Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más néven szólítani a gyereket...

Más néven szólítani a gyereket? Ti hagynátok?

Figyelt kérdés

Több olyat is ismerek, akiről kiderül nem is úgy hívják, ahogyan szólítani szokták.

A férjem családjában nem egy ilyen van. Azt betudtam annak, hogy apja\anyja nevét kapták a gyerekek, így különböztetik meg.

Most kiderült a gyerekem edzőtársáról, hogy nem is úgy hívják, ahogyan tudtuk.

Anyukája elmondta, hogy mert ő másképpen kezdte nevezni magát, azért mindenki úgy szólítja. Laura a neve és Tinának szólítják 3 éves korától.

A férjem mesélte, hogy a kollégája gyereke is így volt, ott az anyakönyvben is módosították végül.


Csak számomra furcsa ez? Én nem tudnám nem a nevükön szólítani a gyerekeimet.



2020. ápr. 10. 20:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha az neki jobban tetszik, akkor persze. Egy dolog, hogy en adtam neki egy nevet, ami nekem tetszett, de ha a gyerek utalja, akkor nyugodtan hasznaljon masikat. Ha meg csak ilyen mulo hobort, mert epp ez tetszik neki, akkor is rahagynam.
2020. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Én nem nevezném máshogy, nem a gyerek diktál. Persze nem is adnék neki olyan nevet, ami ciki, de pl kérdésben említett a Laura teljesen normális. Ha nem tetszik neki, felnőttkorában megváltoztathatja úgyis.
2020. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a cigányok csinálják ezt. Sokat közülük máshogy szólítanak, mint az anyakönyvezett neve. Az öcsémnek anno volt egy Isaura nevű osztálytársa, aki valójában Ildikó volt.
2020. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hogy utálhatja egy 3 éves a saját nevét? Nekem se a kedvencem a saját nevem, de ez tiniként jött elő és sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy másképpen hívnak. De sose szólíttattam másképpen magamat. Na jó, kivétel a legjobb barátnőm, vele hívtuk egymást másképpen (az éppen aktuális kedvenc néven). 😂
2020. ápr. 10. 21:09
 5/25 anonim ***** válasza:
76%
Minden rosszindulat nélkül, tényleg cigány szokás.
2020. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ha nem is cigány, de vidéken gyakoribb. A férjem rokonai is vidékiek.
2020. ápr. 10. 21:15
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek egy Gézát aki igazából László. Ő már 50 éves és nem cigány. Fura de elfogadtuk és így hívjuk.
2020. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan családot, ahol a gyereknek két neve van. Az anyja Marcinak hívja, az apja meg Krisztiánnak. Nekem ez is fura.
2020. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a tesitanár ismeri anyámat is, és akkor mondta, hogy az ő keresztnevére (anyáméra) is hallgassak, mert csomószor nem jut eszébe az én nevem, vagy hogy engem máshogy hívnak. Ja mert anyám nevére csomó ideig nem is figyeltem, mert olyan nem volt az osztályunkban, tehát ilyenkor nem reagált neki senki:D:D És akkor mondta, hogy majd arra is figyeljek. :) Meg pl van a Varga György a Mirigyből még, na, őt például sokan Győzőzik, valszeg, mert volt egy (vagy több) olyan IHM-show, amiben Győzőnek öltözött be. :) Mind a kettőre hallgat énszerintem.
2020. ápr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
*meg pl van, aki unalmasnak, meg nem szépnek találja a saját nevét, és akkor kitalál magának egy új nevet/becenevet; (már hallottam olyat is, ami egy másik keresztnév volt, tehát semmi köze nem volt az eredeti névhez; de szal azzal jobban tudott azonosulni.
2020. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!