Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatt torokfajasra...

Terhesseg alatt torokfajasra valami hazi bevalt modszer?

Figyelt kérdés

30 hkm vagyok

Nem szivesen szednek gyogyszert ha nem muszaj.

Sos vizzel gargalizalas nem megy oklendezek tole.

Mezet eszem mar 2 napja magaba es meleg teaba de az ejszaka kinlodok :/

Valami bevallt modszert tudtok esetleg? Nyilvan ha nem enyhul elmegyek orvoshoz


2021. jún. 10. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A szopogatótabletták úgy tudom, biztonságosan használhatók terhesség alatt, mert csak helyileg hatnak.
2021. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olvasztott karamellizált cukor nyalókának megcsinálva hurkapálcára.

Egy kicsit másabb, bár ez sok mindentől függ, hogy egyáltalán szereted e vagy fogyasztottál e a terhességed alatt: én torokfájáskor a csípős savanyúság levébe szoktam belekortyolni, az azonnal elzsibbasztja.

2021. jún. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mebucaint, septofortot, és tantum verde sprayt nyomtattam a 2 hét Torokgyulladasom alatt. A dokim ezeket ajánlotta.
2021. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Panadolt szedek . És a dm izlandi zúz mos szopogatos tablettát szopogatom.
2021. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én most jöttem ki egy ilyenből.

A háziorvos, és 3 patikában is azt mondták, hogy szopogató tabletták közül csak a HerbalMed Swiss gyógynövényese használható (Septolete, Strepsils, Mebucain és társai nem).

Hurutoldásra lehet Sinupret-et.

Száraz köhögés csillapítására terhesen szedhető gyógyszer nincs; helyette gyógynövények, illetve ebből készült cukorkák: lándzsás útifű, izlandi zúzmó, hársfa; valamint méz.

Torokfertőtlenítésre, és a torokfájás megszűntetésére nálam nagyon gyorsan hatott a fokhagyma. Volt, hogy magában ettem 1-2 gerezdet, volt hogy pirítósra reszeltem kicsit vastagabban.

Mindezek mellett inhaláltam kamillateával, amibe lándzás útifüvet, és pár csepp teafa olajat tettem.

Elég ramatyul voltam, ráadásul méhnyak elégtelenséggel nagyon nem kellettek volnak azok a köhögési rohamok, amelyek időnként elkaptak. Így a torokfájást sikerült 2 nap alatt megszűntetni, a köhögés még 4-5 napig rámtört utána időnként (főleg reggel és este).

2021. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valtottam forro italport Herbal Swiss es szopogatosat Herbal Med

Es kiprobalom a foghagymat koszonom :)

Csak ez a torokfajas mulna el es az hogy 2 mp-kent fujom az orrom :( mar nagyon faj es tiszta voros

2021. jún. 10. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Szerintem egy nőgyógyász csak jobban ért a terhes kismamákhoz, mint a patikus, meg a háziorvos. De mindenki úgy szenved ahogy akar. Jobbulást!
2021. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mar jol vagyok ;)
2021. jún. 17. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!