Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első trimeszteri vérvételt...

Az első trimeszteri vérvételt mikortól lehet megcsináltatni?

Figyelt kérdés
A régi kiskönyvben 1-13. hét volt, az újban csak annyi, hogy I. trimeszterben végzendő. Interneten olvastam azt is, hogy a 8. héten esedékes, meg azt is, hogy 7-12. hét, de azt is, hogy csak az a lényeg, hogy a 12. hét előtt meglegyen. Ha már a 4-6. között elmennék, és már ezzel a lelettel együtt mennék az első (nulladik) ultrahangra, az túl korai lenne?

2021. szept. 13. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd terhessegmegállapítással együtt kapsz rá gondolom beutalót, szóval amit bizonyíthatóan nincs szívhang, addig az orvos nem utal be.

Ha más módon beutaltatod magad, teljesen felesleges.

10. Hét fele elmész, aztán 12. Heti vizsgálatokra megvan az eredmény. Hová sietsz?

2021. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mennék 8. hét előtt, inkább 11-12. hét között. Ez adja a legpontosabb képet.
2021. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 12. betöltött hét után csinálták pár nappal, együtt az esedékes 12 heti ultrahanggal.
2021. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Míg nincs megállapitott élő terhesség (mert a 4és6hét közt nincs) nem is értem hogy merül fel ez a kérdés. Meg az sem 100%, hogy terhes vagy.... vagyis hogy baba is van a dologban.


Majd megállapítják a terhességet, onnan elballagsz a védőnőhöz, aki kiállótja a kiskönyvet, és majd utána kapsz beutalót, azzal mehetsz.

Ugyanis vannak olyan vizsgálatok is, amit egy sima labor nem tartalmaz.


10.héten voltam, akkor azt mondták, 10-12 közt a legoptimálisabb.


Egyébként ezt a labort nekem a 12.hétre kellett megcsináltatnom, addigra kérte a doki

2021. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Magánban is lehet laborba menni, oda nem kell beutaló, amit a kérdezőnek meg kellene várnia...

Ha amúgy is mész valami miatt vérvételre, akkor persze, csináltasd meg, de amúgy, ha semmi nem indokolja, csak azért mennél, hogy meglegyen, akkor szerintem még teljesen felesleges, hiszen még az sem biztos, hogy terhes vagy/megmarad.

2021. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En ma, kaptam meg a kiskonyvem, szerdán már a, 9. Hetet töltöm, majd elmegyek, előtte még le kell pecseteltetni a haziorvossal is a konyvet. Raerek, hova kapkodjak.
2021. szept. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kell mennem egyébként is a 4-6. hét között vérvételre, és ha nem szükséges akkor nem szuratnám meg magam pár héten belül 2x is. Magánban csináltatom fizetősen majd az összes szükséges vizsgálatot - beleértve a vérvételeket is -, így a kiskönyv és a beutaló sem szükséges.
2021. szept. 14. 12:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Van az pár hónap is, ha úgy alakítod (lásd 4. és 12. hét), de a te és a babád érdeke, hogy akkor menj, amikor orvosi szempontból jó.
2021. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval megkérdezed, kivétel nélkül minden válasz szerint túl korai de te mész, menj, csináltad meg, csak minek a kérdés akkor..

A kiskönyv meg nem ártana mert ha nem otthon fogsz szülni, kell , és nem csak az egyszeri anyaságihoz.

2021. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az 6.heten elkészült minden vizsgálat (más okból kifolyólag). úgy mentem a védőnőhoz a 10.heten hogy a kezembe voltak a vizsgalatok, de mondta hogy legyen újra csinaltatva az összes.

Én nem csinálnám meg előre, ha nem muszáj mert lehet utána újra kell.

2021. okt. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!