Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki az, aki végig be mert...

Ki az, aki végig be mert venni normális fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés

Mivel ez egy anonim oldal, kíváncsi vagyok ki az aki szedett normális hatóanyagtartalmú fájdalomcsillapítót a terhesség alatt. Normális alatt a Flector, Cataflam, Tramadol, Contramal stb gyógyszereket értem, nem a lepkeszellő paracetamolok vagy Nospa, amik konkrétan semmit nem érnek.


Lett-e valami baja a babának?



2021. máj. 20. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

A Cataflamon kívül nem is ismerem a többit, de azt sem használom. Ugyan próbálkoztam terhesség és szoptatás alatt a megengedett ibuprofennel, de az nem sokat segített a migrénen, így néha kénytelen voltam paracetamolt bevenni.


10-es, nagy tévhit, hogy az Algopyrint szabad szedni terhesen, pedig sajnos sok orvos is azt ajánlja.


“Terhesség

A terhesség első három hónapjában történő metamizol-alkalmazással kapcsolatos rendelkezésre álló adatok száma korlátozott, de nem mutatnak magzatkárosító hatást. Bizonyos esetekben, ha más kezelési lehetőség nincs, a metamizol egyszeri adagjainak alkalmazása a terhesség első és második trimeszterében elfogadható lehet, a kezelőorvossal vagy gyógyszerésszel történt megbeszélés, és a metamizol kezelés előnyeinek és kockázatainak gondos mérlegelése után.


>>Általánosságban azonban, a metamizol alkalmazása a terhesség első és második trimeszterében nem ajánlott.

A terhesség harmadik trimeszterében tilos alkalmazni az Algopyrin-t, az anyai és a magzati szövődmények fokozott kockázata miatt (vérzés; a magzat egy fontos erének, az úgynevezett Botallo-vezetéknek a korai záródása, ami normálisan csak a születés után záródik be).<<”

2021. máj. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
11 hát mondj jobbat. Paracetamol szart se ér. Ibuprofent se szedjel. Nekem az volt a másik opció, hogy vonat elé ugrok a migrenes fejfájástol ami konkrétan 2 naponta jelentkezett. De volt hogy gyakrabban.
2021. máj. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Ment a zöld.

Igazából nincs jó döntés, mert mindegyik rossz :/

36+1 hetes vagyok azóta, igyekszem epediétát tartani és nagyon keveset enni (pár falatokat). Lekopogom, azóta nem görcsöltem be :)

2021. jún. 9. 13:37
 14/14 anonim ***** válasza:
12-es, én nem mondtam, hogy van jobb, amit szedni is lehetne. 6 napos migrénjeim is vannak, voltak, szóval ismerős helyzet.
2021. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!