Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismama vagyok mit...

Gyak.kérd. kérdése:

24 hetes kismama vagyok mit vegyek be napok óta tartó fejfájásra?

Figyelt kérdés
Rubophent szedtem mindig is tegnap ettem 2db-ot előtte 1db-ot ma még nem de szétszakad a fejem viszont a gyomrom kikészül tőle megy a hasam .

2021. aug. 27. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Panadol rapid. Mondjuk én algopyrint is vettem be amikor úgy éreztem, hogy elpusztulok.
2021. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Panadol nekem nem ért semmit így fél algopirint.
2021. aug. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő nekem panadolt és algopyrint mondott.
2021. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Rubophent nem szabad terhesen


Algopyrint lehet ilyenkor, még a paracetamol tartalmút (panadolt) sem ajánlják új kutatásokra hivatkozva, bár én azt vettem be ha fájt valami.

2021. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont a panadolt mondta,a védőnő 🙄
2021. aug. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es, a Rubophen az paracetamol...azt lehet szedni.
2021. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Mint írtam a paracetamol tartalmúakat pont nem ajánlják, így a rubophent sem.


a napokban volt róla nagy cikkezés az interneten is, illetve a szülész orvosom is felhívta rá a figyelmem, mert én is akartam szedni a fájdalmaimra, csak ezért írom én is. Nekem algopyrint mondott, szülés után is azt kapjuk.


Eddig is úgy volt hogy csak bizonyos mennyiségig lehet szedni a paracetamolt, (hogy tiszta legyen, napi 500 mg paracetamol még oké volt, több nem)


Na a mostani tanulmány szerint nem szabadna szedni terhesen, a kérdés inkább az, hogy a mi fenét szedjen a terhes nő ha fáj valamilye..


[link]

2021. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rubophent szedtem én is mindkét terhesség alatt orvosi javaslatra. De vmikor nem segített, olyankor kénytelen voltam Algopyrint bevenni.
2021. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es, ez a tanulmány csupán korrelációt mutat, kauzalitást nem (és én elolvastam az egész tanulmányt :)). Ráadásul az absztrakt első mondtaa már az, hogy "inconclusive" tehát nem döntő erejű a tanulmány.


Ennyi erővel vizsgálhatták volna azt is, hogy hány nő evett sonkát a terhesség alatt, és az így született gyerekek közül produkál-e legalább 1 tünetet az ADHD-ből... Tudományos papírokban jártas ember vagyok, de azért ez nem a legprecízebb dolog amit olvastam. Kezdve azzal hogy az ADHD tüneteggyüttes, akkor hogy lehet kimondani, hogy ADHD-t okozhat a paracetamol, ha azt nézték, min 1 tünetet produkálnak-e...? (Lehet valami határidős ösztöndíjpénzt kellett elkölteni valami fejlődési rendellenesség kutatásra :D)


Nem leszólni akarlak, mert aki nem olvas gyakran ilyan tanulmányokat, megvezetődhet a rövid bemutató cikkekkel, de ez a tanulmány, ahogy ők maguk is írják, nem "perdöntő". Természetesen szerintem se kell kétpofára zabálni a paracetamolt, de a "nem ajánlják" is egy sarkítása ennek a tanulmánynak.

2021. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hogy vagy te és baba?
2021. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!