Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit hiztatok terhesség...

Mennyit hiztatok terhesség alatt? Aki jelenleg állapotos, mennyi plussznál tart és hányadik honap? Hogyan étkeztek? mit esztek és mit nem?

Figyelt kérdés

Terhességem elejétöl sok savam van, sokat émelygek es nincs ugy étvagyam.

Viszont sok gyümölcsöt és rostos gyümmölcsleveket fogyasztok.

A 4.-ik honapban járok és eddig 2 kg-ot hiztam!

Az orvos szerint ez sok. Lehetséges hogy a rostos gyümölcslevek cukortartalma miatt?


Tegnapi étkezésem:

reggeli: teljes kiőrlésü zsömle, sonkával és salátával +kávé

ebéd: 1 szelet hús és 1 tükörtojás + 1 pohár rostos gyümölcslé

vacsora: barack



2021. júl. 7. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A 18.hétig 5 kilót híztam a 12.héttől számolva, nem problémázott rajta az orvosom (gondolom mert hozzávette, hogy vissza kellett szednem azt a pár kilót is amit előtte lefogytam a rosszullétek miatt). A 28.ig még további kettőt, erre azt mondta, teljesen rendben van. Az étkezésen közben nem változtattam, normálisan, változatosan ettem amennyi jólesett.

Szerintem egyéni hogy mikor mennyit hízol. Hányadik héttől híztad a két kilót? Mert szerintem két kilón problémázni csak arra jó hogy rosszul érezd magad tőle, de sok értelme nincs.

2021. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azt hiszem én is a 11-12. héttől.

Hát ha ez volt a célja akkor sikerült neki, mert tényleg rosszul érzem magam emiatt.. :(

2021. júl. 7. 10:13
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
2 kg, az nem hízás 🙈 lehet folyadék a fele
2021. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Szintén 14. hét! Még stagnál a súlyom, de nem hiszem, hogy sokáig.
2021. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

2 kilón csak akkor problémáznak, ha túlsúlyosan estél teherbe. Ha nem, a 2 kg semmi.

Én a 25.hetet kezdem, 1 kg-t szedtem fel, de nekem sajnos van kisebb túlsúlyom, ezért nagyon vigyázok az étkezésemre..

2021. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Első terhességemet 49 kg-val kezdtem, +12 kg lett a vége. A kislányom fél éves korára már 47 kg-osan azért kellett küzdenem, hogy hízzak.


Most 20 hetes vagyok, +3kg-nál tartok.


Szerintem nálad sincs semmi gond.

2021. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

75al lettem terhes a fiamnál, +8kg-al szültem.

Most szintén 75el lettem terhes, 27.hét +1kg.


Semmit nem teszek erte, azt eszem amit eddig. Ha valakinek nem tetszik, tehet egy szívességet.

2021. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt kihagytam hogy 67kg kezdtem és most 69 vagyok.

Az orvos szerint kerüljem a szénhidrátot, a húst, a krumplit,rizst stb.

Szerinte csak gyümölcsöt, zöldséget, tejterméket es halat kéne fogyasztanom.

Szerintem ez egy kicsit túlzás, főleg hogy szinte alig eszek valamit mert képes mindentől gyomorégésem lenni.

2021. júl. 7. 10:56
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemkor 15kg-t szedtem fel. Most a 40. hétbej vagyok és 11kg jött fel. Enni ugyanúgy eszek mint azelőtt.
2021. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem számoltam, hogy havonta mennyit híztam. De a végén 20 kg jött fel. A kórházból két nap után kiengedtek minket és ráálltam a mérlegre aznap kíváncsiságból mert az első gyereknél szülés után szinte semmi nem ment le.

Most a 20 kg-ból 10 kg ment le rögtön. Elég vizes voltam és 4 kg volt a baba is.

Igazából nem ettem olyat amitől 20 kg-ot hízzak ezért jól tippeltem, hogy a fele víz volt.

2021. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!