Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesként...

Veszélyeztetett terhesként nyaralás?

Figyelt kérdés

Én nem az egészségügyi részére gondolok, hiszen az mindenkinek egyéni. Sokkal jobban érdekelne az a része, hogy ha volt valaki ilyen helyzetben, akkor azt hogy oldotta meg a munkáltatónál? Nem derült ki? Vagy ez nem probléma?

Mi most készülünk Horváto.ba, 17 hetes leszek, kb 7 hete vagyok táppénzen. Erre mesélte egy ismerősöm, hogy ő tud olyanról, akit emiatt elővettek, a munkáltató beperelte az orvost, hogy akkor miért vette táppénzre. Igazából az én fönökömet ez pont hidegen hagyja, ő is javasolta a táppénzt (általános iskolában dolgozom), csak kíváncsi vagyok, hogy ilyen tényleg előfordulhat? Vagy csak ment a riogatás, hogy csesszem meg, amiért elutazok? :D


2021. jún. 16. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Hivatalosan nem lenne szabad elutaznod, szerintem inkább óvatosságra intett az ismerősöd. Az én táppénzes papíromon rajta volt az is, hogy 10-11-ig hagyhatom el a lakhelyem- nyilván senki nem vette komolyan, a 9 hónapól 6-ot voltam táppénzen. Azért a külföldre menéssel vigyázz, szabit nem tudsz kivenni arra a pár napra, megszakítva a táppénzed?
2021. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha mégis táppénz alatt mész, akkor ne posztold ki sehová legalább... elég, ha van egy ,,jóakaród".
2021. jún. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 flora08 ***** válasza:
89%
Én kérdeztem a védőnőt, hogy mennyire veszik komolyan a kijárást (soha nem írták még rá a papíromra, hogy mikor hagyhatom el az otthonom). Azt mondta, nem fogalkoznak vele, senki szokta ellenőrizni, viszont ne most utazzak külföldre. Elvileg nem tilos, de azért már szólhatnak. Nekem ennyit mondott. (Nem terveztem utazni, csak a kijárási idő miatt kérdeztem rá.)
2021. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Simán lehet táppénz felülvizsgálatot indítani, hogy te utazgatsz. Nem feltétlenül a munkáltatódnak kell, elég ha a szomszéd Juli néninek nem tetszik a dolog. Tesz egy bejelentést, amit kötelesek kivizsgálni. Ha nem vagy otthon szépen elővesznek téged is meg az orvost is.


Ez a hivatalos része. Valószínűleg amúgy senkit nem fog érdekelni, hogy merre vagy.

2021. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Gyönyörű baz+, táppénzen vagy, veszélyeztetett terhes, de nem bírsz megülni a seggeden és pihenni.
2021. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Na igen, ez egy olyan kérdés, hogy mi a fontosabb, a nyaralás, vagy hogy legyél biztosított szuléskor.

Arról nem beszélve, ha valami történik veled vagy a babával, hogy magyarázod meg?

Én a helyedben max belföldön gondolkoznak, de az is necces, és a facebookot ne hány tele vele.

Amugy nekem olyan ismerősöm volt, akit a karácsonyi vásárban andalgásért vették elő, szóval tényleg elég egy rosszmájú.

2021. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5ös :) a kérdésben is leírtam, nem azért vagyok veszélyeztetett, mert gond lenne, hanem mert olyan helyen dolgozom, ahol a vírus miatt nem volt tanácsos. Egyik orvos és védőnő szerint sem.
2021. jún. 16. 09:53
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalosan még egy moziba sem mehetnél el, nemhogy külföldre nyaralni.
2021. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Akkor nem veszélyeztetett terhes vagy... Kérj könnyítettet munkát! Ha nem ad, akkor bérjövedelem jár és mehetsz oda, ahova szeretnél.
2021. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha ki vagy írva veszélyeztetett terhesként táppénzre, akkor veszélyeztetett terhes vagy.

Ha baj van vagy valaki felnyom, nem lesz jó magyarazat az, hogy amúgy minden ok.... se neked, se az orvosoknak.

2021. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!