Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi van még? Legalább még...

Mennyi van még? Legalább még 2 hétig kihúzom hogy ne legyen gond?

Figyelt kérdés
36 hetet töltöttem be a doki 2 hete megrövidült méhnyakat állapított meg de zárt méhszájat!A hasam 1 hete nagyon le ment tegnap a pindurkám alig mozgott!Jósló fájásaim nem nagyon vannak csak néha nyillalgat a bal oldalon!Meg 2 napja csak úgy rám jön a hányás!Ez jelent valamit,vagy még semmi jelentősége?Ja és nagyon bevan dagadva az orrom meg a szám de ez kb.3 napja!Szerintetek mennyi idő van még hátra?Mert a hasam hogy leereszkedett azt mondták lehet hogy 1 héten belül meglesz a cseppem meg 2 hete a doki is azt mondta hogy kiméljem magam pihenjek sokat mert bármikor megszülhetek!De ezt nem tudom sajnos teljesíteni mert van egy igen aktív 3 éves pasim is!
2010. jún. 20. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebbol nem lehet megallapitani, de jo eselyed van arra, hogy akar vegig bent marad a baba es idoben jon.

Nekem a masodik terhessegem mar eleve megrovidult mehnyakkal indult, harmincadik het korul nyilni is kezdett a mehszaj. Mivel a helyzet stagnalt, nem rosszabodott, igy csak magneziumot kellett szednem eleg durva mennyisegben (sokat kemenyedett a hasam, egyertelmuen ez okozta a nyilast), mas dolgom nem igazan volt, pihenni en sem tudtam, mert meg a nagyobbik gyermekem is baba volt szinte (akkor mult egy eves).

A pocakom eleve nagyon lent volt szinte az elejetol kezdve, majd a 36. heten annyira lement, hogy attol lentebb el sem tudtam volna kepzelni. Erre kiderult, hogy a baba feje nem is volt beilleszkedve, csak vajudas kozben ekelodott be, tehat meg a pocak leszallas sem jelentett semmit.

Szerintem a legtobb, amit tehetsz, hogy megnyugszol es teljes termeszetesseggel arra gondolsz, hogy a babad kivarja az idejet.

(En is sokat aggodtam eleinte, ugyanis csak a 38. heten tudtunk koltozni az uj hazba, de azutan ugy voltam vele, hogy hiaba izgulok, attol jobb nem lesz. Kertem a babat, hogy maradjon bent. Megtette, csak a 40. heten szultem.)

Jah, egyebkent a magneziumot nem kellett elhagynom 36 hetesen, ahogy szoktak, mondta a dokim, hogy szedjem a 38. het vegeig, mert amikor tartottunk harom magnezium mentes napot, akkor szinte vegig kemenyedett a pocakom. Vegul amikor abbahagytam visszatertek a kemenyedesek es 39 hetesen mar 1333as mehszajam volt.

2010. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egy hetet kihúzol, akkor sem lesz gond. Én vizsgaidőszakban szültem, valószínűleg azért lett meg a babám 37 hétre. Igaz, hogy 2550 g-mal született, de neki volt az osztályon a leghosszabb haja, összefüggő hosszú fekete, szép egészséges hosszú körme, azt mondta minden orvos, semmi nem látszik abból, hogy korábban jött. A szopcsi ment egy kicsit nehezen, de aztán abba is belerázódtunk. :))
2010. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!Ugyanígy voltam, és 37 hetesen szültem 3500grammal !

Semmi gond nem volt!

2010. jún. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már normális a lerövidült méhnyak, nekem is most igy volt és most 38 vagyok 1 ujjnyira kitágulva és semmi jele szülésnek. Előző terhességeimnél is 1 hónappal előtte nyitva voltam egy ujjnyit és mégis ráhúztam velük. Ja és a hasam is lent van, volt.
2010. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!