Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anya nevén a gyerek?

Anya nevén a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az édesapjával a gyereknek elmaradtunk, nem nagyon szeretném s igazából szerintem ő sem, hogy bármi köze legyen ehhez a gyerekhez.

Igazából örülök, hogy ez a szakítás végbe ment, s annak mégjobban, hogy a gyerekkel mindent rendben találtak annak ellenére, amiket csinált, s nem igazán tudtam róla.

Nem voltunk házasok, épp hogy 1-2 hónapig éltünk együtt, nem ment, elmaradtunk, a gyereket tudta van, s akkor is szakítottunk, egy gyerek nem tarthat össze egy olyan kapcsolatot, ami eleve nem működik.

Szerinte el kellett volna vetetni, ő nem akarta a kezdetektől fogva a gyereket, azt is mondta, hogy neki nem kell, mert bennem fejlődik s belőlem jön ki.

Én érthető okokból kifolyólag nem szeretném a nevére adni, plusz 600 km-re van innen, ha a gyereknek személyit vagy valamit csináltatni kell, az aláírása nélkül nem fogják tudni megcsinálni.

Lehetséges, hogy nem adom meg az apa nevet, hanem ha bármi történne velem, akkor a nagymama nevét másodlagos gyámnak, vagyis anyukám nevét?

Nagyon fontos lenne ez, mert a védőnő szerint kelleni fog, de nem szeretném..

Tudom odébb van még egy kicsit a dolog, de akkoris..

Előre is köszönöm a válaszokat!🥰


16hkm



2021. szept. 6. 10:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Magyarul nem lehetne?


Ha nincs apasági ynilatkozat, az anya nevére kerül a gyerek. Ha nincs apa, később képzelt apát kell bejegyeztetni. Másodlagos gyám nem létezik és az apa helyett mást, tehát anyád, nagyanyád nem jegyeznék be anyakönyvbe.

Ha bármi történne veled és nincs hivatalosan apa, akkor a gyerek legközelebbi vérrokona lesz az, akinek felajánlják a gyerek családba fogadását illetve őt kerik fel gyámnak. Nálad ez anyád lesz.

2021. szept. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem a védőnő beszélte, hogy mindenképp apasitani kell a gyereket, olyan nincs, hogy nem, és ezért kérdeztem, ezért írtam ki, pont most jöttem haza onnan. Gondoltam hátha van valaki, aki kicsit jobban ért ehhez, mint én, mert első gyerek, meg ilyenek.

Ő másodlagos gyámot is beszélt, ergo ezért írtam azt is.

2021. szept. 6. 10:53
 3/31 anonim ***** válasza:
58%

Google fordítóval írtad?

Apásítani kell a gyereket?

2021. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem, a védőnő mondta így.🤨
2021. szept. 6. 10:56
 5/31 anonim ***** válasza:
92%
A védőnő nem gyengén gyökér. Azt mondod, hogy a gyerek apja ismeretlen. Mondjuk furán fognak rád nézni, hogy egyéjszakás kapcsolatból egy ismeretlennel gyereket szülsz, de hát ez van.
2021. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell a gyereket "apasitani" és nem létezik másodlagos gyám. Magyar vagy?
2021. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Na ha nem írom ezt ide ki, akkor abban a hitben vagyok, hogy muszáj beírassak valakit, mert a védőnő szerint így is, úgy is muszáj.

Mondjuk ő azt is mondta egy kismamának, hogy a babának kihagy egy ütemet a szíve, úgyhogy..

Nekem is, hogy jobb lenne elvetetném, holott pont az ellenkezője lenne a feladata, szóval igazából rájöttem, most pedig tényleg megbizonyosodtam róla, hogy nem kell minden esetben neki hinni.

2021. szept. 6. 11:06
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tesz apasági nyilatkozatot, be sem írják az anyakönyvbe.

Tényleg van ilyen, hogy gyámhatóságnak eljárást kell indítani a gyerek talán 2 éves koráig, hogy meglegyen az apa és beírják, hogy"Szabó János" , vagy bármilyen kitalált nevet, ettől neked nem lesz kevesebb jogod stb.

Legalábbis valamikor így volt, most nem tudom, maradhat e az apa simán ismeretlen. De szerintem erre gondolt a védőnő.

2021. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: magyar persze. A védőnő beszélte az apasítást, mondjuk nem is értettem, azért írtam így ki, meg a másodlagos gyámot is, első baba, plusz ugye apa nélkül, ilyen helyzetben nem igazán voltam még, azért írtam ide ki, mert utána kerestem én a dolgoknak most, csak hiába írtam be, hogy másodlagos gyám meg apasítás, nem adott ki semmit, ezek szerint érthető okokból.😂
2021. szept. 6. 11:08
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
8as vagyok. Úgy értem, hogy egy fiktív nevet írnak be, csak hogy legyen ott valami, nem az igazi apját, de tényleg nem tudom, ez így van e még.
2021. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!