Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijedtem ma, hogy...

Nagyon megijedtem ma, hogy esetleg terhességi epepangásom van. Akinek volt ilyesmi mik voltak a tünetek? Holnap reggel megyek vérvételre.

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok most és már egy hete kb. este mindig elkezd viszketni egyetlen foltban a bőrőm a jobb bordáim felett. Csak este meg éjjel viszket meg piros ha nem vakarom is kicsit. Egyébként pár hete eléggé fáj is erre fele, de azok talán csak a bordaporcok, ahogy szerveim nyomják.

Emésztésem rémes de erre eddig nem is gondoltam mert alapból IBS-em van, nagyon puffadok és megy a hasam, orvos javaslatára dipankrint szedek ami segít emésztési bajokon valamelyest meg borsmenta tea. Pár napja az oldalam is viszketett ahol lett két nagy kiütés szerű valami, amit sikeresen sebesre vakartam álmomban...



2021. szept. 20. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi epepangásra nem az jellemző, hogy egy foltban viszket a bőröd, hanem az egész tested viszket, leginkább a tenyerek és a talpak, és éjszaka erősebb. Szerintem ez nem az lesz, simán valami bőrbaj.
2021. szept. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt. Végtagból indul, kézfej és lábfej, úgy, hogy azt hittem lenyúzom a bőröm.
2021. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt. Nem egy foltban viszkettem, hanem mindenhol. Hol a fejem teteje, hol a talpam, hol a hátán, hol a karom... Mindez félperces váltásokban, aludni nem lehetett tőle. És semmi nem látszott a bőrömön és nem fájt semmim.

Szerintem is inkább valami bőrbaj ez, ha piros és foltban viszket. Kend be Canestennel, ha használ, gomba. De háziorvos is adhat tippet.

Egyébként csak vérvétel mutatja ki, ha kolesztázis.

2021. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a jobb bordaív körül fáj akkor azért érdemes a vérnyomásra is odafigyelni. Kicsi az esély, hogy azzal legyen gond, de inkább figyeld.
2021. szept. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Vérnyomásom merem hetente az tökéletes néha kicsit alacsony.

Lehet a jobb bordám gyulladt be tényleg csak a feszítéstől és lehet felette is akkor szert viszket bor este mert addigra felpuffadok és meg jobban feszül a bor rajta.

Ma éjjel iszonyat hasogatott a bordám és most is minden mozdulat meg kezemeles fáj.

2021. szept. 21. 07:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el orvoshoz. A háziorvoshoz is tökéletes, az gyorsabb. Csinál vérvételt és továbbküldhet gasztrós UH-ra.
2021. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
elöttem hozzászolo irtaj ol.kenöcsöt is kapsz rá
2021. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A vérvételre ma reggel mentem, lesz is mara eredmény.

Egyébként van kenőcsöm mert már volt bordaporc gyulladásom jobb oldalt ugyanitt terhesseg nélkül is megerőltetéstől... kenegetem is ami után sokkal jobb, de ma reggelre eléggé bedurrant az alsó borda, ahogy leülök és meh teteje nyomja eléggé fáj.

2021. szept. 21. 10:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Jha ha már volt ilyen, akkor az a legvalószínűbb. Próbálj fekvésnél a másik oldalad alá párnát rakni, hogy ne homoríts arra. Kenőcsöknél meg kérdezz rá, mit szabad.
2021. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A vérvételnél minden érték teljesen jó, úgyhogy valószínű a puffadásról feszülnek éjjel ennyire bordáim, a baba nyomja felfele a szerveket meg a puffadás... és a bőr is lehet ezért viszket rajta este meg éjjel, mert akkor feszül.

2021. szept. 21. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!