Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Semmi étvágyam terhesen....

Semmi étvágyam terhesen. Lehet baja a babónak?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok és semmi, de semmi étvágyam az égvilágon. Nem kívánok rá semmi fura dologra és hányingerem, undorom sincs. De az étvágyam is elment. Eddig sem voltam nagy evő, de most aztán végképp alig tuszkolok le pár falatot. Ma eddig egy fél szelet kenyeret, meg pár falat penne carbonara-t ettem és dugig vagyok. Nem bírok többet enni, mert akkor meg már jönne a hányás/hányinger.

178cm és 56kg vagyok, tehát eléggé vékony.


2021. szept. 8. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Hosszú távon lehet. Átmenetileg (egy-egy nap kimarad étkezés tekintetében) szinte semmi esély nincs rá. Ha nem tudsz magadtól enni, akkor menny korházba, ott kapsz infúziót és rájönnek, hogy mitől működsz fordítva mint kellene (a nők 99%-a terhesség ideje alatt sokkal jobban kívánja az ételeket, mint előtte).
2021. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a 3. nap hogy nem eszek rendesen. Tegnap konkrétan csak egy kisebb kakaós csigát. Már mennem kéne?
2021. szept. 8. 13:02
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Szedj terhesvitamint, hogy ne legyen valami hiánybetegséged (rossz fogak, hajhullás), mert a baba elveszi, ami kell. B-vitamin komplexet (amiből a folsav a B9) ajánlják egyébként is a baba idegrendszerének, meg a tiédnek is, na meg jó étvágyat is csinál, a B6 meg valakinek használ hányinger ellen is - szóval erre külön beruházhatsz. Kórházba akkor kellene menj, ha tényleg éhezel, és a vizet is kihányod, de a ha lement egy kis kakaóscsiga, az még nem az a szint. Folyadékpótlásra figyelj, igyál többször keveset, ha az is hányingert okoz.
2021. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Próbald meg kicsit megerőltetni magad
2021. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Inni iszok rendesen. Attól nem vagyok rosszul.
2021. szept. 8. 13:15
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy kéne! Nehogy orvoshoz menj, semmi bajotok nem lesz! A baba elveszi azt amire szüksége van! Én a 6-15. hétig hánytam, napi 10x,semmi sem maradt bennem. 45kg-ra fogytam! A babám tökéletesen fejlődött,semmi baja sem volt!3300g-mal született.Ma már 5 éves ,erős, egészséges nagylány!
2021. szept. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Jaj, dehogy kell ezzel dokihoz menni. Első 12. hétben rengetegen hánynak, nincs is bevitt tápanyag, a baba pedig a raktáraidbol építi fel magát. 2. trimesztertől fontosabb enni, mert akkor már hízik is, de akkor sem kell többet, mint amennyit szoktál. Én egyébként hánytam végig nagyon durván, a lányom tökéletes súllyal született, nekem lett vitaminhiányom és nem híztam el, ez a következmény, ha végig nem eszel.
2021. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

Nekem se volt,undorodtam is, rosszul is voltam, hányinger puffadás gyomorfájás. De muszáj összeszedni magad és eszegetni. 3óránként pár falat,de lehet turmix is, joghurt, gyümölcs, keksz.

Emellett a terhes vitamin persze.


Nekem mostanra megjött az étvágyam, de a gyomrom is fáj a sok savtól ha nem eszek 3-4 óránként.


168cm/54kg vagyok, én se akarok fogyni, de te tőlem is jóval soványabb vagy a magasságod miatt, muszáj enned ha nem akarsz hajhullást meg fogromlást..

2021. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Én 2 hónapon keresztül nem bírtam enni. Korházba kerültem, ekkor már 40 kiló körül voltam. Rá egy napra el is vetéltem. Azt mondta a doki, hogy hamarabb kellett volna bemennem, mert már nem tudott több energiát felszívni a magzat. 1 évre rá újra megpróbálkoztunk. Ugyan ez volt, pedig ekkor már mindent megtettem annak érdekében, hogy tudjak enni. 3 hét után mentem korházba, és ott is maradtam majdnem 2 hónapot. Ez jó döntés volt, biztosra merem fogadni, hogy emiatt született egészségesen a fiam :)
2021. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4%
9-es szerintem ez egy akkora hülyeség, amit gondolsz, hogy arra nincsenek szavak. Nekem egyébként pontosan az ellenkezöjét mondták. Minden vészes terhességi hányásos ismerősöm sikeresen megszülte a babát. De ha belegondolsz a háborúkban is születtek gyerekek és vetélés is volt mindig, akár evett az anya, akár nem.
2021. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!