Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Úgy érzem feladom.

Mit tegyek? Úgy érzem feladom.

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves fiam.

34.héten járok a hugival.


Tervezett baba volt, nagyon vártuk. Fiunkkal problema mentes terhességem volt. A 38.hétig dolgoztam, csurdig voltam energiával. Emiatt is vállaltuk be ilyen hamar a másodikat.


Ám ez a terhességem maga a pokol. Véreztem sokat, görcsöltem, derekam fájt. A meleg szó szerint kikeszített.

Emellett ott a nagyobbam, a háztartás, a főzés, minden.


Eddig valahogy túléltük. De ahogy telnek a napok, egyre nehezebb.

Ma pl olyan szinten keményedik a hasam, menni alig bírok. Éjjel nemsokat aludtam, jósló fájásaim voltak. Minél kevesebb erőm van, a fiam annál többet igényelne. Mintha megérezné.

A földre leülni játszani vele már nem tudok. Elmenni sétálni/kismotrozni megint csak nem. Ő pedig megszokta, igényelné.

A haztartás sem megy úgy, ahogy szeretném. Főznöm pedig minden nap kell. (Fagyasztottat/mirelitet egyikünk sem eszi meg, házhoz rendelni nem tudunk, minden nap nem ehetünk reggeltől estig hideget).


Férjem reggel 6ra jár dolgozni, este 8 kire kb hazaér. Vele semmire nem megyek segítség téren.

Anyám úgy "segít" hogyha mi megyünk hozzájuk, figyel a gyerekre, míg ott náluk üldögelhetek/puhenhetek. Nincs autónk, 1 hónapja szerelőnél, vonattal tudunk 10perc alatt átérni hozzájuk. De kiséta a vasútra, felséta hozzájuk.


Másra nem számíthatok.


Bűntudatom van a fiam elhanyagolásaert.

Szaranyának erzem magam, mert nem akarom kivarni a szülessel a 40 hetet.

Emellett egy semmitérőnek érzem magam, mert egyszerüen semmire nem vagyok képes a napokban.


Mit tanacsoltok? Én kezdem feladni.


2021. aug. 17. 16:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező te vagy a legjobb anya a fiadnak,legjobb feleség a férjednek. Ki kell birnod 6 hetet ki irt időpontig. megértelek,hogy terhesség vége felé nem tudsz piheni pocakkeményedés miatt.pihenjél,meg gyermeked mindent megérez. találj ki más játékokat.szerezz a fiadnak játszo társat pl:játszotér,ovodástárs.
2021. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Mit jelent most ebben az esetben az, hogy feladod?
2021. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha a kisfiad nem kap meg mindent max 6 hétig, semmi baja nem lesz :)

Ki kell bekkelni ezt az időszakot, de senki nem fog ez miatt sérülni.

Nem szabad rosszul érezned magad az miatt, hogy most ez egy nehéz terhesség.

Az nagy szívás, hogy nincs segítséged, még a férjed se, de akkor ez azzal jár, hogy nem lesz kész mindig minden.

Meg kell beszélned a férjeddel és magaddal is, hogy most nem annak van itt az ideje, hogy a ház ragyogjon, minden tökéletesen el legyen pakolva, a nagytesó igényei 100%-an ki legyenek elégítve és minden áldott nap friss főtt étel legyen az asztalon.


Saját magaddal szemben kell leljebb adnod az igényeidet.

Egy-egy nap igenis lehet hideget enni, és a visszalevő pár hétben is lehet egyszer-egyszer mirelitet enni, mégha nem is szereti mindenki.

Elmaradhat egy hétig a mosás és nem tragédia ha nem kerekedsz felül napokig a kupin.

Most nem a turbó fokozatnak van az ideje. Pihenni kell és készülni a szülésre, különben mire odaérsz, mentálisan és fizikailag is úgy kileszel, hogy kész trauma lesz az egész.


Ha nem adsz le az igényeidből, akkor szenvedni fogsz végig.

2021. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

#2

Azt, hogy érzelmileg teljesen kikészül. Hogy úgy érzi nem bírja tovább és végkimerül.

2021. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Köszi 4. Azért kérdezem, mert a feladás nekem valaminek a befejezését jelenti, azt, hogy balamit nem csinálok tovább, de ez ebben a helyzetben nekem értelmezhetetlen.


Kérdező, én is így éreztem, pár hétig nem voltam olyan anyafunkcióban mint előtte, semmi gond nem volt belőle. Most már iskolások, semmilyen lelki sérülése nincs a nagynak.

Ami szerintem fontos volt, hogy sosem mondtam neki, hogy a baba miatt nem csinálunk valamit vagy vagyok rosszul. Ha görcsölt a hasam és muszáj volt pihizni, akkor azt mondtam, hogy fáj a fejem vagy túl sok valamit ettem és emiatt fáj a hasam stb.

2021. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

A fiad mennyire érti már, ha valamit megbeszéltek?

