Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab után kinek született...

Missed ab után kinek született egészséges kisbabája? Gondtalan volt a terhesség?

Figyelt kérdés
Odafigyeltetek külön valamire? Mikor nyugodtatok meg?
2010. aug. 24. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első terhességem spontán volt, a második 4 hónappal később missed ab. Az elsőnél nagyon kiborultam, bár tudtam, ez bárkinél benne van a kalapban. A másodiknál már készültem rá. Aztán úgy döntöttünk, várunk a dologgal. Költöztünk, házat újítottunk, munkahelyet váltottam.

4 év elteltével született a lányom, veszélyeztetett terhes voltam az előzmények miatt. Vele is vérezgettem, egy hét kórház, aztán a 9.héttől itthon félidőig szigorú ágynyugalom. Jóformán csak wc-re és fürödni keltem fel.

Terminustúllépés miatt császár lett a vége. A kisfiam ezt követően 21 hónap múlva született, vele is veszélyeztetett terhes voltam. A terhelő okok (ab.,császár)miatt ő is császáros lett.

Egyszóval két babát elvesztettem, de most van két egészséges gyerekem.

Fel a fejjel! Bár tudom, ez most iszonyú nehéz.

2010. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk. És sajnos nem volt gondtalan a terhességem. 7 és 12 hetesen véreztem, 2-2 hét bentfekvés volt. Mivel elmúltam 35, ajánlották az amnioc., bevállaltuk, de tiszta ideg voltam, nehogy baj legyen a mintavétel alatt, majd az eredmény miatt, de tutira akartunk menni. Én nagyon fáradt voltam végig, szinte csak feküdtem, más nem is esett jól, ha elmentünk vásárolni, mert embereket is akartam látni, akkor mindig megfájdult a hasam alja, alig vártam, hogy hazaérjünk. A 25. hét után mondhatni eseménytelen volt a terhességem. Bár a 2. trimeszteri sok energiát nem éreztem, inkább a 3. elején voltam jobban. A vége felé, már nagyon nyűgös voltam, csak háton tudtam feküdni, a babám máshogy nem szerette, oldalamon mindig bekeményedett a hasam. A 38. héten megszületett a kisfiunk. Talán a szülés után nyugodtunk meg. Minden napot úgy éreztem, hogy szerencsésen túléltünk, a közepe felé vártam, hogy mikor lesz már annyi idős, hogy ha hamarabb jön, életképes legyen, de a 38. hétig bent maradt a drágám szerencsére.

Sajnos nincs tuti recept. Én szedtem a vitaminokat, többet sétáltam a terhesség előtt, leadtam pár kilót, jobban odafigyeltem mit eszem.

Sok szerencsét nektek!!!

2010. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez még lemaradt: lányommal 21, fiammal 19 szem gyógyszer/nap!!!
2010. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2007 decemberében volt egy missed ab-om 10 hetesen. Testileg hamar felépültem belőle, de lelkileg elég sokára. A műtét után elkezdtem szedni a Gravidát, egészségesebben éltem, nekiálltam rendszeresen mozogni, aerobic edzásekre jártam, fogytam pár kilót. 2008 szeptemberében próbálkoztunk újra a babával, és elsőre sikerült is. Szerencsére Ő velünk maradt, már 14 hónapos nagyfiú. A terhességem problémamentesen zajlott, 20. hétig dolgoztam. Igazából végigizgultam a 40 hetet, féltettem nagyon a babámat ( az előzmények miatt ), rengeteget beszéltem hozzá és próbáltam a negatív gondolataimat elhessegetni. Többször voltam 4D-s uh-on, láttam hogy nagyon jól érzi magát odabent, az nagyon megnyutató volt. Akkor nyugodtam meg teljesen, mikor szülés után a karomban tarthattam az én kis kincsemet, aki császármetszéssel született 9/10-es Apgárral, teljesen egészségesen.
2010. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy 10. heti missed ab és egy méhen kívüli terhesség után született egy teljesen problémamentes terhességből egészséges kisfiam. Én is veszélyeztetett voltam az előzmények miatt, a 13. hétig Utrogestant szedtem a biztonság kedvéért. 40+3-ra szültem több mint 20 óra vajúdás után császárral.

Gondtalannak nem mondhatnám a terhességet, hiszen aki már átélt egy vetélést, az nem élheti át a "boldog babavárás" élményét. Minden vizsgálat előtt rettegtem, hogy minden rendben van-e.

Sajnos most megint missed ab-bal végződött a terhességem, tegnap műtöttek. Teljesen más így átélni, hogy már van egy kisfiam. Persze így is megvisel, de fele annyira sem, mint először, még gyermektelenül.

2010. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy vetélés és egy misedd ab volt.Aztán a következő terhességgel is bepecsételtem 10 hetesen.Rettegtünk,hogy megint az következik ami eddig ,de szerencsére 5 nap kórház után hazaengedtek ,semmi baj nem lett!Mára már ebből a terhességből vagy egy 21 hónapos lányom.Az első 4 hónap kegyetlen volt rengeteg rosszullét és mindennapi hányások sorozata . A terhességem további részében csak a gyomorégés maradt meg,de ezt leszámítva gondtalan lett a terhességem.Sajna ami tényleg igaz ,hogy a terhességem az előzmények miatt nem gondtalan babvárás volt, hanem (félelem) minden napot számoltam ,hogy már megint egy nappal több.A párom nagyon szeretne még egy gyereket sőt én is ,de emiatt nem könnyű elhatározni magam.Nem szeretném még egyszer átélni a történteket még úgy sem ,hogy most már van egy egészséges 21 hónapos gyönyörű gyerekem!
2010. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 missed ab és 1 spontán vetélés után az 5. terhesség sikeres volt. Van egy egészséges 9 hónapos fiam. Az első 4 hónapot végig feküdtem, mert megint egy kis vérzéssel indult a terhesség. Sokat jártam uh-ra, ahol mindig találtak vmit, ami miatt lehetett izgulni, de szerencsére teljesen egészséges lett a fiam.

Femibiont szedtem, 14 hétig utrogestan, diétáztam (kiderült a vizsgálatok során, hogy lisztérzékeny vagyok és naponta vérhígítót kellett szúrni a hasamba a terhesség ideje alatt.

2010. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első terhességem missed volt.

Második terhességemet a 21. héten meg kellett szakítani súlyos szívfejlődési rendellenesség miatt.

Harmadik terhességemből született egy egészséges kisfiam.

Negyedik terhességemből szintén egészséges kisfiú.


A 3. és 4. terhességnél korán(20. és 9.!)nyílni kezdett a méhszájam de ettől függetlenül túlhordtam őket!

Más gond nem volt!

Mindkét fiúval a 20. héten mennem kellett magzati szív uh-ra Pestre, plusz születés után 10 hósan kardiológiára. Biztos ami biztos alapon...

És persze akkor nyugodtam meg, amikor megszületett mindkettő:)

2010. aug. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!