Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kommunikáció a magzattal....

Kommunikáció a magzattal. Létezik, vagy belemagyarázás?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom csodálkozva, hogy kismamák írják, hogy a babájuk "odadugja" magát a tenyerükhöz, meg hogy apa kezétől megnyugszanak, válaszolnak az érintésre stb. Imádom érezni a babám mozgását a kezemmel is, főleg ahogy egyre nagyobb, de őszintén szólva szerintem egyáltalán nem befolyásolja az érintésem a mozgását. Van hogy csak szemmel figyelem a pocakomat, hogy tekereg, de ha nem érek hozzá, akkor is csinálja egy darabig, majd abbahagyja. Ha a kezemmel is szeretném érezni, tök ugyan az a jelenet, itt kinyom-ott kinyom, majd pihi.


Mit gondoltok erről? Én vagyok túl kevéssé szentimentális, ha azt gondolom, hogy nem tudok így párbeszédet folytatni a magzatommal?


27+3 hkm


2015. okt. 26. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik. Ez egy érdekes előadás a témában, bár csak egy részén említi, de jó:


https://www.youtube.com/watch?v=WI6munDoYBk

2015. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én se érzek különbséget,ugyanugy vagyok mint te kérdező.
2015. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kommunikáció a magzattal nem abban merül ki, hogy odadugja a lábát, ha "kéri" az anya. Ha valaki jó érzésekkel beszél a babájához, a testében endorfin szabadul fel, és ezt érzi a magzat. Ahogy a nem kívánt magzat is érzi az adrenalint, ami kering, amikor nem várják. Én hiszek abban, hogy tudok vele kommunikálni. De nem abban, hogy ha megkérem, oda dugja a lábát, mivel azt sem tudja, mi az. Olyan is megesett már, hogy ha megpiszkáltam valahol, akkor oda rúgott, ezt videóra is vettem. Tehát valahogy "beszélgettünk" így, ha piszkáltam, visszapiszkált.
2015. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves harmadik! Én elképzelni szoktam a babámat, hogy épp milyen lehet az arca, a kis teste, gondolatban megsimogatom, megszeretgetem. Fogalmam sincs, hogy ezt ő "vesz-e", nekem jó érzés, mindenesetre látszólag egyoldalú kommunikáció ez is. :)
2015. okt. 26. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Még egy kómában fekvő beteggel is létezik (látszólag) egyoldalú kommunikáció. Hát még a benned már élő magzattal! Szinte minden hatással van rá, ami veled történik, és az kiemelten, ha szeretettel fordulsz felé.
2015. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Lelki köldökzsinór című könyvet, abból választ kapsz a kérdésedre:)
2015. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom valamilyen szinten reagál az érintésre. Jobban mondva kis ravasz és mikor elkezdett ugrálni a pocakban eleinte szóltam a páromnak, most jöjjön, mert akció van. Mikor meghallotta a hangom rögtön leállt. Később már csak intettem neki, de amint a kezét a hasamra tette semmi... Ugyanezt csinálja velem is, ha fekszek és jól elvagyok (horgolok, olvasok, filmezek) jár keze lába, még a szemem sarkából látom is ahogy ugrál a hasam. Amint odanézek abbahagyja. Most kezdett el csuklani... na ezt végre nem tudja szabályozni így a párom is végre először 32 hetesen érezte a lányát mozogni! :)

Beszélni azzal kapcsolatban szoktam vele, hogy vigyázzon a köldökzsinórral és majd működjön együtt a szülésnél. Ha éneklek neki akkor mindig megnyugszik. Főleg akkor szoktam dalolni, mikor kellemetlen helyen mocorog.

2015. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ma voltam először CTG-n. Azt tudni kell, hogy nagyon sokat mozog a babám, már a 15. héttől éreztem sokszor, a 18.-tól pedig rengeteget érzem minden nap.


Olvastam, hogy sok baba nem szereti az ultrahangot és a szívhangfigyelést, erre abból következtetnek, hogy nagyon felszökik a szívritmusuk, mozdulatlanná dermednek, vagy fájdalmasan erősen el kezdenek rugdosni. Már vagy 20 perce rajtam volt a CTG-s műanyag cucc, amit jó sokat rugdosott, át is tették a másik oldalra, ott is rugdosta. Na akkor eszembe jutott, hogy nem meséltem el neki, hogy ma mire számíthat. Elmondtam neki gondolatban, hogy miért vagyunk itt, mit vizsgálnak, miért fontos ez, és hogy még pár percet bírjon ki, aztán vége. Rögtön abbahagyta a rugdosást, és onnantól teljesen nyugdton maradt, pedig előtte tényleg jó sokat ficergett, mozgott, boxolt.


Szóval lehet véletlen is, de azért én majd legközelebb is tájékoztatom:)

2015. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
normális dolog,szüléskor is beszélsz babához
2021. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!