Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Úgy érzem feladom.

Mit tegyek? Úgy érzem feladom.

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves fiam.

34.héten járok a hugival.


Tervezett baba volt, nagyon vártuk. Fiunkkal problema mentes terhességem volt. A 38.hétig dolgoztam, csurdig voltam energiával. Emiatt is vállaltuk be ilyen hamar a másodikat.


Ám ez a terhességem maga a pokol. Véreztem sokat, görcsöltem, derekam fájt. A meleg szó szerint kikeszített.

Emellett ott a nagyobbam, a háztartás, a főzés, minden.


Eddig valahogy túléltük. De ahogy telnek a napok, egyre nehezebb.

Ma pl olyan szinten keményedik a hasam, menni alig bírok. Éjjel nemsokat aludtam, jósló fájásaim voltak. Minél kevesebb erőm van, a fiam annál többet igényelne. Mintha megérezné.

A földre leülni játszani vele már nem tudok. Elmenni sétálni/kismotrozni megint csak nem. Ő pedig megszokta, igényelné.

A haztartás sem megy úgy, ahogy szeretném. Főznöm pedig minden nap kell. (Fagyasztottat/mirelitet egyikünk sem eszi meg, házhoz rendelni nem tudunk, minden nap nem ehetünk reggeltől estig hideget).


Férjem reggel 6ra jár dolgozni, este 8 kire kb hazaér. Vele semmire nem megyek segítség téren.

Anyám úgy "segít" hogyha mi megyünk hozzájuk, figyel a gyerekre, míg ott náluk üldögelhetek/puhenhetek. Nincs autónk, 1 hónapja szerelőnél, vonattal tudunk 10perc alatt átérni hozzájuk. De kiséta a vasútra, felséta hozzájuk.


Másra nem számíthatok.


Bűntudatom van a fiam elhanyagolásaert.

Szaranyának erzem magam, mert nem akarom kivarni a szülessel a 40 hetet.

Emellett egy semmitérőnek érzem magam, mert egyszerüen semmire nem vagyok képes a napokban.


Mit tanacsoltok? Én kezdem feladni.


2021. aug. 17. 16:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez az a pont, ahol le kell adni az igényekből. Igenis meg lehet enni a mirelit kaját. Nem lesz olyan, mint a te főztöd, de éhen halni nem fogtok. És minden harmadik nap este a férjed is ki tud főzni egy adag tésztát, amit megehettek sajtos-tejfölösen, mákkal, bolti üveges szósszal stb. Konzerveket is kapni, nem a legfinomabbak, de heti 1-2x ki lehet bírni. A konzerv lencsefőzelék szerintem egész ehető például.


Koszban élni kellemetlen, de azt is ki lehet bírni pár hétig, tapasztalataim szerint egyedül mosogatni muszáj, de akár eldobható tányérokat is vehettek. És a kisfiad se hal bele, ha most nem tudtok annyit motorozni. Vagy ha valamelyik nagyszülő erre hajlandó, akkor azt is kibírja, ha pár napot nélküled kell ott töltenie. Sírás lesz, mikor ott hagyod, de túl fogja élni. De akár oda is mehettek a kisfiaddal 2-3 napra, ha anyukád szívesen lát (a férjed meg legyen képes addig ellátni magát).


Most nagyon fontos, hogy pihenni tudj. Ez nem azért van, mert lusta vagy, hanem most erre van szükséged. Muszáj. Egy koraszülött, esetleg sérült baba egy életre szóló felelősség. Nem éri meg kockáztatni csak azért, hogy azt a hátralevő pár hetet 100%-osan teljesítsd.

2021. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha kaját nem is tudsz rendelni, de a takarításhoz tudsz keresni segítséget. Kisebb faluban is mindig van olyan, akinek ideje van, pénze nincs, és heti 2-3 órát ki lehet bírni anyagilag is, főleg 6 hétig.

Esetleg segíthet a főzésben is.

