Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ez az étvágytalanság?...

Normális ez az étvágytalanság? 8 hkm

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 hkm vagyok. Normálisan hogy abszolút semmi étvágyam nincs?? Eddig folyamatosan enni akartam, viszont a hétvégén elkezdődött ez, hogy eszek egy pár falatot de nem is esik jól. A gyümölcs az egyedül amiből bármikor és bár mennyit megtudnek enni.

Más is van így?


Köszönöm



2021. jún. 21. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
A tesóm is így volt, elég sokat fogyott is. Normális jelenség, valószínűleg evolúciós oka van, ugyanis sok-sok évszázaddal ezelőtt nem volt ilyen jó az élelmiszerbiztonság, és a szervezet úgy tudta a babát a káros vagy fertőző ételektől megvédeni, ha inkább nem is evett semmit az anyuka. A magzat kalóriaigénye ilyenkor még igen csekély, szóval a te tartalékaidból táplálkoztok most mindketten. A gyümölcsöt meg elvileg a folsav miatt kívánod (de gondolom azt szedsz is). Hogy ilyenkor érdemes-e erőletetni a kaját, hát passz, hozzáértőt kéne megkérdezni.
2021. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amúgy is van rajtam túlsúly szóval nem bánom hogy nem eszek egész nap, csak azért kicsit aggódom hogy csak a gyümölcsöt tudom jó ízűen megenni.

Persze szedem a terhes vitamint plusz multivitamint is.

2021. jún. 21. 10:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 8 hetes vagyok és két hete alig eszek.

A rosszul létek javultak hál' istennek, de van az a furcsaságom, hogy egy fajta ételt csak egyszer tudok megenni.

Iszonyú jól esett pl. a vajas kenyér, de azóta rá se bírok nézni.

Ha undorodsz ételektől az teljesen normális. Sokan fogynak is az első 1-2 hónapban.

Ilyenkor a magzat téged fal fel hogy úgy mondjam 😝 itt még nem okoz bajt ha alig eszel (sokan végig hányják ezt az időszakot)

2021. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam sőt igazából még mindig vagyok. Nincs az a nagy kívánósság, ha neki állok enni hamar megunom azt az ételt, nem is érzem ugyanúgy az ízeket, mint terhesség előtt... 17 hetes vagyok, egy kgt sem híztam eddig.
2021. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nyàron alapból étvágytalanabb vagyok, terhesség nélkül is. Nem lehet, hogy inkább neked is a hőség zavar be az étvágyadba? Én is csak gyümölcsöt vagy zöldséget és hideg meggyszószt vagy más hűtött levest és fagyit eszek napok óta, más nem megy le a torkomon, pedig pont most kéne jól hizlalni a babát, de nem megy. Amúgy ennyire az elején nem gáz, ha étvágytalan vagy, én az első trimeszterben a rosszullétek miatt három kilót fogytam, semmi baj nem lett belőle. Ilyenkor még nem is kell hízni.

37 hetes vagyok

2021. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el, hogy 35 fok van, ilyenkor nemterhesen is normális, hogy az ember kb nem is kívánja az ételt.
2021. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ :)

Lehet hogy a meleg miatt is van, csak mindenhol azt írják meg mondják hogy az első trimeszterben nagyon fontos hogy mit eszel blablabla….. De ezek szerint nem én vagyok az egyetlen aki nem bír normálisan enni 🤷‍♀️

2021. jún. 21. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Oh, én is mindenféle nagy terveket szőttem, hogy majd mennyire odafigyelek a kajára a terhesség alatt, meg a fogaimra is meg a sportra és minden... Ez egész addig tartott, míg nem kezdtem émelyegni. Gyümölcsjoghurton meg narancsleven éltem legalább egy hónapig. Szerencsére nem lett bajom tőle :-)
2021. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Második terhességem. Elsőnél az első trimeszterben alig ettem, nem kívántam semmit, fogytam is 5 kg-ot, csak muszájból ettem, a baba miatt. Aztán elmúlt az étvágytalanság, de egész terhességem alatt nem volt rám jellemző, hogy olyan sokat ettem volna. Most is ez volt az első trimeszterben, csak még rosszabb volt, mert hiába nem ettem, mindig olyan érzésem volt, mintha tele zabáltam volna magam (6 kg-ot fogytam) Már 29 hetes vagyok, de most is úgy van, hogy nem tudok nagy mennyiségeket megenni.
2021. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben nem fontos, hogy, mennyit eszel, sokan végighányják ezt az időszakot, később fontosabb az evés, akkor már hízik is a baba, bár én végig hánytam és így is tökéletes súllyal született.
2021. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!