Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit hiztatok terhesség...

Mennyit hiztatok terhesség alatt? Aki jelenleg állapotos, mennyi plussznál tart és hányadik honap? Hogyan étkeztek? mit esztek és mit nem?

Figyelt kérdés

Terhességem elejétöl sok savam van, sokat émelygek es nincs ugy étvagyam.

Viszont sok gyümölcsöt és rostos gyümmölcsleveket fogyasztok.

A 4.-ik honapban járok és eddig 2 kg-ot hiztam!

Az orvos szerint ez sok. Lehetséges hogy a rostos gyümölcslevek cukortartalma miatt?


Tegnapi étkezésem:

reggeli: teljes kiőrlésü zsömle, sonkával és salátával +kávé

ebéd: 1 szelet hús és 1 tükörtojás + 1 pohár rostos gyümölcslé

vacsora: barack



2021. júl. 7. 09:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Most vagyok 38 hetes, eddig +9 kg-nál tartok. 58.5 kg, 167 cm kezdtem a terhességet, kb a 18. Hétig nem hiztam semmit. Én is sokat rosszul voltam és a 9. Héttől a savam is az egekben volt (nem is múlt el teljesen még pár napra sem), de nem fogytam az elején. Mindent megeszek amit megkívánok, de azért oda figyelek, hogy ne legyen sok haszontalan kalória. Nasira inkább gyümölcsöt eszek, habár január óta lecsúszik a fagyi is :) nincs olyan amit nem ennék meg. Dokim is azt mondta, hogy az a kismama aki normális súllyal kezdi a terhességet és nem zabál, kb 12 kg körül hízik. Persze a vizesedès más tészta már.
2021. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

12-t híztam. A 28.héttől nagyon odafigyeltem a kajára. Tartottam a 160g-os ch diétát.

Viszont amit te eszel az nagyon szegényes. Előszöris napi három étkezés kevés. Ráadásul a vacsora semmi, hacsak nem fél kiló barackot tolsz be. Ez fogyókúrás étkezés kb. A terhesség meg aztán iszonyatosan leszívja a tested. Mire eljutsz oda, hogy megszülsz, ki leszel merülve, pedig utána kezdődik csak a java... Én biztos változtatnék az étkezésemen egy dietetikus segítségével, hogy magamnak se ártsak, de ne is hízzak többet mint amennyit szükséges.

2021. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel 6, másodikkal 9 kilót híztam.


Az orvosod meg elég érdekes...

2021. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

13 kg-ot híztam, abból 10 le is ment mire hazamentünk a kórházból. Vékony voltam terhesség előtt is, ennek ellenére terhességi diabéteszem lett, így dietaznom kellett.


Egyetértek én is azokkal akik azt mondják, hogy ez nagyon kevés amit eszel. Szénhidrátra szükség van, és húsra is. Ha dietetikust nem is keresel, szerintem a 160 gramm ch dietanak nézz utána, az egy jó kiindulópont lehet.

2021. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 75 kilóval estem teherbe, 26 hetes vagyok +6 kiló eddig. De ezer százalék, hogy ez a baba és a 2 kosarat nőtt melleim miatt van, ugyanis a karom-lábam-fenekem stb kisebb lett, látszik, ruhákon is érzem.


160 gramm ch diétát csinálom kezdettől, mivel ir korábban is okozott gondot és nem akartam cukros lenni. A terhelésem jó is lett, úgyhogy ennél többet én nem foglalkozok ezzel. Majd ha megszületett lefogyok.

2021. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A huszadik hétre mindkettővel +3 kg-nál jártam. Az elsőnél 8kg, a másodiknál 10kg lett a végére.

Nem tudom miért kell 2 kg-nál ijesztgetni.

Egyél egészségesen, de nem ufók miért akar diétáztatni, ha a cukros rendben. Mondjuk a sok gyümölcslé nem a legegeszsegesebb. Ha nagyon jól esik legalább hígítsd, vagy próbálj ki valamilyen finom gyümölcsteát cukor nélkül.

2021. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ufók = tudom :D
2021. júl. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

27 hetes terhes vagyok. Nagyon vékonyan kezdtem a terhességem (48kg)

Most vagyok 62kg.

14kg híztam idáig, de szinte nem eszek semmit.

Én nagyon örülök, legalább terhesen csinos vagyok és nem nádszáll 😆

Örülnék még +10kg 😃

Sajnos szülés után úgy is le megy 🤔

2021. júl. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! akkor megnyugodhatok hogy ez tényleg nem sok?! :)

Ha az orvos pedig legkölebb is a súlyommal fog foglalkozni minden egyéb helyett akkor keresek mást. :D

2021. júl. 9. 08:41
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező:normális átlagos hizás.orvosodat nem értem
2021. aug. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!