Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszelyes ossze...

Mennyire veszelyes ossze vissza enni terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
18 hetes khm vagyok de sajnos 5.héttől folyamatos hányinger rosszul lét gyotor! Semmi normalis etelt nem birok megenni,csak müzlit,edesseget,uditoket stb..Nem tudok mit csinálni sajnos..Valaki jart meg igy? Lehet baja a babanak?
2021. júl. 14. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Gond, szedj vitamint, és kellene hús, tojás, valami fehérje is.
2021. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Leginkább a cukrod miatt lesz gond. Szedj vitamint és próbálj sokkal kevesebb cukrosat enni. A baba elveszi tőled amit kell, amiatt nem kell izgulni, viszont téged totál le fog szívni.
2021. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Első trimeszterben még so-so, de másodiktól kezdve egyre növekvő ütemben igényli a kicsi a rendes tápanyagokat. Arról nem is beszélve, hogyha csak ennyi cukrosat juttatsz be a szervezetedbe és kiderül ne adj isten 6 hét múlva a cukorbetegség, akkor már heteket terhelted a szervezeted a helytelen életmóddal, fene tudja, visszafordítható-e ilyen esetben a sok megkezdett folyamat (pld. méhlepény elöregedés)...

Próbálkozz egészséges alternatívákkal, kicsit enni, teljes kiőrlésű dolgokat, cukormentes édességet és kevesebbet, üdítő helyett teát (ízesítetlenül, vagy citromlével, de ne cukorral)... Na és protein is kéne valamilyen formában, ha minden kötél szakad akkor legalább shake-eket dobj be néha.

2021. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Kb semenniyre, mert a magzat azt vonja el a szervezettől, amire szüksége van.
2021. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

A babának nem gond, mert tényleg elveszi ami kell. Neked lesz gond inkább, de az se biztos, szóval ne idegeskedj ezen, attól úgyis csak rosszabb lesz. Én a 14. hétig voltam ilyen, a tesómnak viszont félidőig tartott, hogy alig tudott enni, konkrétan lefogyott 6 kilót (igaz, kissé túlsúlyos volt az elején). Aztán a második felében a terhességnek már tudott normálisan enni és visszahízta.


Kísérletezz, hogy mit tudsz megenni. A friss gyümölcs sokkal jobb, mint a gyümölcslé, gyümölcsjoghurt vagy üdítő. A cukorbetegség kockázata szempontjából a vízben oldott cukrokat a legfontosabb csökkenteni, annál még a fehér kenyér is jobb. Ha natúr joghurtba teszed a gyümölcsöt, az is jó, úgy valamennyi fehérje is lesz benne. Én még túrót is szoktam keverni bele, az még több fehérje. Müzliből nem mindegy, milyen, vannak alacsony cukortartalmúak is (általában ami nagyrészt zab), én azokat is tudtam enni, tejjel vagy joghurttal. Meg fehér toastkenyeret vajjal és sajttal (sok sajttal, a zsír lassítja a szénhidrát felszívódását is).


Ha a cukorbetegség miatt aggódsz, akkor vehetsz egy mérőt és nézheted magadnak, nem olyan nehéz. A patikában meg tudják mondani, melyik típust ajánlják, vannak elég pontatlanok is sajnos. Magyarországon az étkezés elejétől számolva 1 órával később az az elvárás, hogy 7 mmol/l alatt legyen a vércukorérték, de amúgy az Európa nagy részén használatos határérték 7,8 mmol/l ugyanerre, az USA-ban még magasabbat használnak.

2021. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
terhesség alatt össze -vissza enni soha nem jó dolog.Egyél olyan dolgokat,amiktől nem leszel terheségi cukor beteg,te egészségedre ártalmas inkább.
2021. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
A terhességi cukorbetegség rajtad kívül a babának sem válik a hasznára, amennyire tudom. Az egy dolog, hogy egyoldalúan táplálkozol, de azon belül is a legrosszabb "ételeket" fogyasztod, amit csak ember megalkothatott.
2021. júl. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!