Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, akik terhességi...

Anyukák, akik terhességi diabétesszel küzdöttetek és többször volt magasabb cukorértéketek hogyan alakult a szülés és a babátokkal minden rendben?

Figyelt kérdés
Én nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen. 150 grammos diétán vagyok, 9-es lett a terhelésem. Eddig jól bírtam a diétát, de sparban vettem szénhidrátcsökkentett kis lekváros sütit péksütit (nem bírtam ki) és 9,2 lett a cukrom, tegnapelőtt meg egy kis tökfőzeléktől 8. Nagyon megijedtem most ettől a 9-estől. Már egyáltalán nem fogok ilyeneket enni, de félek hogy okozott valamit a babánál. 27 hetes vagyok amúgy.
2021. júl. 23. 11:31
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én a Honvédba járok, de ott már nincs terhességi diabetológia, mert az egyetlen orvos Baranyi Éva nyugdíjas lett, így egy orvos van és kevés az ideje. E-mailben kell neki elküldeni az értékeket, jövő hétre kell összeállítanom a listát és elküldeni. Az inzulint mindig a diatetikus írja fel, vagy házi orvos is felírhatja? Meg ki mutatja meg hogy kell használni, ha túlterhelt az orvos?
2021. júl. 23. 13:53
 12/22 A kérdező kommentje:
A tökfőzeléket habarással készítettem, volt benne két és fél kanál liszt és tejföl, nem tettem bele cukrot, ecet volt még benne és pörkölttel csináltam.
2021. júl. 23. 13:55
 13/22 anonim ***** válasza:
56%
A liszt és a tejföl. A tejföl 2 evőkanál/adag felett számolós. Lépj be a csoportba facebookon. És rettentő gáz, hogy nem kapsz rendes ellátást, sem tájékoztatást, ez borzasztó. Itt hetente vagy kéthetente volt ellenőrző vérvétel is, reggeli előtti és reggeli utáni értékből, meg nézték rendesen a vércukornaplót, pedig egy borsodi város.
2021. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekem is anno Baranyi Éva volt. Sajnálom. A tejföl dobhatta meg a cukrodat. Inzulint háziorvos nem írhat fel. Kórházba utalnak elvileg 1-2 napig és ott segítenek. Nevetséges, amikor én terhes voltam, azért komolyabban vették ezt. Nem voltál azon a felvilágosításon sem, hogy mikor milyen ch-t ehetsz, mi a lassú, gyorsfelszívódású ch stb.?
2021. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A liszt is simán megdobhatta. Sajnálom, hogy ennyire nem foglalkoznak néhány helyen a kismamákkal. Nem egy, hanem két szervezettel játszadoznak. :( Mindenesetre nyugodj meg, egy-egy alkalomból nem lesz semmi baj. Máskorra gyors megoldás lehet a citromos víz bőven, és intenzívebb séta. Segít levinni a cukrot :)
2021. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Tudom mi a glikémiás index, meg milyen a lassú, gyors felszívódású. Ezidáig nem volt ilyen magas a cukrom, lehet túl sokat ettem a tökfőzelékből, nagyon éhes voltam akkor, mert előtte majdnem 4 óráig nem ettem, mert valami közbejött és nem tudtam megoldani. Azért is gondolom így, mert azelőtt délben ettem a tökfőzelékből és rendben volt a cukrom (6,9). Megnéztem a Spar oldalán, hogy a áfonyás ch-csökkentett sütiben mennyi ch van és 26-ot ír (a boltban nem volt leírva), nekem meg max 20-at szabadna. Igen, itt hibáztam.
2021. júl. 23. 14:45
 17/22 A kérdező kommentje:
Kicsivel több, mint 1 órája ebédeltem bulgurt csirkés cukkinis padlizsánnal és 6,5 volt a cukrom. Ez jó érték ahogy tudom
2021. júl. 23. 14:53
 18/22 anonim ***** válasza:
24%
Nekem 8,2-re már a diéta mellé inzulint írtak
2021. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%

Mindenkit lepontoztok aki az inzulint mondja, de attól még nem lesz igazatok.


Kérdező, mérdd a cukrod és írd mit eszel, és mindenképp beszélj rendszeresen az orvossal. Egyre csak nőni fog az inzulinigényed és nem éhezhetsz (minőségileg sem).

2021. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
62%

Nekem meg nem a szénhidráton múlik, hanem hogy mennyi zsír van mellette (zsírt bátran ehetek, mivel az is a probléma, hogy 220 g szénhidráttal sem hízom, éppen csak tartom a súlyom), szóval nekem jó zsíros pörkölt kell a tökfőzelék mellé. A rost nálam nem segít. Hüvelyeseket nagyon lassan emésztem, abból be tudok vinni egy csomó ch-t "biztonságosan". Plusz a séta, ha étkezés után rögtön elmegyek 10 percet tempósan sétálni, az kb. -1 mmol/l-t jelent az egyórás mérésnél. Nálam a hosszú megéhezés is gond lenne, legalábbis úgy tűnik, hogy ha nagyon lemegy, vagy nem is megy le, de nagyon éhes vagyok már, akkor utána jobban fölmegy. A másik, ami menthetetlenül fölviszi, az a stressz meg a betegség és az oltástól is magasabb volt 2 napig. Nem írtad, hány hete diétázol, de ha nem sok, akkor gyorsan ki fogod tapasztalni te is, hogy nálad mi hogyan hat.


Szerintem egy-egy ilyen értéktől még nem kell megijedni, de ha csak lehet, próbálj rendes orvosi ellátáshoz jutni, ha telik rá, magánúton, és az orvosra hallgass.

2021. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!