Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan kommunikáltatok a...

Ti hogyan kommunikáltatok a babátokkal, amíg a hasatokban volt?

Figyelt kérdés

Beszéltetek hozzá, símogattátok a hasatok,ahol éreztétek hogy éppen ott van?

Ő hogyan reagált ezekre ?



2018. szept. 12. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem simogattam a hasamat, csak pihentettem rajta a kezemet. A simogatás kontrakciókat okozhat. Én gondolatban beszéltem velük. Nem reagáltak. Sosem fantázáltam bele magzati tudatosságot, szándékos kommunikációt sem a random mocorgásokba, mint a kismamák jó része. ("Odaúszott apa kezéhez, meg visszabökött..." Ó, hát hogyne...😂) Egyébként ha megnyomod, reflexből el akarja tolni a kezedet, mert akadálynak észleli. Ez nem válasz a "közeledésedre".
2018. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Az enyém kifejezetten utálta ha odatettem a kezem,vagy végig simitottam. Mindig befeszült ilyenkor a hasam és elhuzodott a baba. Nem is csináltam egy idő után.
2018. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Elso! Teljesen egyetertek! Vegre valaki, aki realisan latja a magzatkerdest. :) Nem vagyok egyedul ezzel, es ez jo! :)
2018. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Én sem fogom fel ezt túl spirituálisan. Ott van, örülök neki. De nem simogatom én sem a hasam, épp azért, amit az első válaszoló is írt. Én is csak ráteszem a kezem, akárcsak az apja. Beszélni sem beszélek hozzá külön, nem tudja, hogy hozzá szólok. A hangomat meg hallhatja enélkül is épp eleget. Esetleg nagyon ritkán egy-egy mondatot, mint a "na hello" mikor reggel először érzem, hogy ébren van. Mint, ahogy én nem beszélek többes számban sem, sok kismamával, anyukával ellentétben. Nem "kerekedünk", mert csak én kerekedek, ő meg nő. És később sem "leszünk szobatiszták", mert én már nagyon régen az vagyok és a fogaim sem nekem fognak jönni :)


Egy dolog van, amit csinálok és bízom a működésében, hogy hallgattatok vele altatókat. Hátha segíti majd születése után az alvást, ha ezeket hallja. Aztán vagy működik vagy nem.

2018. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Egyet értek az elsővel.
2018. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Totál igazatok van :) most iszonyú szánalmasnak érzem magam de akkor is elmondom :D mihelyst terhes leszek mesét olvasok neki :) már úgy beleéltem magam :)
2018. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én sem beszélek hozzá, csak odateszem a kezem ha nagyon nyom 😁 tegnap kérdezte a védőnő,hogy a férjem érintésére máshogy viselkedik e mint az enyémre...csak pislogtam,hogy passz. Ha valakinek van tapasztalata zenehallgatással arra kíváncsi lennék,hogy mennyit ér ha születése után is azokat hallja.
2018. szept. 12. 08:46
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

#4 vagyok ismét


Kérdező! Nekem eddig annyi a tapasztalatom, hogy a párom és a macskánk hamar elalsznak tőle, ez tuti. Ez már kellően letesztelt :D Szóval bizakodom :D


Viccet félretéve. Egy barátnőm rakta mindig a telefonját a hasára miközben Cserháti dalok szóltak belőle. Most már 3 éves a két fiú, akiket akkor várt. De még most is megnyugszanak a Cserháti daloktól. Lehet ez persze merő véletlen is. Ki kéne próbálni hasonló hangtónusú előadókkal is.

Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy ennyit megtehetek, hátha bejön. Két, három naponta ha úgy van kedvem, akkor kb 20 percig szól a hasamon. Túlzásba azért nem viszem, mert mire megszületne hallani se akarnám ezt a 4-5 altatódalt :D

2018. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

6-os, mivel van egy 2,5 èvesem, olvasok a kicsinek is elèg mesét 😆

Egyèbkènt nrm igazàn beszéltem a hasamhoz, mert hülyènek éreztem magam. Beszélhetsz eleget hozzá, ha kibújik. Hajaj!

Meg is unod 😂

2018. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Én sokat beszéltem hozzájuk mindenféle hülyeségeket - pl. jó reggelt, ma vajon milyen napunk lesz, remélem, ügyesen kapaszkodsz, ezt a falatot neked küldtem, na ez ezért fájt... - sőt az elsőnek még néha gitároztam is, a másiknak már csak énekeltem... vagy ha úgy tetszik, magamnak :) Apa és később a nagyobb testvér is "beköszönt" néha a hasamba, persze ezek is amolyan félig a babának, félig közösségépítő humorizálások voltak, de azért jól esett, hogy másnak is eszébe jut, hogy készülődik még egy családtag és így is kimutatják, hogy szeretettel várják. Reagálni persze inkább a szokatlan vagy hangosabb hangokra (testvér ordítása, apa mélyebb hangja, nem beszélve ha jött egy mentő), a megváltozott testhelyzetre (ahogy elképzeltem: "anya leült, elmúlt a ringatás, akkor most én bulizok") reagáltak, de az egyik eleve jóval nyugisabb volt, a másik folyton bukfencezett (később kint is).
2018. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!