Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszűnik a folyamatos...

Ha megszűnik a folyamatos munkaviszonyom, tényleg nem kapok Gyes-t?

Figyelt kérdés

28 L

Van folyamatos munkaviszonyom, viszont most úgy alakult, hogy munkahelyet váltok, az eredeti terv szerint megszakítás nélkül, de úgy alakult, hogy 1 hétig nem lesz munkám júliusban, mert nem tudom már a jelenlegit tovább csinálni. (home office-ban dolgozom, saját számítógépről, a gépem bedöglött, nem tudok dolgozni, viszont felvettek egy új helyre jobb fizetéssel, és biztosítanak munkához szükséges laptopot, telefont stb. A jelenlegi munkahelyemen viszont nem nagyon tudják a helyzetet tolerálni, ezért is váltottam :) )


A lényeg, hogy ha én szeretnék hamarosan gyermeket vállalni, akkor tényleg nem kapok Gyes-t, mert volt megszakítás a munkaviszonyomban?


Utána néztem és azt olvastam, hogy az elmúlt 2 évben összesen 365 nap munkaviszonyomnak kell lenni és ennek nem kell egybefüggőnek lenni Csed és Gyes esetében is azt hiszem. De az egyik ismerősöm, aki épp babaprojektben van, kötötte az ebet a karóhoz, hogy márpedig 2 év folyamatos munkaviszonyomnak kell lenni legalább.


Azt tudom, hogy a táppénz esetében csak 50%-ot kapsz, ha nincs 2 év folyamatos munkaviszonyod azt megelőzően, de Gyes-nél, Csed-nél nem találtam erre vonatkozó információt.


Szeretnék biztos információt kérni azoktól, akik tapasztalatból tudnak válaszolni a kérdésemre.



2021. júl. 11. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Van egy külföldi közmondás azt hiszem afrikai hogy ha valami banánnak néz ki akkor az valószínűleg banán is szóval ha minden hivatalos oldal azt írja hogy az ismerősöd hülyeséget mond és egyik se írja hogy nem akkor azt is mond valószínűleg. Kérdezd meg tőle hogy honnan veszi vagy hogy ilyen helyen dolgozik-e ? Valószínűleg német fog mondani és azt fogja mondani hogy az Icu mondta neki akinek a keresztlánya ismerősével esett meg Tápiószecsőalsón de igazából hívj fel egy könyvelő irodát ők tudják
2021. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A gyes alanyi jogon jár mindenkinek, szóval amire te gondolsz az a csed és a gyed. Ha a szülés pillanatában van munkaviszonyod akkor jogosult vagy csedre és gyedre is. A csed 168 napig jár, a gyed pedig a gyermeked 2 éves koráig. Utána van a gyes a gyerek 3 éves koráig. Valóban meg kell legyen a 365 nap 2 éven belül.
2021. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Ismerősöd komplett hülye.

A gyes mindenkinek jár.

A gyedre, csedre az vonatkozik, amit te is olvastál. Vagyis neked az is jár.

2021. júl. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a felvilágosítást 😊

Akkor nyugodt vagyok 🙂

2021. júl. 11. 23:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
GYES alanyi jogon jár azoknak is akik soha az életben egy másodpercet sem dolgoztak.
2021. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A 30 napnál rövidebb megszakitás nem számít a tb-nél, ugyanolyan folyamatosan lesz a biztosításod.
2021. júl. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Egyetleb apri dologra figyeljetek.

Próbaidő alatt kirúghatnak terhesen is.

Akkor pedig nem

Jár semmi.

2021. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-és GYES és egyszeri anyasági támogatás akkor is jár!
2021. júl. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Óh hát ez szuper, akkor megmarad a folyamatos munkaviszonyom. 😊

Tudom, hogy próbaidő alatt kirúghatnak, tp alatt is. De még nem most azonnal szeretnék babát. Kb. úgy fél - 1 év múlva.

2021. júl. 12. 07:57
 10/12 anonim ***** válasza:

8


Bocs

Valóban,de az egyenlő a semmivel szerintem🙈


De a fentebb felsoroltakra, és feltételekre gondoltam egyébként.

2021. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!