Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki gyogyszeres kezelés alatt áll? Ha igen mit szedtek?

Figyelt kérdés

Pánikbetegséggel kezelnek

Beszéltem genetikussal, azt mondta szedhetem a gyogyszert, viszont én félek h baja lesz a babának

Nagyon az elején vagyok 5 hetes..



2021. szept. 3. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én epilepsziás vagyok és gyógyszert kellett váltanom, de már a terhesség előtt mert fokozatosan állították át. Érdemes elolvasni a gyógyszer leírást és beszélni egy nőgyógyásszal akinek ez a szakterulete.
2021. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
El olvastam, de az áll benne, hogy terhes nőknél való alkalmazásával kapcsolatos korlátozott tapasztalat nem utal megnövekedett kockázatra. Ennek ellenére terhesség alatt történő alkalmazásakor elővigyázatosság szükséges.
2021. szept. 3. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha kell szedni, kell szedni...ez van, nincs sok választásunk. Én is szedtem végig epire, most is a szoptatás alatt. Nem tehettem meg, hogy nem szedem, a saját magam érdekében, a gyermek érdeke is, hogy kezelve legyen az alapbetegségünk. Sajnos rizikós, de mindig azzal "vigasztaltam" magam, hogy egészséges kismamáknak is, nyilván nem olyan mértékben.

Ők szerencsésebbek. De Te is az vagy, hisz kisbabát vársz! 😍🥰 A legjobbakat kívánom Nektek 😉🙏

2021. szept. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha majd a szoptatásra kerül a sor (tudom az még odébb van), ezt az oldalt ajánlom, én mindig itt csekkolom a hatóanyagokat. 3as voltam


[link]

2021. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Panikbeteg vagyok és depressziós, direkt felkerestem egy olyan pszichiátert aki a terhesség alatt szedhető gyógyszerekkel tisztában van. Sertralint szedek 100 mg illetve Rivotrilt reggelente 0.25 mg szóval szinte semmi, nagyon néha kell délután még egy fél vagy negyed. Ezen kívül pajzsmirigy gyógyszert szedek rendszeresen ugye azt muszáj, a többi vitamin de jövő héten iratok fel Ludeat mert iszonyatosan sok a savam és nagyon fáj a gyomrom tőle.
2021. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3as nagyon szépne köszönöm 🥰❤️

És mindeninek jo egészséget kívánok 🤗

2021. szept. 5. 08:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nagyon szívesen 😊🥰 még annyi eszembe jutott, hogy nekem anno kicsit emeltebb mennyiségben kellett szedni a folsavat pont a gyógyszerek miatt (az epis bogyóim a folsav felszívódást csökkentik), (ha eddig ez nem merült fel Nálad) érdemes esetleg utánajárni, utána kérdezni 😉
2021. szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenképp rá kérdezek 😊
2021. szept. 5. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!