Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oltás nélküli orvosi ellátás...

Oltás nélküli orvosi ellátás kismamaként?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy várandós vagyok. Márciusban átestem a covid-on, szeptemberben végén jár le a védettségi igazolványom. Őszintén szólva egyáltalán nem szeretnék oltatni, maximum ha már nincsen más választásom.

Jelenleg attól tartok, hogy szeptemberben ha jön a 4. hullám majd nem fognak fogadni vizsgálatokra sem oltás vagy védettségi igazolvány nélkül. Terhesen nem szeretnék oltatni, őszintén szólva féltem a kisbabámat. Megtehetik, hogy nem fogadnak oltás nélkül? Vagy ha minden alkalommal pcr tesztet kérnek, azért van több vizsgálat, amire 18ezret pluszban fizetni nem lenne olyan mókás.



2021. aug. 3. 23:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
76%
Nem fogja senki megtagadni tőled az ellátást, ahogy alkalmanként pcr tesztet sem fog kérni senki. Elég vad gondolatok. Január óta járok nőgyógyászhoz, február óta terhesség miatt. Át sem estem a fertőzésen, nem is oltattam. Ez miatt hátrányos megkülönböztetés nem ért. Leszámítva, hogy a védőnő b.sztat az oltással...
2021. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatodat.

Egyre több ismerősöm számol be arról, hogy pcr tesztet kérnek a kórházban tőle, ha kontrollra menne (műtét utáni szövődmény miatt, szó szerint kilyukadt a bele) és ha nincs beoltva, negatív pcr teszttel mehet csak, vagy ne menjen. Barátnőm apukája is úgy mehet fogorvoshoz, hogy oltás vagy pcr teszt. Én is 2 hét múlva megyek fogorvoshoz, nekem nem említette időpontkéréskor (tegnap) hogy bármit vinnem kéne. Csak sokan pedzegetik ezt a 4. hullámot. Bár azt is olvastam, hogy 3 típusnál nem tagadhatják meg az ellátást: haldokló, kisgyermek és várandós nő.

Nagyon bízom benne, hogy így is marad, mert nehezen jött össze a baba, ezért nem is mertem oltatni, mert sokak ciklusába bezavart, de várandósan meg a babámat sem szeretném kísérleti tesztnek alávetni... Szerencsére enyhe tünetekkel estem túl a covid-on, így nem félek tőle túlzottan.

2021. aug. 3. 23:33
 3/81 anonim ***** válasza:
70%
Én két oltáson vagyok túl. A gyerek makkegészséges és én is. Viszont így is beengednek, nem fognak ezért kidobni max néha a biztonság kedvéért letesztelnek ha betegségre utaló jeleket mutatsz.
2021. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Tudom, hogy nem feltétlenül okoz gondot, de még annyira friss ez az oltás, és a közvetlen környezetemben is a betegség is annyira más tüneteket mutatott egy családon belül vagy hasonló embereknél (sőt volt aki el sem kapta pedig érintkezett folyamatosan covidos személlyel). Lehet az egyik embernek az oltás nem okoz gondot, míg a másiknak igen :(
2021. aug. 3. 23:41
 5/81 anonim ***** válasza:
67%

38 hetes terhes vagyok és eddig senki nem kérdezte meg, hogy be vagyok e oltva.

Ha te nem szeretnéd terhesen akkor ne. Nem kötelezhet rá senki, ahogy meg sem különböztethetnek főleg nem az egészségügyben.


Az hogy van e valami hatással a babára, az a véleményem, hogy nem most fog kijonni ha igen hanem évek múlva. Én meg nem kockáztattam. Aki emiatt el ítél azt nagyon tudom sajnálni, de mindenki foglalkozzon magával.

2021. aug. 4. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
25%

Ha a gyerekedet valóban féltenéd, oltatnád magad.

Hogy 1, védettséget adj neki, 2, ne halljon meg az anyja egy terhesen veszélyesebb fertőzéstől.

2021. aug. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
13%
5ös, és ha miattad meghal a gyereked Covidban? Tükörbe tudnál nézni, hogy megvédhetted volna mégsem tetted?
2021. aug. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi erővel az oltás szövődményeibe is bele lehet. Én ebbe nem fogok bele menni. Leirtam a véleményem... Azon felül senkivel ben állok le az utcán sem sehol vitatkozni az oltással kapcsolatba.. Mindennek vab pro/kontra oldala. Engem nem érdekel ti oltattatok e és mivel/miért hányszor. Nem fogok vissza kérdezni. Nektek sem kell😉
2021. aug. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
45%

Én mondjuk jobban féltettem a babámat, amikor covidos voltam, mint az oltás miatt.

Az oltás nem új dolog. Mindegyik oltóanyag több éves/évtizedes, technológia, csak a tüskefehérjét cserélték ki benne, ahogy azt az influenza esetében is csinálják minden évben.

Hidd el, sokkal rosszabb terhesen covidosnak lenni. Akkor aztán tényleg úgy kezelnek, mint valami leprást. Gyógyszert nem kapsz, orvos nem lát, csak rettegsz, hogy túléljétek mindketten.

2021. aug. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
62%

32 hetes vagyok, nem oltattam, nem is fogok. Októberre várjuk a babankat. Mellette fogorvosi kezelésre ia járok.

Sehol nem ért megkülönböztetés, sehol nem kellett negatív teszte. Covidos sem voltam.


Ellenben nagynéném a szülészeten dolgozik, amióta oltják a kismamákat, határozottan magasabb a koraszülés aránya...

2021. aug. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!