 5.3 mm. Az orvos semmit nem mondott. Mit jelent ez? Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

2016. nov. 7. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A magzatot körülvevő hártyából kialakult rostos húr. A terhességek 0.08% fordul elő. Fejlődési hibák kialakulásához vezethet, ha a végtagok köré csavarodik, ami a végtagok lerövidüléséhez, vagy hiányához vezethet. Nem kell aggódni, leggyakrabban semmilyen problémát nem okoz a szalag, és a későbbiekben már nem is látják.
2016. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Az amnion szalag tulajdonképpen egy húr, ami a magzatburkon belül talalható, gyakorlatilag a baba mellett. Nagyon ritka jelenség és sokszor semmilyen problámat nem okoz. Ritkán előfordulhat, hogy az amnion szalagba belegabalyodik a baba, és emiatt pl. nem fejlődik ki az egyik karja stb. De mondom az esetek nagyreszeben semmi gondot nem okoz, sőt a genetikai ultrahangon valoszinuleg már nem is fogjak megtalalni, mert kitapad. Ha az orvosod nem mondott semmit, akkor valoszinuleg olyan helyen van, tavol a babatol, ahol nem fog gondot okozni. Amugy nem tudnak mit kezdeni vele, akkor sem, ha monduk kozel van, szoval emiatt kar idegeskedni. Mondom ezt én, akinek szinten volt, es halalra izgultam magam az elso 20 hetben :) Jo babavarast, es ne izgulj, semmi baja nem lesz a babadnak!
2016. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igyekszem nem izgulni és idegeskedni de sajnos nem megy ilyen könnyen. Már alig várom a következő uh-t. Remélem minden rendben lesz.


Mégegyszer köszönöm.

2016. nov. 7. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is láttak egyszer, az orvos azt mondta hogy nem kell vele foglalkozni, a következő uh-on már nem is találták
2016. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetek 98% ban letapad nem okoz problemat. Nalunk mind a ket picinel volt ilyen es legkozelebbi vizsgalat idejere mar leis tapadt!:)
2016. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is a válaszokat nagyon szépen köszönöm mindenkinek!


Ma voltunk 20 hetes genetikai uhn és hát sajnos a szalag még mindig ott van, ráadásul a baba fejénél. A vizsgálatot végző orvos annyit mondott hogy sajnos csak figyelni lehet, mást nem tudnak vele csinálni. Eddig nem fogadtam orvost mert feleslegesnek tartottam, de most úgy döntöttem hogy fogadok. Remélem elvállal még ilyenkor. Nagyon aggódom a picur miatt, másra sem tudok gondolni. Legszivesebben folyamatosan nézetném a picit ultrahanggal. Nem tudom hogyan nyugodjak meg vagy mit tegyek hogy minden rendben legyen.

2016. dec. 1. 11:16
 7/7 Wonderwomen ***** válasza:
Szia! Tudom sok idő eltelt azóta. Minden rendben volt?
2020. szept. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!