Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 óra vonat úttól terhesen...

4 óra vonat úttól terhesen havonta 1x lehetne baja a picinek?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem Budapesten egy tanfolyamra. Sokáig váratott magára a kisbabánk és nagyon örülünk és meglepődtünk, hogy végre megfogant, azonban így nem tudom mi legyen a tanfolyammal.

Mire megszülnék a tanfolyam befejeződne. A 8. hónapra már vége lenne.


Azonban az út idő sok. 3 és fél óra és még 40 perc átszállás után, tehát kb. 4 óra az út.


Nem kellene egyből visszajönnöm, mert ott laknek testvéremék, akik szívesen látnak hétvégére, így volt tervezve. Pénteken reggel mennék vasárnap délután jönnék.


Nem ülnék, hanem sokszor felállnék, járkálnék a vonaton csak nem tudom, hogy nem -e árt az út neki, mert tudom magamról, hogy engem is megvisel sokszor az utazás, hányingerem szokott lenni néha, szédülök és nagyon elfáradok egy 4 órás állandó menet után. Főleg, hogy a vonat megy 160-nal is. Folyamatosan ugye.


Elnézést kérek, ha túl aggódom, de őszinte véleményt szeretnék kérni, hogy havi 4 óra oda, meg 4 óra vissza utat bevállalnátok -e terhesen vagy inkább hanyagoljam ezt a tanfolyam dolgot?..


Köszönöm előre is a segítséget!!! Mit tennétek a helyemben.



2021. aug. 13. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
28%
Én is vonatoztam Budapest-Szabolcs közt terhesen havonta, de csak 6.hónapig. Nem szert,mert barmit is artana a babanak,hanem mar nagyon nem birtam vegigulni,illetve ujra kezdodott a virusos mizeria,es feltem. Semmi baj nem lesz. A babak szeretik raadasul a "rázkódást". :)
2021. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
17%

Orvossal konzultálj!! Ne az itt "mi baj lehet" kezdetű válaszokdra adj!

Igen, lehet hogy tényleg semmi bajotok nem lesz, de mi van ha mégis? Akkor majd a temetésen azt fogod mormolni magadnak, hogy de hát a gyakorin azt mondták.....

A feleségemnek a vetélés után kifejezetten megtiltotta az orvos a vonatozást! Lett 3 egészséges gyerkőc utána, de nem vonatoztunk egyikkel a hasban sem!

Keresd fel az orvosodat és tőle kérdezd meg mi van, engei-e vagy sem!

2021. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Utolso,te bolond vagy... Ha nem veszelyeztetett,marpedig semmi baja nem lesz. Myilvan kivetel hs elesik,ilyesmi,de ez barmikor,barhol megtortenhet.
2021. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek nem lesz baja (kivéve persze, ha amúgy komoly gondok vannak, de akkor már az is rizikós számára, ha 9 hónapg nem csak fekszel).

Viszont neked valószínűleg elég komoly diszkomfort érzeted lesz, pláne, ha írod, hogy ilyesmitől már most minden bajod van. Na terhesen ezeket a bajokat szoroz meg tízzel legalább.

2021. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Terhesen súlyzóztam, edzettem. Semmi baja nem lett. Az üldögéléstől mi baja lenne?
2021. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente-kéthetente utazom ennyit vonattal, mikor túrázni megyünk. De a nagymamámnál is voltam, az is 3 órás út. Most 33 hetes vagyok, ha jövő héten jön egy kis lehűlés megint, akkor talán megint el tudunk menni.


Annyi problémát okoz a hosszú utazás, hogy mostanában már dagad tőle kicsit a lábam (persze a túrázás meg ellene dolgozik, olyankor nincs vele probléma). Figyelj oda, hogy sokat igyál a vonaton, és tényleg sétálgass, persze ha sokat iszol, muszáj is lesz. Ahol nagyon vacak a pályaállapot, rázkódik a vonat, azokat kerülném, nekem még a kátyús úton haladó BKV-busz is nagyon kellemetlen érzés volt. De Szombathely felé nincs baj a vasúti pályával.

2021. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A vonat egyébként nem rázkódik.

Inkább mikor leszállok akkor elég hangos zajok szoktak lenni, meg a vonat is kicsit hangos. Néha olyan sípolás van, hogy még én is befogom a fülem mikor leszállok a vonatról és hallom, hogy beérkezik épp egy. :D de tudom, hogy a hasban tompulnak a hangok.


Nekem tán a főgondom a wc + a légkondi kérdése...


A wc nagyon piszkos a vonatokon. A vonatállomáson meg keményen 2 wc van, tudjátok a tiszain. Belegondolok, hogy hány ember fordul meg azon a szerencsétlen 2 wc-n. Odalegalább 20 wc kellene.


Némely étteremben is van legalább 5, de az ország főcsomópontján nincsen. :( és ennyi utat pisilés nélkül nem bírok ki.

Elég hajlamos vagyok gombás, főleg bacis hüvelyi fertőzésekre és ezektől félek, bár tudom, hogy ezt akár egy tescóban is elkaphatom, ha ott jön rám a wc-zhetnék bevásárlás során vagy akár ugye munkahelyen.


A másik baj amit írtam meg az a brutál erős légkondi. Eddig hiába néztem nem lehet lejjebb venni és én mindig cipőben, hosszú nadrágban, pulcsiban utazom, még most a kánikulában is, mert 2 és fél óra alatt én szét fagyok, bár tudok vinni lepedőt vagy bármi..


Meg sajnos az szokott lenni, hogy mikor leszállok, mrg elalvás előtt is sokszor azt érzem, mintha még mindig utaznék, ha aznap egy 4 órás utam volt. Megvisel kicsit.

2021. aug. 13. 18:06
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

Ezek közül szerintem csak az gond, hogy téged megvisel. Úgy látszik, ilyen az egyensúlyérzéked, idegrendszered. A babának szerintem ez nem árt, kivéve ha így nagy stressz neked az utazás.


A hideg ellen fölöltözöl, sapka-sál :-) Én is ezt csinálom. A wc-t egy darab papírral meg kézfertőtlenítővel letörlöd, és wc-zés előtt is kezet fertőtlenítesz (a legtöbb fertőzést nem a wc-deszkáról, hanem a kezünkről kapjuk el, én úgy tudom). Ne próbáld meg halogatni a pisilést, azzal növeled a húgyúti fertőzés esélyét, és tényleg igyál sokat, akkor is ha gyakran kell pisilni miatta. A zaj szerintem nem nagy gond a babának, annyira azért nem hangos. A magas hangok nem is igazán hatolnak be, inkább a mélyek. Ha téged zavar, vigyél füldugót, de az "agybanyomós" füles is segít (én szoktam azt is, főleg ha nem légkondícionált vonaton utazom, mert azok még zajosabbak, főleg lehúzott ablakkal).

2021. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem is az fordult meg legelőször a fejemben, hogy mi van ha SOS wcre kell menned. Nekem hasmenèsem volt a terhesség alatt folyamatosan, ami elèg kínos szitukat szokott produkàlni mert egyik pillanatról a màsikra jött a sürgető inger. A màsik a hànyás… mi van ha nem tudsz leszàllni és elmenni rendezett mosdóba, és a vonaton jön ràd? Elkapsz valami csúnya fertőzést, ès kèsz a baj. Persze nem szabad egyből rosszra gondolni, lehet h semmi bajod nem lesz, de èn inkább ettől fèlnèk mint az ülèstől.

2021. aug. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen. Írtam én is, hogy a fertőzéstől félek én is, mert a vonaton a wc borzasztók, de sajnos a keletin is az. :/
2021. aug. 14. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!