Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek mennyi idő...

Kismamák, nektek mennyi idő telik/telt el 2 oltás között?

Figyelt kérdés

Megkaptam az első pfizer vakcinát, de pozitív tesztem lett rá egy hónapra. A második pár nap múlva kellett volna, de nem mertem beadatni.

Nekem az elsőtől nagyon erős lázam volt, ami nekem csak több lázcsillapítóval múlt el.

Elsősorban a láz miatt én nem merem beadatni majd a terhesség alatt a másodikat.


Félek azonban, hogy esetleg ha elkapom terhesen vajon ez az 1 mennyire fog védeni meg hogy a 2. Oltásig el fog telni 10 hónap a 2 oltást között és így nem tudom mennyire lesz megfelelő immunválaszom.


A szívem azt diktálja, hogy inkább a szülés után adassam be a 2.-at.


Kedves kismamák! Szeretnélek titeket megkérdezni, akik úgy döntöttek felvettétek az oltást nektek hány hónap telt el 2 oltás közt? Illetve nálatok hogy volt az oltakozás terhesen?


Köszönöm előre is, ha válaszoltok. Szívesen fogadok több választ is, mert nagyon tanácstalanul érzem most magamat sajnos.



2021. aug. 18. 06:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
10. De akkor az elsőt miért adattad be? Vagy akkor annak nem lesz hosszútávú hatása csak a másodiknak? Mert nyilván ki nem ürül egy hónappal a terhesség előtt beadott anyag. Sőt a kialakuló életben az tudna inkább kárt tenni mint egy már kifejlődött, életképes huszonx-harmincx hetes magzatban.
2021. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Az elsőnél még nem voltam várandós (nem is terveztem, így alakult). És más, ha antitest megy át a babának, mintha telibe megkapja a véremen keresztül a vektor vakcinát.
2021. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Bocsi, nem vektor, génbázisú, mert a Pfizer pont az utóbbi.
2021. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

Túl sok antitest nem megy át a placentán az embriónak vagy magzatnak. (Mert ugye még nem baba)

Erre pont van tanulmány…

2021. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%

Atya úr isten !! Hogy a fenébe mertétek beoltatni magatokat??

Én azon izgulok nehogy most terhes legyek mert 100%hogy nem oltatnám magam!

Gondolkodtatok már rajta milyen baja lehet majd később a babátoknak??

Uram atyám

2021. aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
15. Igen, végiggondoltuk. Egeszen pontosan semmi baja nem lesz a koronavírus elleni oltás miatt a magzatnak. Hiába akarják egyesek másként beállítani.
2021. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

#15, igazad van, inkább abortuszra kellett volna mennem 2 sikertelen év után, nehogymár a covid alatt szüljek…

Szerencsére nem vagyunk egyformák.

2021. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%

Az jó 16-os, ha te ilyen előrelátó szakértő vagy, mert akárhol rákeresel a vakcina várandósokra és magzatra gyakorolt hatásaira, ezt írja: “None of the vaccine trials chose to include pregnant individuals, so our direct knowledge is currently limited.”

Ha kell szívesen lefordítom. Ez egyébként a Harvard kutatási oldaláról van.

2021. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
41%
18. Rengeteg gyógyszer van amit nem ajánlanak terheseknek pedig szedhetnék mert ártalmatlan. Szimplán csak senki nem vállalja be, hogy beadja a gyógyszerét várandósnak mert ha BÁRMI lesz a sok majom majd a gyógyszerre mutogat akármilyen tanulmánnyal is fogják megdönteni. Ennyit erről.
2021. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Amit ide hoztam idézet azzal csak a 16-os nagy okoskodását, hogy ő pontosan tudja milyen hatása lesz, akartam megdicsérni, tekintve hogy a világ legnagyobb kutatói is kiemelik, hogy nem végeztek kísérleteket, így nem tudhatják biztosan, hogy milyen hatásai lehetnek.

Nekem teljesen mindegy ki oltat várandósan meg ki nem, mindenki szíve joga szerint dönt, én is így tettem (érdekes, hogy itt azok vannak végig lepontozva, akik nem oltanak, egy másik ugyanilyen kérdésnél meg azok, akik igen, szóval valójában csak a kérdés megfogalmazásán múlik az emberek véleménye). Én senkinek nem mondtam, hogy oltasson vagy ne oltasson, pont azért, mert senki helyében nem is vállalnám a döntésért a felelősséget. Nekem így nyugodt a lelkiismeretem, másnak meg máshogy. Így is eléggé problémás volt eddig a várandósságom, a fejem tetejére sem hiányzik még egy rizikófaktor, ha meg elkapom a vírust és komoly következménye lesz, az is az én döntésem következménye, amit el is fogadok, de azt nem tudnám, ha amiatt lenne baja a babámnak, mert én megtettem valamit, amit amúgy nem kötelező. Csomó minden van, ami nagyon ritkán okoz problémát a várandósság alatt, de hiába mondod annak az egynek, akinek okoz, hogy amúgy 10, 100, 1000 vagy millió más esetben nem volt probléma, csak te épp megszívtad, de nyugi, amúgy 99%-ban biztonságos. A legfontosabb szerintem akkor is az, hogy mindenki a saját döntésével tudjon nyugodt lenni, és engem a lepontozások sem zavarnak, mert én a saját életemmel, tetteimmel 100%-ig békében tudok lenni. Ezt kívánom mindenki másnak is, mert ez a legfontosabb! 😊

2021. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!