Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteri genetikai...

Első trimeszteri genetikai UH, tarkoredo 3,1 mm, minden mást rendben találtak. Tudtok érdemben mondani valamit? 20 éves vagyok, párom 23.

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 06:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
72%
Az alap prena megmondja 99%ra hogy van e down a kombinált viszont másik két szindrómára is szűr. Nem ér semmit a kombinált persze csak 90-95%ban kimutatja az eltérést. Van hogy nem mutatja ki? Igen van. A nipt teszteknél sőt a diagnosztikai eljárásoknál is van, nyilván sokkal kisebb arányban mint a kombinált. Szerintem semmi rosszat nem csinált a kérdező én is ezt csináltam volna a helyébe. Azért ne temessük a babáját 99% hogy minden rendben van vele ha csak a tarkóredőt nézzük. És a kérdezőnek most erre van szüksége, hogy tudja, hogy igen lehet gond ezért ha biztosra akar menni további vizsgálatok kellenek, de nem kell kétségbe esni mert ezzel az eredménnyel sokkal nagyobb esélye van hogy minden rendben.
2021. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Védőnő, nőgyógyász tanácsa volt a kombinált genetikai teszt biokemiaval. Nem én találtam ki, szimplán hallgattam a nálam sokkal okosabb szakemberekre, mert én laikus vagyok, és tapasztalatlan is ilyen teren..
2021. júl. 3. 11:18
 23/33 anonim ***** válasza:
7%

Biztos jó ötlet volt ez a gyermekvállalás?


Pénzed nincs, a dolgoknak cseszel utánajárni...

2021. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
41%
20-as vagyok. Én nem temetem a babát, természetesen sok esély van rá, hogy nem lesz baj. Én csak azt mondom, hogy kis utánajárással pénzt és idegeskedést (na meg valószínűleg az amniót) spórolt volna. Írtam is, hogy valószínűleg a kora és tapasztalatlansága miatt. Nem bántom ezért, nem mondom, hogy felelőtlen, csak nem nézett utána. Kívánom, hogy minden rendben legyen! Szép napot mindenkinek!
2021. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Ismétlem magam. Orvos és védőnő tanácsára választottam ezt az utat
2021. júl. 3. 13:32
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Orrcsont látható volt?

Én két egészséges babát szültem már magas tarkóredővel. A fiamé 3,7 volt, a lányomé 3,3. Volt amnio (amitől nem kel félni, csak utána be kell tartani az orvos utasításait) és szívuh is.

Egyébként mi 4en vagyunk testvérek és mindannyiunknak magas volt a tarkóredője :D mondta a védőnő, hogy van ilyen.

2021. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó, miket kell betartani amnio után? Feküdni kell? Meddig?
2021. júl. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Minden más rendben volt, orrcsontja is, tényleg minden ezen kívül
2021. júl. 3. 16:26
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Szia 👋 ne aggódj szerintem nem lesz gond.
2021. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi bunkó paraszt van itt megáll az eszem, úgy csináltok mintha 200 ezret mindenki bármikor elő tudna rántani, ez egy átlagfizetés, gondolkodjatok már el, ezen felül még élnie is kell az embernek valamiből és sokan abszolút nem tudnak félretenni sem. A kérdező a lehetőségeit reálisan felmérte, érdeklődött szakembereknél, és próbálta a lehető legjobbat kihozni a keretből. Hány olyan van aki pl még cukorterhelésre sem képes elmenni mert minek, el lehet utasítani, holott ingyenes vizsgálat, na a kérdező nagyon nem ez a kategória, hogy itt ítélkezzetek, meg egyébként nem mintha bármi közötök is lenne más pénztárcájához, álljon már meg a menet, szégyelljétek magatokat.

Kérdező, ez még önmagában nem tragikus eredmény, simán lehet a baba egészséges és reméljük, hogy ez a helyzet. Ha a kombináltnál magas kockázat jönne ki Down-ra, akkor állami intézményben ingyenesen kérhetsz amniocentézis vizsgálatot ami biztos diagnózist ad. Ne érezd magadat rosszul, ti minden tőletek telhetőt megtesztek, a baba egészsége nem azon fog múlni, hogy mennyire drágák az elvégzett vizsgálatok. Kivánom a legjobbakat, minden rendben lesz! ☺️

2021. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!