Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utalhat ez valamire?

Utalhat ez valamire?

Figyelt kérdés
A héten voltam 18. heti ultrahangon. Aznap az összes korábbi vizsgálat alapján 18+5 hetes voltam. Viszont az orvos azt mondta hogy az aktuális adatok 19+3 hetes magzatnak felelnek meg. Ha ilyen gyorsan nő, akkor lehet hogy hamarabb fog megszületni? Vagy túl nagy lesz a születésekor? Vagy még lassulhat a fejlődése? Esetleg utalhat terhességi cukorbetegségre? Mert tudtommal akkor szoktak nagyobbak lenni a babák, de nekem még nem volt terheléses vérvizsgálatom, így még nincs alátámasztva. Vagy ettől függetlenül csökkentsem a szénhidrátbevitelt?
2021. szept. 19. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12 hetesen UH méretek alapján két héttel volt nagyobb.

18 hetesen már csak egy héttel, kivéve a feje, mert az két héttel továbbra is.

25.héten meg mindene kisebb egy nappal :)


Semmit nem jelent, nem egyenletesen nőnek, meg az UH mérés se tökéletes.

2021. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmit nem jelent, az is benne van a pakliban hogy elmérték.

Nekem az elejétől nagyobbnak mondták 1-2 héttel, de nem lettem cukorbeteg, most a végére pedig pont a korának megfelelőnek mondják. Péntekre vagyok kiírva, semmi jele hogy ki akarna bújni.

2021. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra utal, hogy a babád éppen most picit nagyobb. 20. héten az enyém 1 héttel kisebb volt, 22. héten meg egy héttel nagyobb. Semmi nem jelent. Ne aggódj!
2021. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán lehet, hogy elmérték, nekem a 12. heti genetikain két héttel kisebbnek mérték, a terminust is kitolták, ki is akadt a magánorvosom, hogy hogy lehet így elmérni. 😅
2021. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a méretei apján mindig két héttel nagyobbnak mutatta a babát. A doki is aggódott már, hogy lehet császár kell. 37+1 napra született 3380g és 57 cm volt.
2021. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!