Beszélgess vele sokat, hogy most nem tudsz futni, emelgetni, mert lassan érkezik a tesója. Nézzetek ideillő meséket, pl. Cajou.

Foglald le másképp. Ha nálatok meleg van, engedd fürdeni. Nem kell hozzá se kert, se medence. Akár a zuhanytálcába is tehetsz pici felfújható medencét.

Vegyél egy centit, és vágjatok le belőle egy akkora darabot, ahány nap van a szülésig (elvileg). Minden nap egyet levágtok. Így a fiad is jobban érti, hogy mikor jön a tesó, és te is látod, hogy közeledik. ;)

A háztartást és a főzést pedig nyugodt lelkiismerettel tojd le. Se most, se a szülés utáni hetekben nem ez a legfontosabb. Hidd el, hogy hideget is lehet enni, akár hónapokig. Ha a férjed zavarja, majd főz valamit. Te meg főzz két-három napra! A maradék mehet a fagyasztóba, jól jöhet, ha nincs időd főzni.

A kisfiadat pedig próbáld szoktatni, hogy most másképp játszotok, mert a baba mellett se lesz könnyebb az életed, mint most terhesen.

Anyud mennyire segítőkész? Lehet, hogy ő is szívesen főzne nektek egy-egy adagot, ha bevásárolsz, és lehet, hogy nem is tudja, hogy több segítségre lenne szükséged.

2021. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Együttérzek! Fel a fejjel! Csak annyit tudok mondani, mint az előttem szólok, hanyagold a háztartást, egyáltalán nem leszel rossz anya és feleség ettől. Kaját rendelni teletál és társairól sem tudsz? Kisebb településekre is szállítanak, ha jól tudom, és szerintem elfogadható, bár én drágállom. Semmiképp se főzz, az rengeteg idő és energia, pihenj, készülj lelkileg!!

Igaz nekem még csak egy babám van, de a születése előtt túlvállaltam magam, még egyszer máshogy csinálnám, mert sok mindenre rányomta a bélyegét, hogy nem voltam elég félkészült a szülésre és az utána következő időszakra.

2021. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Anyád azért segíthetne többet is: ő is átmehetne hozzátok hogy játsszon a fiaddal, amíg te pihensz. Elvihetné sétálni, motorkázni. Vagy főzhetne nektek. Próbáld megkérni!
2021. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

1!

2 és fel éves, oviba még nem jár. 3 házra a játszótér, ami folyton üres. Szóval sok baratot nem tudok szerezni a gyereknek. Szembe van egy család, van 3 gyerek, de velük már nem járunk össze. Náluk az a játek, nagykéssel kergetik egymást meg hasonló. Nekem ne ezt tanulja a gyerek 🤷‍♀️


3!


Férjemnek semmi baja nem lenne, ha nem patyolat rendre érne haza. Nalunk én vagyok ebben sajnos hajthatatlan. Gyerekkoromban nevelőapám vert, beidegződött, hogy élere vasalva kell minden nap a lakásnak kineznie, ha belepusztulok is. Ha nem pakolok össze, minden bajom van, egy szerencsétlennek erzem magam, őt hallom a tudatom alatt.


5!

Hiába mondom, hogy nem érzem jól magam, stb, addig nyúz, míg nem játszok vele. Ezt szokta (mostmár azt mondom sajnos) meg. Elvan egyedül is, de az idő alatt pedig a dolgom csinálom. Most beteg is volt, extrán igényel.


6!

Medencézhet, homokozhat, 2000m2 az udvar, 1000 játekkal. El is van, de csak egy darabig. Nem tudom órakra egyedül hagyni.

En nem eszem meg a fagyasztott kaját, illetve másnap még csak csak, de 3.nap mar tuti nem, ahogy a gyerek sem. A hideg étel pedig nem menő nálunk. Vannak ilyenek sajnos.

Baba mellett ugy gondolom könnyebb lesz, mert nem lesz az, hogy menni nem tudok annyira fáj mindenem. Mar tapasztaltam, tudom milyen a szüles és ami utana jön.


7!

Kaját nem tudok rendelni. Semmi nem hozza ki szó szerint hozzánk. 3 város is van a közelben, de egyiknek sem eri meg idejönni, mert kicsi zsákfalu, kb 800lakossal, aminek a több mint fele nyugdíjas.

Én fel vagyok készülve a szülésre, meg arra is ami utána jön. Csk erre a terhesség végére nem voltam.


8!

Ő nem jön át, illetve nem főz nekünk... en meg könyörögni nem fogok.

5 évig nem beszéltünk, örülök, hogy ennyire rendeződött a viszony.

2021. aug. 17. 17:50
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

8.Miért is segíthetne többet? Nem ő vállalta a terhességet. Nehogy már őt vegyük elő.

Egyébként pedig nem lesz valaki attól rosszabb anya, mert fizikailag olyan állapotban van, hogy nem megy több. A gyereket sem éri semmilyen trauma. Túl lesznek rajta, csak még pici kitartás.

2021. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!