Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik terhességi...

Anyukák, akik terhességi diabétesszel küzdöttetek és többször volt magasabb cukorértéketek hogyan alakult a szülés és a babátokkal minden rendben?

Figyelt kérdés
Én nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen. 150 grammos diétán vagyok, 9-es lett a terhelésem. Eddig jól bírtam a diétát, de sparban vettem szénhidrátcsökkentett kis lekváros sütit péksütit (nem bírtam ki) és 9,2 lett a cukrom, tegnapelőtt meg egy kis tökfőzeléktől 8. Nagyon megijedtem most ettől a 9-estől. Már egyáltalán nem fogok ilyeneket enni, de félek hogy okozott valamit a babánál. 27 hetes vagyok amúgy.
2021. júl. 23. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg nem lesz elég a diéta. Minél hamarabb jelezd az orvosodnak.
2021. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ebben több szénhidrát volt, mint amit ehettem volna, ez lehetett a baj. Csak 20-at lehetett volna, ebben meg több volt. Ha nem ilyet eszem akkor normális szokott lenni a cukrom.
2021. júl. 23. 11:47
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
CH csökkentett péksütik nem feltétlen TK lisztből készülnek, akár az is megdobhatta, sőt még valószínűsíthetően cukrot is tartalmazott jócskán!
2021. júl. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
szerintem a lekvár miatt. :(
2021. júl. 23. 12:33
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

1 adom


jelentsd az orvosodnak.

Én is inzulinos voltam, nem ördögtől való. Ha kell, akkor kell.

Fontos a diéta, de az is hogy normálisan táplálkozz (pl tökfőzi, gyümölcs)

2021. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
Nem lesz ebből tragédia, hiába ch csökkentett, ha neked megdobja. Nekem a 2 az 1-ben kávé jobban megdobja, mint fél tábla Milka. Figyelj oda, kerüld ezeket és nem lesz baj.
2021. júl. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

Dehogy kell neki egyből inzulin!! Diétahibát vétett. Kérdező, ajánlom figyelmedbe a Facebookon a terhességi cukorbetegség csoportot, és először egy jól kivitelezett diétával próbálkozz, odafigyelve a CH-ra, cukorra, arra, hogy mikor mit eszel, stb.

Terhelésem 9,6 lett, kiiktattam a cukrot, cukrot tartalmazó ételeket, TK dolgokat ettem, betartottam a GDM alapvető szabályait, és - bár nem mondom, hogy soha nem ment 7 fölé (ezt is egy kezemen meg tudom számolni), de - 160, majd keton miatt 180 g diétával nagyon szépen végigvittem a terhességet inzulin nélkül.

2021. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
27%
A tökfőzelék milyen diétahiba? Ha 27 hetesen ilyen cukrai vannak egy adag főzeléktől, vagy egy ch csökkentett péksütitől, akkor nem valószínű, hogy ki fogja bírni inzulin nélkül.
2021. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Van, hogy valaki az elvileg jó kenyértől is rosszat mér, a péksüti meg rossz választás volt alapból. A tökfőzeléket nem tudom, cukorral készült? Milyen liszttel volt sűrítve, ettél hozzá kenyeret? Apró dolgok elvihetik. Én is ajánlom a facebookon a terhességi cukorbetegség csoportot. Ha diétakompatibilis kaják mellett is többször mérsz rosszat, na akkor kell majd esetleg az inzulin. De az sem tragédia, mert érted és a babáért van ebben a helyzetben.
2021. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy, nem tudom én inzulinos voltam, hetente kellett diabetológiára mennem. Neked nem kell? Mert ott rögtön átnézték az értékeimet és, hogy mit ettem.
2021. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!