Lelkileg kicsit erősödj, több önbizalom kell. Ez a te otthonod, téged szolgál, és nem fordítva. Senkise szólhat bele, hogy mekkora rend vagy tisztaság van. De hidd el, hogy a kutyát nem érdekli, hogy élére legyen állítva minden. Aki meg beszól (de nem fog!) nyugodtan küldd haza a p1csába. A te házad, a te várad, a te szabályaid. Két gyerek mellett lesz olyan, mikor örülsz, hogy a wc és a hűtő között van egy járható ösvény. 😄


A kisfiadnak a neten is kereshetsz olyat, amivel lefoglalod. A miénk kb. ekkora volt, mikor felújítottuk a házat. Mindig segíteni akart. Kapott egy vödör vizet, egy ecsetet, és "lefesthette" a kerítést. Napokig le tudtam kötni vele. A másik fél napos elfoglaltsága volt, hogy sarat meg pocsolyát csináltunk az udvaron, abban autózott meg motorozott. Úgy nézett ki, mint a kismalac, de erre van a mosógép, én meg tudtam mással foglalkozni mellette.

2021. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Én ugyanígy vagyok,34. Hétben, csak nekem 1,5 éves a "nagy".

Gondolhatod.. Engem is kikeszit a meleg meg úgy minden, de én próbálok benti játékokat kitalalni, gyurmazunk, rajzolunk stb.. De igyis állandóan mutogat az ajtóra, hogy menjek ki vele, de képtelen vagyok rá! Nekemis bűntudatom van, de nem tudok mit csinálni. Biztos, most alapból érzékenyebbek vagyunk ezekre a dolgokra, és kicsit tulgondoljuk. Jó anya vagy!

Kitartas neked, már nem sok van! :)

2021. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Én meg bizony a férjemmel beszélném meg, hogy az utolsó hónapban, dolgozzon kicsit kevesebbet. Ne haragudj, de ha jól számolok 60 órát dolgozik ha 1-1 óra az oda vissza út.


1 hónapig adjátok lejjebb, és dolgozzon ha tud csak 40-et.

2021. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13!

Kitartás akkor Nektek is!


14!

Nem tud kevesebbet menni. Szept 15ig így dolgozik, 2 éves szerződést írtak alá. Fel járnak Budapestre, ő hordja az embereket, ő a csapatvezető, utána pedig haza mindenkit. Csak az út így 3-3 és fél óra.

2021. aug. 17. 21:24
 16/17 anonim ***** válasza:
6%

Figyelj,nem tudsz mit csinálni.Abban a helyzetben vagy amikor már rég nem te irányítod a dolgokat.Megértem,hogy a nagy gyerek megszokott dolgokat,de most jó lenne mégis vele valami olyat kitalálni amivel ő is nyugton marad egy kicsit.Gyurma? Kinetic Sand (bocsi nem tudom magyarul)? Rajzolás,vagy festegetés? Esetleg közelebbi játszótér ahol ülhetsz?


2 hetet kellene csak kihúzni maximum.Vagy apával mi van,akkor vesz ki szabit,ha te szülni mész? Előbb nem tud akár egy héttel hamarabb,hogy egy kicsit pihenhess? Nagymama nem tudja megerőltetni magát egy kicsit? :/


Én teljesen megértem a helyzetet.Biztos,hogy én is leszek ilyenben hamarosan csak én 2 évessel,még én sem tudom mit hogyan fogok megoldani..

2021. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
74%

Kitartás! Már nincs sok hátra, gyorsan elmegy hidd el.


Nem vagy szar anya amit viszont tanácsolni tudok hogy ne a babára fogd h nem tudsz leülni a földre (én sem tudtam már a végén, és a 12.hettol kemenyedett a hasam a második babával. 30.hettol emelni sem lehetett a fiamat mert elkezdett nyílni a méhszáj) hanem mond hogy fáj a hátad, derekad bármi. Ne érezze már most a gyermek hogy a baba miatt háttérbe szorul.


Ilyenkor a leggyorsabb ételekben gondolkozz...

Tojásleves, borsóleves, borsófőzelék virslivel vagy finomfőzelék. Túrósteszta, mákosteszta, grizes tészta... Ezek fél óra alatt kész vannak maximum.


Nem mondom h ússzon a lakás főleg ha igényed van rá. De ha úgy érzed nem megy ne erőltesd. Én is guggolva porszívóztam az ágy alatt emlékszem de mikor éreztem h izzadok es kemenyedik inkább hagytam a francba...

Nincs sok hátra meg tudod csinálni

2021. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!