Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori ritka,vagy...

Mennyire gyakori ritka,vagy mennyire igaz, hogy egy nő csak 1 nemű babát tud kihordani,csak 1 nemű babát tud szülni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy vannak nők akik fiúkat tudnak szülni fiukkal könnyen teherbe esnek, lány magzatokal nehezen esik teherbe, lány magzatokkal elvetél.

2021. szept. 21. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Varosi legenda...


A baba neme nem az anyán, hanem az apán múlik...


Nekem pl 2 éves a fiam, most lányt várok.

Sógoréknál szintén 1fiú 1 lány

Mi 4en vagyunk tesók, 2 fiú 2 lány

Férjemék hárman, van egy fiú-lány ikerpáros tesói

És ez csak pár példa.

2021. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen alig-alig van, szinte soha. Nagyon durván együtt kell állnia a körülményeknek ahhoz, hogy lehetséges legyen.

Alapesetben ugye a spermiumon múlik, hogy melyik kromoszómát viszi tovább. Jelenleg futnak kutatások, melyek azt vizsgálják, hogy a petesejt némely spermiumot inkább beenged, mint a többit, de ezek még csak teóriák, nincsenek bebizonyítva. Plusz ugye vannak olyan betegségek, ahol ha az apa az y kromoszómán valami betegséget örökít tovább, amivel nagy szerencse kell a túléléshez (az apának ugye nagy szerencséje volt), de úgy meg másik partnerrel a nő simán szülhetne fiút. Ha meg az x kromoszóma recesszíven tartalmaz olyan gént az apánál, plusz a nőnél is az egyik x kromoszóma, még akkor is ott van a lehetőség, hogy a nő génpárjának másik tagjával működne a dolog.

2021. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ritka, de előfordul. A petesejt valamilyen szinten valogat, hogy melyik spermiumaot engedi be. Vannak olyan csalàdok, ahol halmozòdik valamilyen nemű gyerek.
2021. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%
Ja, és erről nincs statisztika, illetve hülyeség lenne statisztikát csinálni olyan kevés számú gyerekből, amennyivel egy nő élete során teherbe esik.
2021. szept. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

A másik városi legenda, amit én hallottam, hogy egy férfi csak egyfélét tud csinálni.


Mondjuk akkor nem értem, hogy lehetnek fiú-lány testvérek, akiken látszik, hogy egyik sem a postástól van.


Viszont ami érdekes, hogy abban a hullámban amikor nekem is gyerekem lett, a környezetben szinte mindenkinek lánya lett.

2021. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 1#


Ez nem városi legenda. Félre érted. Nem arra kíváncsi, hogy valaki szimplán csak egyneműeket nemz/illetve szül. Hanem mikor többszöri vetélés áll fent, a kihordott gyermekek meg csak egyneműek.

Pusztán genetika.

Nekem 3 lányom van,viszont soha nem volt vetélésem. Férjem úgy fest csak lányokat tud "gyártani"😅


Barátnőmnek 4 fia van,és volt 5 vetélése. Na neki mondta az orvos miután minden vizsgálaton végig mentek és semmit nem találtak,hogy a lány magzatok nem maradnak meg.

2021. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
A kromoszómák csak a mesékben léteznek mi? :P
2021. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

Nem nagyon fordul elő ilyesmi, igen ritka. A petesejt nem szerinti válogatását meg tökéletesen megcáfolja a 4. válaszoló által leírt példa.

Illetve mindebből látszik, hogy még a tudósok is nagyon keveset (jóformán semmit) nem tudnak erről a dologról, csak tippelgetnek meg sötétben tapogatóznak.

2021. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%
Semennyire. 1 fiam és két lányom van.
2021. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is van olyan ismerősöm akinek volt már egy kislánya, majd többszöri (4 vagy 5) vetélés után lett még 1 lány. Neki is azt mondta az orvos (mivel semmi problémát, okot nem találtak) hogy vsz. a fiúk nem maradnak meg.
2021. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!