Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzattal való kommunikáció -...

Magzattal való kommunikáció - lehetséges vagy hülyeségnek tartjátok?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz időszakon vagyok túl. 34 hetes kismama vagyok, és igazából a terhességem 12. hetétől nagyon súlyos stressznek voltam kitéve. Nem szeretném bővebben részletezni, elég csúnya dolgok derültek ki a családban, sokat csalódtam a saját anyámban is. Rengeteget sírtam és nagyon sokszor voltam feszült. A dolgok most kezdtek el helyreállni. Most érzem először, hogy nyugodtabb vagyok. A vizsgálatok azt mutatták, hogy minden rendben van a babával, én mégis azt érzem, hogy valamit tennék azért, hogy ennek az időszaknak az esetleges negatív következményeid kiküszöböljem.


Hisztek abban, hogy a magzattal lehet kommunikálni? Nagyon szívesen elmondanám neki, miközben rá koncentrálok, hogy ez egy ilyen nehéz időszak volt, ehhez neki semmi köze, és hogy mindezek ellenére várjuk őt, és a legnagyobb szeretetbe fog megérkezni. Szerintetek hülyeség? Esetleg megkérni arra a babát, hogy bármi rossz érzést tapasztalt amíg a hasamban volt, azt "felejtse el"?


Megköszönném, ha írnátok tapasztalatokat az anya-magzat gondolat- és érzelemcserének e formájáról.



2021. jún. 29. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
lesz aki hisz benne és lesz aki nem. igazából vesztenivalód nincs ha megpróbálod :) en is biztos megpróbálnám
2021. jún. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele nyugodtan, baj nem lesz belőle, a véleményem pedig az, hogy semmi baja nem lesz a negatív érzéseidtől, megvan neki most a maga gondja, fel kell építenie magát nulláról, amikor én terhes voltam, nagyon megbetegedtem, kérdéses volt, hogy végig tudom-e vinni a terhességet, folyton császározni akartak, rengeteg probléma volt és lábra se tudtam állni, így vártam a szülést, a lányom nagyon nyugodt személyiség lett, sokkal nyugodtabb nálam, nem számított a stresszes terhesség.
2021. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, beszélgess vele. Én hiszek benne, hogy ő mindent hall és érez.
2021. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beszélgess vele. Egyrészt hall, és kellemes neki a hangod. A biztonságot jelenti neki. Másrészt érzi, amit érzel. Fölfogja a stresszt, a boldogságot. Felkészül az életre már odabenn, tudni fogja, hogy vannak nehezebb körülmények, de ha megnyugszol akkor azt is tudja, hogy van megoldás is.


Szóval magad miatt is nyugodtan beszélhetsz vele, és ahogy megnyugszol úgy érezni fogja a pici is a "minden rendben lesz" érzést.

2021. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beszélj hozzá, legfeljebb nem érti, de negatív hatása biztos nem lesz.

Egyébként arról vannak tanulmányok, hogy a nyugis zenétől megnyugszanak a gyerekek az anyjuk hasában is. (Ne feltétlen ezo relax zenére gondolj, igazából bármi jó, ami téged ellazít. Ha Tankcsapda, akkor Tankcsapda, ha Britney Spears, akkor ő, ha Mozart, akkor Mozart.)

2021. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
A várandós appban, amit használok, a 9. héttől ajánlják, hogy beszélgessünk a magzattal :) úgyhogy sokan hisznek benne :)
2021. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is hiszek benne. A második terhesség alatt a nagyobbik gyermekünknek énekeltem/mondokaztam sokat. Mikor a pici megszületett az (azok) a dalok nyugtattak meg legkönnyebben amiket a terhesség alatt is énekeltem. Én úgy gondolom, hogy emlekezett
2021. jún. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a pozitív teszt óta beszélek hozzá. Tudom, akkor még semmi értelme. De nekem jól esik 🤷🏻‍♀️ Megnyugtat.
2021. jún. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég olvastam a Lelki köldökzsinór című könyvet, mely az anya-magzat kapcsolatanalízisről szól. Hiszek benne és beszélek hozzá, sokszor csak belső hangon, zenével :)
2021. jún. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig biztatom a babát a hasamban, hogy nőjön szép rendesen, elképzelem, ahogy úszkál, vidáman rugdalózik, valahányszor aggódni kezdek. A legelején is ezt csináltam. Nem hiszek benne, hogy értené, amit mondok, nyilván, de én nyugodtabb leszek ettől, és ez a babának is nagyon jót tesz, szóval, ha közvetve is, pozitívan hat rá, hogy beszélek hozzá.
2021. jún. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!